Сонови, толкување на сонови

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Шо значи да сонуваш закачалка ? :vozbud::toe:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Сонував како девојката на брат ми била трудна ама имала малечко стомаче. И после дознаваме дека се породила и дека родила машко дете, брат ми бил многу среќен ама детето нигде го нема.

Некој? :smir::smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Сонував како девојката на брат ми била трудна ама имала малечко стомаче. И после дознаваме дека се породила и дека родила машко дете, брат ми бил многу среќен ама детето нигде го нема.

Некој? :smir::smir:

Ќе си тргне некој терет од глава..
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Змија?
Беше ептеееееееееееееееен голема, низ цел двор беше, на сите дрва, на покрив, на поривот од гаражата...
Секаде беше.
Црна, дебела, голема....:/
И после кај комшиите имало уште една, мала, зелена и го каснала машкото детенце...

??
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Змија?
Беше ептеееееееееееееееен голема, низ цел двор беше, на сите дрва, на покрив, на поривот од гаражата...
Секаде беше.
Црна, дебела, голема....:/
И после кај комшиите имало уште една, мала, зелена и го каснала машкото детенце...

??
Според тоа јас што знам, змија е лошо нешто, сака некој/а да ти наштети, а голема змија било загуба(на некој нешто) :smir:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Сонував дека сум носела бебе во раце и на бебето наеднаш главата му се навалила и си ја удрило во вратата.

Што значи сонов?
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Денес сонував еден чуден сон по долго време. Во сонот патував некаде со комбе, и кога излегов од комбето сфатив дека сум го заборавил паричникот во возилото. Може ли некој да ми го протолкува ова?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Денес сонував еден чуден сон по долго време. Во сонот патував некаде со комбе, и кога излегов од комбето сфатив дека сум го заборавил паричникот во возилото. Може ли некој да ми го протолкува ова?


Некои промени на подобро, ќе остаиш нешто што те кочело до сега, зад себе..
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Сонував пред некој ден сив замаглен амбиент и слушав во позадина женски хистеричен глас како ми вика "Да ми ја вратш костелката, ќе те чекам долу пред зграда кај клупите да слезиш да ми ја вратиш!" само се разбудив, изглегов на прозор цела улица беше темница и светеше само ламбата кај клупите и така во полу сон тој први кат изгледаше многу ниско со клупите, се навалив ама се свестив затворив прозор и пак си легнав... Заспав, и пак го сонував истиот амбиент и онај женски глас и пак ми вика "Те видов, а зашто не слезе да ми ја вратиш костелката?" ... :45:
Знам дека звучи психоделично, ама што би било ова?:nesum:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Сонував нешто како подвижен железен мост (иако не беше мост ама незнам како да го опишам па ќе си го викам мост:pipi:) ...и мостов имаше три пара скали поставени во вид на триаголник на платформава. Јас бев со уште две девојчиња не се сеќавам кои и почна да не брка куче, ние почнавме да се качуваме по едниве скали но истовремено од вториве скали се искачуваше друго куче, ние за да им побегнеме на двете кучиња слеговме по третите скали но на почетокот на третиве скали се наоѓаше уште едно куче. Го турнавме и успеавме да им побегнеме на кучињата. Знае ли некој што би претставувал сонов?
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Змија?
Беше ептеееееееееееееееен голема, низ цел двор беше, на сите дрва, на покрив, на поривот од гаражата...
Секаде беше.
Црна, дебела, голема....:/
И после кај комшиите имало уште една, мала, зелена и го каснала машкото детенце...
Змиите секогаш во соновите ѓи толкуваат како некој душман што сака да те повреди. Сите ние имаме душмани. Но во твојот случај некоја личност те има многу повредено личност која ти значи тоа е змијата. Неможеш да се помириш со тоа но помирисе и продолжи напред.

Сонував нешто како подвижен железен мост (иако не беше мост ама незнам како да го опишам па ќе си го викам мост:pipi:) ...и мостов имаше три пара скали поставени во вид на триаголник на платформава. Јас бев со уште две девојчиња не се сеќавам кои и почна да не брка куче, ние почнавме да се качуваме по едниве скали но истовремено од вториве скали се искачуваше друго куче, ние за да им побегнеме на двете кучиња слеговме по третите скали но на почетокот на третиве скали се наоѓаше уште едно куче. Го турнавме и успеавме да им побегнеме на кучињата. Знае ли некој што би претставувал сонов?
Чувај си ги пријателите и редно е да избереш кој се вистинските.Поздрав
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Сонов ми се случи одамна ама секогаш сум сакала да знам шо значи.
Сонував како сум добила оскар за најдобра споредна улога и ми рекла професорката по англиски да и го покажам, а другите со завист и љубомора ме гледале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom