Сонови, толкување на сонови

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
G@rfielD напиша:
Сонував како два големи пајаци ме напаѓаат, ме фаќаат во мрежа, ме влечат... што значи сонов?
pajak radosna vest, nasledstvo
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
G@rfielD напиша:
Сонував како два големи пајаци ме напаѓаат, ме фаќаат во мрежа, ме влечат... што значи сонов?
Pajacite na son se predvesnik na radosta.
Ke umees da gi kontroliras nestata i da gi podresduvas bas kako sto tebe ti odgovaraat.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.160
сонував како замрзнувам со поглед и допир предмети и луѓе?
слично како со телекинетиката.
What does it mean?
 
N

NeMiRnA

Гостин
Sonuvav kako sum na nekoja proslava i u sonot padnav nekoi 1000000 pati odejki,se sopnuvav ili sto ja znam,sto znaci toa?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
NeMiRnA напиша:
Sonuvav kako sum na nekoja proslava i u sonot padnav nekoi 1000000 pati odejki,se sopnuvav ili sto ja znam,sto znaci toa?
Lele, mnogu grd son.Ke imas golema taga,pricineta od nekoja nesreka:smir:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee kakva nesreka beeeeeeee???Kako sto zdravjevo mi visi na konec i nisto ne mi e ko sto treba uste toa mi faliiiiiii,aaa vise ne pisuvam tuka se losi raboti mi kazuvate:(:(:(sepak fala
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Saladin напиша:
сонував како замрзнувам со поглед и допир предмети и луѓе?
слично како со телекинетиката.
What does it mean?
Imas probelmi,koi se obiduvas da gi resis.Ne se otkazuvaj.
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Соновите, барем мислам, дека се слики на подсвеста. Нешто што ни се случило во текот на денот или мнгу одамна и сме го потиснале длабоко во мозокот и речиси сме го заборавиле.
Кога мозокот нема доволно "материјал" да "обработува", нема теми на кои да размислува и бидејки кога спиеме речиси ништо не се случува, тој ги зема оние скриените, потиснатите моменти и ги проживува уште еднаш.
Можеби, навистина не е секогаш вака, понекогаш го сонуваме она од кое се плашиме, тие сонови , нели, ги викаме кошмари, понекогаш сонуваме како летаме или паѓаме за овие сонови стварно немам конкретнбо објаснување. Но, не викам дека нема и онакви кои предвидуваат работи во соновите бидејки не сум никој фактор да им судам и да им кажам што е точно а што не зошто ни самата знезнам што е навистина така.
Соновите ретко кога ги памтиме, како што слушнав траеле само по 8 секунди и исто толку време се сеќаваме на нив одкога ќе се разбудиме( тоа не е така во случај сонот да ни остави голем впечаток и да се напрегнеме да го запомниме).
Последен пат не ми текнува што сонував, но се сеќавам дека многу пати го имам сонувано оној кој го сакам-последната тема која ја "обработував" во мозокот пред да заспијам.
 
С

Сатори

Гостин
Сонував...
Сонував дека сум со моите две најдобри пријателки и дека сме се шетале низ град.Денот бил посебно сончев, на тоа многу добро се сеќавам.И сме се нашле со некои луѓе и нешто сме се зезале со нив и луѓево фатиле да не бркаат.
И како не бркаат, моите пријателки ги снемува наеднаш и јас продолжувам сама да бегам, а не знам дали ме бркаат уште или не.
И потоа се сеќавам само дека сум се нашла со некој....
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Прашање...
Можно ли е на сон да се запознаам со човек за кој не знам апсолутно ништо (освен што сум го видела во реалниов живот), а некое време подоцна кога стварно ќе се запознаеме, името со кое ми се претставил на сонот, да биде и неговото вистинско име? :icon_eek:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Sonuvav deka se baknuvav so devojkata sto ja sakam, sto bi toa trebalo da znaci ? :S
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Лејди Сатори напиша:
Сонував...
Сонував дека сум со моите две најдобри пријателки и дека сме се шетале низ град.Денот бил посебно сончев, на тоа многу добро се сеќавам.И сме се нашле со некои луѓе и нешто сме се зезале со нив и луѓево фатиле да не бркаат.
И како не бркаат, моите пријателки ги снемува наеднаш и јас продолжувам сама да бегам, а не знам дали ме бркаат уште или не.
И потоа се сеќавам само дека сум се нашла со некој....
Ke imas ubavi denovi ispoolneti so slava i sreka.Duri ke sakas da go postignes nevozmoznoto i da ja dofatis srekata.Ne brzaj,pusti gi rabotite da tecat sami po sebe i se ke si dojde na svoe mesto.Sekoj na kraj si go dobiva zasluzenoto.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Potato напиша:
Sonuvav deka se baknuvav so devojkata sto ja sakam, sto bi toa trebalo da znaci ? :S
Neostvareni zelbi.Se ne zavisi od tebe.Bidi stpliv.
 
Член од
23 мај 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
Jas sonuvav kako sum bila oblecena vo nevestinski fustan cela vo belo sto znaci toa dali znae nekoj?
 
Член од
13 мај 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
ne e ubo toa sto si se oblekla vo fustanov taka mi rece zenava postara sto dojde sega na kafe.t.e vo bel fustan.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom