Студентски домови

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
сега е касно, нз колку јаки врски треба да имаш за да те пикнат..
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.432
Може да се поднесе приговор кон конечната листа?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Може да се поднесе приговор кон конечната листа?
Може, тоа ти е второстепен приговор и СПУКМ го разгледува и после излегува список кој каде е примен, само ако ти е поднесен за во кузман или пелагонија најверојатно ќе те сместат во друг студентски дом бидејќи таму местата од прва се пополнети. Знам лани што поднесуваа и после само ги распоредија по стив, медицинар, сениќ...
Само не знам до кога трае тоа, ама мислам дека е поминато веќе, мослам дека првите 2-3 дена се поднесуваше откога ќе излезе списокот.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ на шо факултет беше ? и јас сум примен само немам уште ништо одлучено конечно во врска со цимери, погодно би ми било да е некој од Финки/Феит или може и друг факс, само доколку не планира секој втор ден да има журки. Забави ке има, многу јасно ама само кога можностите ке дозволуваат. Битно е да има разбирија (шо вике баба :D )

И патем, поделени се машките и женските во Пелагонија ?
На градежен сум.:)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.432
Може, тоа ти е второстепен приговор и СПУКМ го разгледува и после излегува список кој каде е примен, само ако ти е поднесен за во кузман или пелагонија најверојатно ќе те сместат во друг студентски дом бидејќи таму местата од прва се пополнети. Знам лани што поднесуваа и после само ги распоредија по стив, медицинар, сениќ...
Само не знам до кога трае тоа, ама мислам дека е поминато веќе, мослам дека првите 2-3 дена се поднесуваше откога ќе излезе списокот.
За прва година прашувам :D Ваљда понеделник ќе може. Фала :)
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
Ако има некој шо има место во Стив или некој др студентски дом, а се испишманил, нека ми пиши обавезно, оти стварно ми треба место. Битна е работава. :)) Фала!
 
Член од
22 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
2
Ако има некој шо има место во Стив или некој др студентски дом, а се испишманил, нека ми пиши обавезно, оти стварно ми треба место. Битна е работава. :)) Фала!
оди во Сениќ има слободно место колку сакаш :D
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Абе слушам некои викаат демек требало жиранти да имиш за студентскиот, веќе ги дадов потребните документи, примен сум и во конечна. Знае некој нешто повеќе за ова или.. ?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Абе слушам некои викаат демек требало жиранти да имиш за студентскиот, веќе ги дадов потребните документи, примен сум и во конечна. Знае некој нешто повеќе за ова или.. ?
http://www.dsdpelagonija.mk/dokumenti/Ziranti_Smestuvanje.pdf

Oва само мислам треба да се однеси,а другото таму ти го даваат.
Некој ако е подизвестен околу останативе работи шо се за уплаќање, таму ти даваат уплатници во студентскиов или како?

btw бруцоши во Пелагонија ?:)
 
Член од
11 јануари 2012
Мислења
78
Поени од реакции
22
Tој документот за жиранти важи за сите студентски домови, не само за пелагонија
Освен него, треба и копии од личните крати на жирантите, меница од 100 денари, копија од личната карта на студентот.

Дополнителни документи што треба да се пополнат и уплатници се земаат во студентскиот дом на денот на вселување. :)
 
G

gk77

Гостин
луѓеее има ли слободни места некаде во домовиве... да прошетам понеделник-вторник можно ли е да се најде и да ме примат иако не сум на прелиминарни??!!?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom