Стрес или...

Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Скоро 3 недели по ред случајно ке забележам како вилицата ми е стегната . Почнав тоа да го правам се почесто и почесто. Точно и пред толку време бев жртва на прилично голем стрес. Дали оваа појава е поради стресната ситуација или можеби проблемот е во нешто друго.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Тик. Најчесто таквите тикови се поврзани со стресни ситуации. За среќа, во твојов сличај ти си свесен за претрпениот стрес, и од една страна е добро тоа што можеш да се соочиш и тикот да го поврзиш со одредена непријатност. Меѓутоа, сугестијата е моќна работа. Немој тоа да ти премине во екстремно ниво, да мислиш цело време на непријатниот настан, а истовремено да чувствуваш влијанија од тикот. Мислам дека после извесно време појавувањето на тикот ќе се проретчи - паралелно со избледувањето на останатите последици од дотичниот стрес.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Хм... фала ти за исцрпниот одговор. 90% бев убеден дека е тоа поради нешто што се случило и имало високо влијание на мојата психа. Сега за сега слабо го контролирам иако имам обиди да не мислам на тоа. Се надевам дека со време ке избледи. ФАЛА :)
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Mene isto mi se ima sluceno od stres da mi se kocat race i noze i da mi trne cela usta i da ne go osekam jazikot.Ma da sega u posledno vreme mi udira na srce ama pijam B kompleks vitamini vo sekoj slucaj se dobri zatoa sto go odpustaat nervniot sistem no normalno covek treba sam da se potrudi da go kontrolira stresot oti podocna se pojavuvaat drugi posledici po zdravjeto,zatoa gledaj da se odpustis i da go kontroliras stresot kolku sto mozes.:smir:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
105
Поени од реакции
94
Mene isto mi se ima sluceno od stres da mi se kocat race i noze i da mi trne cela usta i da ne go osekam jazikot.Ma da sega u posledno vreme mi udira na srce ama pijam B kompleks vitamini vo sekoj slucaj se dobri zatoa sto go odpustaat nervniot sistem no normalno covek treba sam da se potrudi da go kontrolira stresot oti podocna se pojavuvaat drugi posledici po zdravjeto,zatoa gledaj da se odpustis i da go kontroliras stresot kolku sto mozes.:smir:
Брат ја у принцип не сум слаб со нерви само не можеш на сите работи да гледаш со мирна душа . Едноставно некогаш нешто е посилно од тебе. Кога веќе имаш ваков проблем пробај да вежбаш јога ( доколку имаш време) а и да немаш здравјето пред се нели ? Јас искрено се надевам дека оваа ми е таква фаза во животот и мислам дека ретко кој би можел да ја избегне депресијата и стресот за некои работи. И пази малце со апчињата зашто можат некогаш да ја влошат ситуацијата. Мене ми беше битен синдромот поради вкочанување на вилицата ама сега кога знам во што е проблемот се надевам дека брзо ке го решам. Позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom