Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Апасиев не, но комуњарите што тогаш беа во Левица беа да. Затоа Левица се чистеше досега трипати по ред. За жал комуњарата, па дури таа разочараната што го мрази СДС е исто толку опасна колку и таа што е во СДС.
Друже отвори го профилот на Левица Тетово на ФБ, види на кој јазик е напишана.
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
223
Поени од реакции
204



Сум затоа што Исламот го уназадува и ништи светот. За среќа пополека и Албанците сфаќаат што во суштина е Исламот. Колку повеќе го напуштаат Исламот, толку подобро и за нив и за нас. Не дека генот ќе им се смени, но со отфрлање на Исламот, ќе може да влезат тие западни вредности и после сè знае на каде ќе оди работава како што опиша @Sussaro.
Дали ќе доведе до соживот со Каурите? Веројатно не, но ќе има подобрени односи.
Кој ислам влијае?мислиш влијаат они толку многу ДУИ е оџата ид 2001 насекаде овде ама само овде не во косово не во Албанија ниту шанса има
Автоматски споено мислење:

Кој ислам влијае?мислиш влијаат они толку многу ДУИ е оџата ид 2001 насекаде овде ама само овде не во косово не во Албанија ниту шанса има
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.625
Друже отвори го профилот на Левица Тетово на ФБ, види на кој јазик е напишана.
Тоа не е доказ дека Левица сега пуши албански курови. На пример за Чаир, натписот им е строго напишан на македонски. Па и за други места каде што има доста Албанци.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Тоа не е доказ дека Левица сега пуши албански курови. На пример за Чаир, натписот им е строго напишан на македонски. Па и за други места каде што има доста Албанци.
Да не бидам вулгарен, сакам да кажам дека бара албански гласови, сака да биде поприемчив кај албанците, тој твојот професор зш беше на гробот на Енвер Хоџа, сигурно не за да ги зголеми гласовите кај македоците, самиот кажа дека сака да привлече албанци и за него сиромошниот албанец му е поблизок од богатиот Македонец, кај македонците за гласови си фура други филмови и теми на кој ние се палиме.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.625
Да не бидам вулгарен, сакам да кажам дека бара албански гласови, сака да биде поприемчив кај албанците, тој твојот професор зш беше на гробот на Енвер Хоџа, сигурно не за да ги зголеми гласовите кај македоците, самиот кажа дека сака да привлече албанци и за него сиромошниот албанец му е поблизок од богатиот Македонец, кај македонците за гласови си фура други филмови и теми на кој ние се палиме.
Небитно, само да не прават штета на нас Македонците.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.547
Поени од реакции
21.341
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.501
Поени од реакции
69.141
Ако е истава банда што тероризира и низ Карпош, Капиштец и Влае, не се шпонови. Овие се од домот за деца без родители, од повеќе националности, плус неколку деца на буџованчиња.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.625
ovoj plan bese u 2001 a sega imame drug, cela makedonija ke go zememe, a vekje go kontrolirame:love:
Кутриот на мочање не смее да отиде без согласност од Омер, тој ќе контролирал нешто. Оди бриши бе обична бројко во статистика за ДУИ, обичен глас за Артан и ништо повеќе. Утре да загинеш во некоја тетовска болница или да изгориш во автобус во Бугарија никој на кур нема да те стави.
За жал не е баш така. Албанците имаат вистински намери да ја албанизираат и Источна Македонија. Прво почнаа со финансирање на исламистите во градовите со мнозинство македонско население, а ги охрабрија и Ромите да се декларираат како Албанци. Прво преку исламизацијата, ќе почнат и со албанизацијата.
Имаше шпекулации дека сакале да населат и Албанци во Струмица кои испаднаа неточни. Меѓутоа денес еден колега од Струмица со кој многу зборам ме извести дека им туриле билборд со Бујар Османи. Билборд во Струмица, чист македонски град со малце Роми и Турци. Зошто ДУИ платиле да има билборд на крајот на Македонија каде што нема ни слеп Албанец? Треба да ви бидат јасни изјавите на Албанците и никако да не ги потценувате или да ги исмевате. Можеби се пиони, но сепак си ги извршуваат задачите на ДУИ, т.е. УЧК.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
522
Поени од реакции
1.071
Додека македонецот не почне да,размислува ко шиптарот тешко многу тешко ете ние потекло од чаир плус работам за албанец зошто сте такви бе почнете од нив ете ја сум македонка но памет имам друкше не се опасни само се курчат ништо веќе а вие се плашите од едно ноже лелеее ја 5 имам у ташна пиштолот под кревет го чувам сите сме такви од чаир зошто мене не ме закачат во чаир п.с имам стан во аеродром не живеам таму баба ми ја чувам овде и малата учи овде не дека немам кај да одам а вие во центар сте запнале не сте јаки јас им кажав одамна еден пат око за око крв за крв толку кажи ож друг пат ама зјапај му во фаца ќе видиш реакција кои бре албанци во центар Оф боже
ја сум шиптaр ама барам македонка како тебе цел живот дојди со мене да остариме заедно ја имам цела нива во харачин таму ќе направиме куќа со ѕид три метри околу неа за децата да си играат раат бабата ќе ја земеме од аеродром да живее со нас да помага со внуците а станот ќе го издадеме за на лето да уживаме во саранда и плус ќе останат пари калаш да ти купам да не се шеташ со едно пиштолче кога ќе те видат на сред село ќе речат аферим шабан какво нусе си нашол повеќе физичка активност ќе ти треба зошто офчото месо е мрсно за да бидеш витка и чинтијаните да ти стојат секси пиши те чекам здраво пријатно
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.545
Поени од реакции
3.774
Ако е истава банда што тероризира и низ Карпош, Капиштец и Влае, не се шпонови. Овие се од домот за деца без родители, од повеќе националности, плус неколку деца на буџованчиња.
Пред некое време детето во Нерези што го претепаа до бесознание сред бел ден беа исто домци. Две циганчиња и македонче. Од каде па деца на буџованчиња со нив? :cautious:
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.625
Српски тајни служби намерно вртат полукружно на две пуни линии за да страдаат млади угнетени Албанчиња

Маките на Албанците не престануваат ни во 2023та година. Српските тајни служби се толку длабоко навлезени во опшеството, што на секој начин пробуваат да им наштетат на младите дојденци од Косово. Да не се спрските тајни служби да вртат на две пуни линии, и да не се паркираат каде ќе им текне, Чаир би бил најидеалната и најсредената општина во Република Нашата Земја.

Еве @puno ќе ви го потврди ова. Кај него во главата српските тајни служби живеат rent-free.
Screenshot_20240407-195856_Chrome.jpg

Еве уште една беља. Сепак возењето брзо по улиците овој пат не го тангира само Каурот. Најможната причина за ова е брзањето за ифтарската вечера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom