Со кои серии ќе се збогуваме оваа година (2010)

Која серија треба да се спаси од доленаведените (анкетата е јавна)


  • Вкупно гласачи
    53
Статус
Затворена за нови мислења.

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Како се ближи крајот на годината така станува се појасно дека доста од популарните серии нема да се вратат. Веќе се откажани неколку култни серии како Грдата Бети, додека други како поуларната Изгубени дојдоа до својот крај. Оваа година серии за кои не се знае дали ќе се вратат догодина се

Chuck
Heroes
V
FlasFoward
Better of Tead
Medium
Ghost Whisperer
Gary Unmaried
New Adventures of old Christine
Accidently on Purpose
Human Target
Lie To Me
Life Unexpected
Lie to Me

Кои серии најмногу ќе ви недостасуваат, на која серија треба да и се скрати маката, а на која треба да и се даде уште една шанса
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.364
Поени од реакции
25.088
Од овие сум ги гледал само Heroes и Lie to me.
На Heroes одамна требеше да и ги скратат маките.. уште по втората сезона, чак и првата али ајде. А Lie to me ми е една од поомилените серии и Тим Рот феноменално си ја игра својата улога, некако дури и ми недостига серијава... мислам дека продолжува во јуни?
 
I

Intex

Гостин
Како се ближи крајот на годината така станува се појасно дека доста од популарните серии нема да се вратат. Веќе се откажани неколку култни серии како Грдата Бети, додека други како поуларната изгубени дојдоа до својот крај. Оваа година серии за кои не се знае дали ќе се вратат догодина се

Chuck
Heroes
V
FlasFoward
Better of Tead
Medium
Ghost Whisperer
Gary Unmaried
New Adventures of old Christine
Accidently on Purpose
Human Target
Lie To Me
Life Unexpected
Lie to Me

Кои серии најмногу ќе ви недостасуваат, на која серија треба да и се скрати маката, а на која треба да и се даде уште една шанса
Хероите ја гледав редовно, последната сезона беше тешко срање. И не заслужуваат да се вратат.
Флешфорвард по само 4 изгледани ја оставив, чорба каша од серија.
Хјуман Таргет е ... ужас, може и до жанрот кој го обработува е.
Ме интересира што е со CSI и спинофите и Criminal Minds?
П.С. Lie to me двапати не се враќа?
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Од овие сум ги гледал само Heroes и Lie to me.
На Heroes одамна требеше да и ги скратат маките.. уште по втората сезона, чак и првата али ајде. А Lie to me ми е една од поомилените серии и Тим Рот феноменално си ја игра својата улога, некако дури и ми недостига серијава... мислам дека продолжува во јуни?

Да продолжува во јуни ќе го дадат крајот на втората сезона. Затоа и се толку лоши изгледите на серијата. Сериите кои ги префрлаат во летниот период најчесто го прават за да ги изгорат преостанатиет епизоди (во летниот период гледаноста е многу помала).

Хероите ја гледав редовно, последната сезона беше тешко срање. И не заслужуваат да се вратат.
Флешфорвард по само 4 изгледани ја оставив, чорба каша од серија.
Хјуман Таргет е ... ужас, може и до жанрот кој го обработува е.
Ме интересира што е со CSI и спинофите и Criminal Minds?
П.С. Lie to me двапати не се враќа?
CSI серијалите иако сеуште не се официјално обновени реално не се во никаква опасност. А Criminal Minds догодина добива spin-off серија и мислам дека тоа кажува се.

А за Таргет не е не би рекол. Ист жанр се со Никита или еве сега Чак, а тие се супер серии. До серијата е.

Мене највеќе ме плаѓи New Adventures of old Christine. Многу добра комедија, смешна е и покрај тоа што е од оние глупи комедии ама е интересна за гледање.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Chuck
Првата сезона е брилијантна, почнува серијата се открива што е како е и ред други работи.
Втората сезона почнав да ја гледам до кај 11 епизода и веќе 12та прекинав АМА затоа и само затоа што е снимана директно и е факинг 3D, и никако да најдам наочари и се осеќам ко морон :S
Од извесен другар кој за жал е спојлераш, дознав дека трета сезона е веќе све откриено и џабе вложување во истата серија. Така да Chuck it was really nice to knowing you, but now I have to kill you....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам која треба да се спаси, ама знам која не треба да се спаси, а тоа е Gary Unmarried. Серијава ја начекав на Фокс Лајф ја даваат и толку туп и глуп хумор има што е трагикомично. Така да, таа серија ама воопшто нема да ми недостасува!:jaj:
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Heroes е најдобра од наведените во анкетата, ама нема многу многу да ми фали пошто ја усраа работата.

А вака... ЛОСТ, која воедно ми е најомилена серија на сите времиња, најмногу ќе ми недостасува.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Chuck
Првата сезона е брилијантна, почнува серијата се открива што е како е и ред други работи.
Втората сезона почнав да ја гледам до кај 11 епизода и веќе 12та прекинав АМА затоа и само затоа што е снимана директно и е факинг 3D, и никако да најдам наочари и се осеќам ко морон :S
Од извесен другар кој за жал е спојлераш, дознав дека трета сезона е веќе све откриено и џабе вложување во истата серија. Така да Chuck it was really nice to knowing you, but now I have to kill you....
Ја имаш истата епизода и во 2Д можеш да ја скокнеш.

А што се однесува до трета сезона да се знае се но многу работи се сменети и замрсени и има доста нови изненадувања така да можеш да продолжиш да ја гледаш.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Ја сакам Медиум...мн ми се свиѓа серијава. Ја имам гледано и пак сега репризи си гледам...не е фер да ја прекинат и онака мн верувам во сонот си правам и ја филмчиња кога го гледам филмов си поврзувам со мои сонови :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.698
Само да не ми ја укинат Lie to Me.
 
Е

експерт

Гостин
И јас многу ја сакав Медиум дури ја даваа на Сител, ама не вреди да трошам интернет сообраќај на неа (не вреди како Лост), гледав една епизода од последнава сезона и се исто па исто, гледам зошто и се заканува тргање од екраните.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.075
Не сум ги гледал сите, нити пак некогаш следам рејтинзи и такви работи. Не можам да се изјаснам за тоа што не сум го гледал, но во секој случај, "V" дефинитивно заслужува шанса, а FF дефинитивно треба да ја прекинат, серија со одлична идеја реализирана катастрофално...
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Според тие про аналитичарите најмногу шанса имаат следните серии:
1. One Tree Hill
2. V
3. Life Unexpected
4. Heroes
5. Chuck

А јас сум за Chuck нормално. Последните епизоди ..:vozbud::vozbud:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.716
Поени од реакции
6.654
Според тие про аналитичарите најмногу шанса имаат следните серии:
1. One Tree Hill
2. V
3. Life Unexpected
4. Heroes
5. Chuck

А јас сум за Chuck нормално. Последните епизоди ..:vozbud::vozbud:
Јас сум за Chuck не само да остане туку и да стигне до 5 сезони. Само луѓе што ја немаат гледано можат да нагаѓаат дали ќе остане или не. Па крајот на втората сезона беше супер. Таман мислиш дека работата е решена и...оп нов заплет. 13 еп. од 3 сезона исто така беше врв кога
Chuck го уби дотогашниот соработник што беше и негово прво убиство
. Сега до крајот на 3 сезона мислам дека со Сара ќе им тргне на подобро за на крајот пак да се “разделат“ и во четвртата сезона да се реши се. Мислам дека тоа би било оптимално иако со ваков интересен тим јас сакам серијата да трае 5,6,7....сезони. А што се однесува до другиве серии не сум ги гледал па да кажам што како. Само можам да кажам за Heroes која почнав да ја гледам ама се откажав оти ми беше многу глупа. Еден куп луѓе одеднаш добиваат херојски моќи. Абе ајде! Бидува филм со еден херој и еден анти-херој (Спајдермен, Супермен, Бетмен) ама 10-15 херои па уште и во серија...:tapp:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Заклучно со рејтинзите денеска V најверојатно нема да се врати догодина. Од друга страна Parenhood нова серија на NBC има многу доста добра гледаност во терминот во кој се емитува и вреди да се погледне.

Според тие про аналитичарите најмногу шанса имаат следните серии:
1. One Tree Hill
2. V
3. Life Unexpected
4. Heroes
5. Chuck

А јас сум за Chuck нормално. Последните епизоди ..:vozbud::vozbud:
Многу ме интересира кои се тие про-аналитичари кои ја направиле листава.
За V не се враќа така да тешко дека ќе биде ан второ место
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв