Стипендии

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Дали некој (од тие што добија стипендија) го има добиено назад третиот примерок од договорот ??
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Тоа 'не', значи дека го немате добиено договорот а стипендија веќе имате добиено како нови корисници? Пуштени ли се стипендиите за новите корисници?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
На другарка од сестрами и биле префрлени 10 000 денари од тип Б.Јас проверив нема ништо.Можеби нас од на приватниве ќе ни ги пуштат откако ќе ги пуштат на државниве.Сепак проверете си сите.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ја сум под Б, али немам примено ништо(барем така ми пишува на акаунтот на банката)али можно е да ажурирале така да, ќе проверам уште еднаш :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ја сум под Б, али немам примено ништо(барем така ми пишува на акаунтот на банката)али можно е да ажурирале така да, ќе проверам уште еднаш :)
Во која банка проверуваш ? Јас сега проверив во тутунска, сеуште нема ништо..
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ништо од паpи за Велигден. :/
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
91
Поени од реакции
32
Не знам дали прашањето одговара на темата али anyways... дали квотата (државна или приватна) се намалува на факултет доколку студентот има добар просек или просек повисок од 8.5 да речиме ? Т.Е. покаже добар успех ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Sega se javiv vo ministerstvoto i kazaa deka parite se vo Trezorot i od nego zavisa ama najkasno za edna nedela ke bidat na nasite smetki.stanuva zbor za onie koj dobile stipendii ova godina.
Ова го прочитав на фејсбук, а колку е точно ќе видиме во деновите што престојат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom