Сончев брег

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да почнам од границата, гужва немаше. Ме прашаа дали носам цигари и алкохол. Куферот ми го отворија само, друго не ми чепкаа. Ако одите со кола од Ахелој одите поблиску ви е. Патот добар е. Бев во скоро сите големи градови на морето. Албена, Златните Песоци и Созопол највеќе ми се допаднаа. За ноќен живот само СБ.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.643
Кој не е задоволен од водата, да си оди в година во Ксамил нема да зажали (y) Инаку еден другар беше на одмор Бугарија не знам дали беше Златни песоци или Сончев Брег, битно се испофали дека било ефтино. 4-ца јаделе за 10 лева, ајде ти се молам :eek: стварно ова или ме скапа лажење?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Кој не е задоволен од водата, да си оди в година во Ксамил нема да зажали (y) Инаку еден другар беше на одмор Бугарија не знам дали беше Златни песоци или Сончев Брег, битно се испофали дека било ефтино. 4-ца јаделе за 10 лева, ајде ти се молам :eek: стварно ова или ме скапа лажење?
Ова е можно само доколку другар ти бил у Несебар. У сончев брег добро да се најадеш ти требаа 6 до 10лева по особа.
Ја после 2 недели вчера се вратив од Сончев, цените се истите од лани (поевтини од скопје и охрид) со исклучок на некои артикли како апартман, нафта, паркинг.
 
Последно уредено:
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И ја да пишам некогаш на вакви теми :)
Се сместивме во Несебар, многу убаво гратче, за 7 дена само 4 патролни полициски возила видов, мирно, ептен е за одмор. Цените во Несебар се прилично евтини за на море, печена кокошка има за 7-8 лева, кафе и пиво се горе-доле по 2-3 лева. Алкохол во маркетите Младост и Черно Море е релативно евтин, моментално за Смирнов ми текнува дека 0.7 л беше 20 лева и кусур стотинки (а може и да беше помалку, кој да памте). За вода многу не знам да кажам, само дека има алги така малку, бранови и медузи јас не видов овие 7 дена. Сончев брег ноќно време е како див запад, шлаат се секакви англичани, руси, срби, украинци, чеси, наши, буквално секакви.
За дискотеки не знам шо и како е, ја си одев по еротик баровите, моја препорака е Го-го грлс Плејс Пигал близу Кубан хотелот, работно време од 22:00 до 04:00, 5 лева влез, пиво,водка,виски е 7 лева, добри моми се мандат на шипка, ако сакате нешто повеќе ќе се договорете, неретко и сами приоѓаат да прават муабет (мене ми пријде најтромавата, па можам да се пофалам дека сум мавнал корпа на курва, така лесно нема да ми земе парите:)) мада цените беа некако вака отприлика: 20 лева за лап денс (мех), 50 лева за топлес у башка сепаре, 80 лева за гола у башка сепаре (пипање и понешто лижење има :)), за свирка мислам дека беше 120 лева, а секс е 150 лева.
Да не дужам многу, за 7 дена со смештај и трошење без да се лишувам од било што (сосе курви) ојдеа околу 250 евра.
П.С. Најдобро место за менување пари мислам дека Инвест Банк, Рајфајзен забушават со курс, пазете се од приватните менувачници, они прават далавери, надвор ставаат еден курс, внатре менуваат по помал. Ако ве затече сабота или недела и ви требат левови, најпаметно е да менувате во Краун, на секој чекор ги има. На плажа има добра скара во Српска Куча и е евтина.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
бев во несебар прв пат
се изненадив од многу работи евтино нема краденје ко шо викаат со се сум идел на плаза
премногу евтино за туристичко место народот топ се знае зосто се иде таму сите позитивно располозени и сите за забава
дефинитивно најдобриот одмор што сум го поминал несебар мирно градче
сончев брег казина јавни куки дискотеки и хотели
дефинитивно го препорачувам на секој млад човек без разлика машко или зенско секој млад треба да го искуси сончев брег преубаво е
немасе од кај немаше украина русија норвешка полска чешка .....преубаво////
сакам пак //:LOL::LOL::LOL:
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Ај и јас да пишам збор-два воглавно за ноќниот живот..
Од 10 дена таму 3 вечери бевме Револушн, 3 Ајсберг, по еднаш Лазур и Оринџ, една сегде по малце и последната рехабилитација во Несебар :D
Од Револушн најзадоволен од музиката, посебно на крајот со хардстајлот, од Ајсберг исто задоволен ама не премн(можда зато шо погодивме некој тапа вечери како на пр пена парти) Лазур- тапа музика, ама дискотекиште и задоволен од малолетните пички :D Оринџ убедливо најтапа 30 души со си 10 промотерки плативме 20 лева карта со фри бар пијавме колку шо можевме и фативме педала за Револушн...Баунс беше секогаш фул, ама не е мој тип на бар, премногу маси,премногу гужва и по 10 хиени на 1 пичка да чекаш ред(мада во појкето места беше така) најмн ми е жал за Викинг само еднаш појдов и то сам во 5 сабајле, а внатре фул до 7 ми се виде ко најкласа клуб, а и по моабетите од другите така ми изгледаше(само имаја тапа понуда спроед мене ако купиш карта почвеа од 9:30 да шетет по различни барој, а ние пред 1:30 не бевме излезени ниту една вечер, шо исто така ни беше мала грешка)
Денска шема стандар во Си Стар, па трезнење в море или базен, за храна Били и Џани
То е све од мене накратко, пазете се од рекетари и таксисти имавме лошо искуство ама воглавно задоволен да речиме 8/10 провод, ако некој го интересират уште нешо нека прашат :)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Кој не е задоволен од водата, да си оди в година во Ксамил нема да зажали (y) Инаку еден другар беше на одмор Бугарија не знам дали беше Златни песоци или Сончев Брег, битно се испофали дека било ефтино. 4-ца јаделе за 10 лева, ајде ти се молам :eek: стварно ова или ме скапа лажење?
Нема како да е за 10 лева.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Lazure пријавете се за happy hour има одредено време јас бев од 1 до 3 саат, многу јако пијање паѓа :D
 
A

Avenger99

Гостин
Lazure пријавете се за happy hour има одредено време јас бев од 1 до 3 саат, многу јако пијање паѓа :D
Јас се пријавив цела вечер мислам 30 лева беше не ме фаќај за збор ама рикав по пат за дома :D
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
лазур некако тапа беше, многу деца, ние на загревање одевме во бакарди на коктел од 3л :D па после валхала, оксиџен, викинг ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom