Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Редеизајн е,а мислам дека се склопување надвор од германија.
Мислам во турска дека се склопувани ама не сум сигурен
Znam deka doziveeja facelift ama vo Germanija ama nz dali se raboti za taja serija, ali mozi i modelot mojata e GLS sto znacelo Grand Elegance Sport a ovoe mialam imaja CD diplomatska verzija mozebi e do to, a mojata ja kupiv od komsija koj znam ja kupi nova togas od Germanija,

P.s. za mojata mislese deka e redizajn? Godinata sigurno ne e ima i od 94ta so stopoj ko mojata,
Fala ti :)
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
BMWto moze voda da mu nosi na audito, i da e od stariot model a3. Od ovie ponovite ic da ne praime muabet. Samo begaj od 2.0tdi za kur ne gi biva. Gledaj 1.9tdi so 77kw.
Imaat nekoj problem 2.0 ili sto e rabotata?[DOUBLEPOST=1421714709][/DOUBLEPOST]
бемвето е апла грдо, едно од најлошите на изглед, со редизајнот малце го средија ама пак не е нешто посебно. но механички е многу подобро од предходната e46 у секој поглед. Не кажа што сакаш? Бензин или дизел, кој мотор итн. За одржување двете се скапи
Strikno dizel so manuelen menjac
 
Член од
24 ноември 2014
Мислења
49
Поени од реакции
12
BMWto moze voda da mu nosi na audito, i da e od stariot model a3. Od ovie ponovite ic da ne praime muabet. Samo begaj od 2.0tdi za kur ne gi biva. Gledaj 1.9tdi so 77kw.
Точно е дека 1.9 tdi со 77 kW на VW се еден од најдобрите мотори до сега со оглед на издржливоста,агилноста/снагата и економичноста,но не е се изгубено со 2.0 tdi. "Две илјадарките" се промашени но само тие од 2004 до 2006 или 2007(не ме фаќа за збор).Збориме за тие што се со технологија пумпа-дизна(pumpe dusse),но поновите што се на технологија common rail немаат никаква мака.Така да ако станува збор за поново количе од 2007-2008 со 2.0 tdi,тогаш не бери гајле со моторот.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Точно е дека 1.9 tdi со 77 kW на VW се еден од најдобрите мотори до сега со оглед на издржливоста,агилноста/снагата и економичноста,но не е се изгубено со 2.0 tdi. "Две илјадарките" се промашени но само тие од 2004 до 2006 или 2007(не ме фаќа за збор).Збориме за тие што се со технологија пумпа-дизна(pumpe dusse),но поновите што се на технологија common rail немаат никаква мака.Така да ако станува збор за поново количе од 2007-2008 со 2.0 tdi,тогаш не бери гајле со моторот.
Pa bas taa godina gledam 2005,eventualno 2006 zasto ponovite se "posoleni".. Vo sekoj slucaj fala ti mnogu za informacijava :)
 
Член од
24 ноември 2014
Мислења
49
Поени од реакции
12
Pa bas taa godina gledam 2005,eventualno 2006 zasto ponovite se "posoleni".. Vo sekoj slucaj fala ti mnogu za informacijava :)
Нема проблем,инаку ако е од тоа годиште само 1.9 да си знаеш.Јас возам Golf mk5,1.9 tdi 77kW 2005 год. и презадоволен сум.
 
Член од
10 ноември 2014
Мислења
28
Поени од реакции
0
Кој може да ми даде совет, или кој се разбира во дефекти на моторот за Renault Megane II 1.5 dCi 60kw.... ??? Пред некој ден ја возев колата нормално, без засилување, наеднаш ми светна SERVIS и CHECK INJECTION, и почна моторот не рамномерно да работи. Прашував мајстори и ми рекоа дека е проблем со Дизните. Отидов дома, го паркирав возилото и сакав сабајле да идам на мајстор и да видам што е работата. Сабајлето станав, и влегов во визлото да го запалам ама.... не сакаше да запали, само верглаше и позади бел чад и никако да запали. Викнав шлеп служба и го однесов до Сервис, го ставија на компјутер и јави грешка CYLINDER 1 ( значи првата дизна ), ја избришаа грешката и колата одма ми запали, и после тоа не се појави сеуште.. Сакав да прашам од што може да се деси до тоа? - Дали може од филтерот за нафта дека не е сменет кој знае од кога или... ?? Ај ве молам совет од искусен мајстор, или некој што го имал проблемов.... Фала ;)
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Кој може да ми даде совет, или кој се разбира во дефекти на моторот за Renault Megane II 1.5 dCi 60kw.... ??? Пред некој ден ја возев колата нормално, без засилување, наеднаш ми светна SERVIS и CHECK INJECTION, и почна моторот не рамномерно да работи. Прашував мајстори и ми рекоа дека е проблем со Дизните. Отидов дома, го паркирав возилото и сакав сабајле да идам на мајстор и да видам што е работата. Сабајлето станав, и влегов во визлото да го запалам ама.... не сакаше да запали, само верглаше и позади бел чад и никако да запали. Викнав шлеп служба и го однесов до Сервис, го ставија на компјутер и јави грешка CYLINDER 1 ( значи првата дизна ), ја избришаа грешката и колата одма ми запали, и после тоа не се појави сеуште.. Сакав да прашам од што може да се деси до тоа? - Дали може од филтерот за нафта дека не е сменет кој знае од кога или... ?? Ај ве молам совет од искусен мајстор, или некој што го имал проблемов.... Фала ;)
Epa izgleda ke ispadne toa sto ti rekov prviot pat deka diznite se kaput.
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Прашав и претходно но никој не ми одговори. Дали некој знае каде може да се залепи платното на кровот на колата? Има некој таков авто сервис или слично во МК?
Значи не е толку многу одлепено, ама се шири.
 

Attachments

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Прашав и претходно но никој не ми одговори. Дали некој знае каде може да се залепи платното на кровот на колата? Има некој таков авто сервис или слично во МК?
Значи не е толку многу одлепено, ама се шири.
Ова може да го направи тој што репарира кревети и фотељи,а можеш и сам само ти треба лепак неостик и 3-4 часа работа
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Ова може да го направи тој што репарира кревети и фотељи,а можеш и сам само ти треба лепак неостик и 3-4 часа работа
а може ли со истото платно или мора ново (се работи за ауди а6 2003год) платното е неоштетено и сакам да остане истото
 
Член од
7 ноември 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
decki abe treba mi mislenje za opel corsa 2002 g. 1.0 benzinec. dali se dobri vozila, dali se skapi za odrzuvanje, citam eden kup senzori po nea pa mala pomos za izbor.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
а може ли со истото платно или мора ново (се работи за ауди а6 2003год) платното е неоштетено и сакам да остане истото
Може истото
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Некој искуство со VW Polo 1.4 бензинец од 96-98 година?
Колку троши, скапо ли е за одржавање?

Или, алтернатива, до 2000 евра која би ми била подобра.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom