Спортски web портали во државава

C

Creating.

Гостин
Повеќе ги користам ваквите портали како СуперСпорт за сеир фаќање, него да извлечам некоја корисна информација. :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Дај нека се самозапалат овие шо го држат сајтот од кога 1 фунта = 1милион фунти гревовите незнаат ниту да препишат
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.770
Поени од реакции
12.995
Контроверзниот фудбалер на ,,сините" е контроверзен фудбалер :pos::pos::pos:

кој ќе погоди кој ја напиша оваа легендарна реченица добива 5 лајка :)

пс. Бомбастичен Дрогираш дај преку врски тргни ми ја забраната за коментирање досадно ми е вака..
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Контроверзниот фудбалер на ,,сините" е контроверзен фудбалер :pos::pos::pos:

кој ќе погоди кој ја напиша оваа легендарна реченица добива 5 лајка :)

пс. Бомбастичен Дрогираш дај преку врски тргни ми ја забраната за коментирање досадно ми е вака..

На Супер Спорт? не сум админ за жал а воедно и не пишувам таму веќе, Али иам пријатели кои сеуште мислам дека се таму, пиши пп.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.770
Поени од реакции
12.995
На Супер Спорт? не сум админ за жал а воедно и не пишувам таму веќе, Али иам пријатели кои сеуште мислам дека се таму, пиши пп.
точен одговор (y)
Еве линк. Имаше и печатни грешки ама ги поправиле

Се зезав дека сакам да ми ја тргнеш забраната преку врски и мило ми е што повеќе не пишуваш во тој скоро ретардиран сајт.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
точен одговор (y)
Еве линк. Имаше и печатни грешки ама ги поправиле

Се зезав дека сакам да ми ја тргнеш забраната преку врски и мило ми е што повеќе не пишуваш во тој скоро ретардиран сајт.
Нели 5 лајка ќе ми ставеше доколку погодев, само 1 имам :icon_lol:
П.С. Веќе можеби 6 месеци не пишувам таму..
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Насловот и веста за ракометот е стар од февруари месец а МКД.МК се најидиотскиот спортски портал во државава...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Батка видеото што е ставено во веста е од февруари месец од мечот во ЛШ. Тоа го прават за да генерират посети, објавуваат идиотски, стари па дури и невистинити вести...
Брат, еве ти линк од статијата од насловот:

http://www.mkd.mk/sport/kosharka/vo-metalurg-vrie-vugrinec-i-chervar-epten-ja-spukaa

Освен скандалозниот испад на голманот на Металург, Горан Станиќ, кој во финалето на турнирот во Струга го нападна судијата Славе Николов, на резервната клупа на тимот од Автокоманда имало и инцидент помеѓу тренерот Лино Червар и десниот век Ренато Вугринец.

Денешен „Дневник“ објавува дека на клупата на македонскиот вицепрвак имало вербален дуел, кој бил на раб на инцидент помеѓу Червар и Вугринец. Според весникот, имало неколкуминутно „шоу“ во кое погласен бил хрватскиот тренер, кој не само што му викал на играчот туку и повеќепати вербално го навредил. Играчите спречиле Вугринец да не стигне блиску од тренерот, бидејќи сигурно ќе имало и нешто повеќе од контакт. Целата оваа ситуација ја забележиле и судиите кои ги предупредиле делегатите на средбата да ја смират клупата, зашто во спротивно ќе има казна.
Значи ја пренесуваат статијата на Дневник. Тоа ми е муабетот, веста е нова, а не од февруари, и во случајов логично е да го поврзеш со тоа, па и да го поставиш виедото.

А дека се пристрасни, несериозни и врие од субјективност во 70% од нивните статии, тоа да, јасно е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom