Совет за нова конфигурација

  • Креатор на темата Princ
  • Време на започнување

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Корун, Смоле имаше 8800GTS и ја шитна за да си купи 8800GT. Тоа доволно збори која картичка е појака. Башка што чоекот уредно си постираше бенчмарк:helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Корун, Смоле имаше 8800GTS и ја шитна за да си купи 8800GT. Тоа доволно збори која картичка е појака. Башка што чоекот уредно си постираше бенчмарк:helou:
Е ваков некој одговор ми требаше.....

Фала многу! Барем ќе си знам што е што итн :smir:

Ама сепак, ја кај што гледав бенчмарк GTS е подобра од GT во повеќето игри... Кога има уклучено AA и АF, во тој случај GT е подобра.


 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Иначе прашав и за 8800GT ама ја немет у MKD а и тешко дека ќе ја има у скоро време
Стасани се во МК MSI 8800 gt 512mb OC едиција, 210 еур, другар ми е веќе среќен сопственик на едно парче.

Лудница графичка.
Demek vo Riversoft mozela da se poraca, ama ako ne ti se brza najubavo e da se poceka uste mesec, pa sigurno ke ja donesat na poveke mesta, pa ke ima i izbor.

Ама сепак, ја кај што гледав бенчмарк GTS е подобра од GT во повеќето игри... Кога има уклучено AA и АF, во тој случај GT е подобра.
 

Attachments

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
За месец - да, ако и тогаш. nVidia заебаа работа - пуштија многу малку графички у промет намерно за цената одма да рипне со оглед на тоа што старите GTS се продаваат за поише пари од новите GT,а се послаби. Ако некој е ептен за 8800GT ако идам накај Солун до Нова година (ако има на лагер - последен пат кога бев немаше) можеби ќе можам да му донесам. За цени незнам вака, ако има некој заинтересиран pm, па може ќе се договориме.

Или евентуално да му ја шитнам јас мојата али ова тешко.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Vo nekoi slucai 8800gts 640MB e podobra od 8800gt 512MB, poradi toa sto ima pogolema memorija (na pr. igranje igri so visoki rezolucii i sl.). Vo sekoj slucaj bi ja kupil 8800gt. Da ne zaboravime i deka kaj nas 8800gts 640MB na poveke mesta ja prodavaat i preku 20 000 maloprodazna, a 8800gt bi trebalo da e okolku 220 evra (ne sum prasal ama spored teneke vo riversoft mozela da se naraca za 210 evra). Taka da spored mene 8800gts 640MB ne vredi za tie pari, pa ni za 15 000.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Не ми треба совет за нова конфигурација, си имам доволно добра, ама ми треба совет за маус и тастатура. ЗНачи сакам исклучиво Logitech, да бидат бежични, да имаат свемирски дизајн и да лежат на рака. Цена 4-5000 па може и 6000 ако ептен вредат за парите. Мене паметот ми отиде по овој модел Logitech EasyCall Desktop која е со прилично добар дизајн, а има и бежични слушалки кои добро би ми се нашле. Цената е некаде 6000 денари малопродажна.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Старите ГТС се послаби од ГТ верзијата, но новата ГТС верзија е за 10-13 % појака од ГТ верзијата. ( Ептен е мала разликата. Дури може и нема да ја приметите, освен во 3дмарк06. )

Едит: Заборавив да кажам дека за тие пари посиплатлива ти е ГТ верзијата отколку ГТС.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom