Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Што е разликата помеѓу југо 45 и југо темпо?
Разликата е 45 е сличен горе-доле мотор од фиќо ,а темпо е понова генерација со мотор од скала 55 со EFi .


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Можеш да ми кажуваш за коли што сум ги немал, ама за Југо и Тико не можеш да ми тврдиш.Сум имал Југо и 2 Тика, нема споредба.Тикото е многу добро количе за низ град, па и за релации во Мк, евтино одржување, не троши многу во споредба со Југо и возењето е многу, многу подобро.
Ебаве тоа патриотите што не сте..:pos:
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Има ли некоја боја што може да покрие изгребаници на копчиња во ауди А6(2003), значи копчињата за прозорците, се црни, но се гребнати и гребнатините се бели, ама не е како боја повеќе е како некои струганици, како гумени, тоа што падне кога ќе се гребне. Па сакам да ги покријам некако, ако некој знае начин...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
полирање со најмека и нормално најмала полирка.на пример на бормашина да се стави памучен или волнен наставок и да се полира подолго време
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Има ли некоја боја што може да покрие изгребаници на копчиња во ауди А6(2003), значи копчињата за прозорците, се црни, но се гребнати и гребнатините се бели, ама не е како боја повеќе е како некои струганици, како гумени, тоа што падне кога ќе се гребне. Па сакам да ги покријам некако, ако некој знае начин...
Исечи си ги ноктите како за почеток,да не ги лушкаш дополнително,а за да ги покриеш не верувам..Ама можеш со влажно марамче убаво да пребришеш околу дугмињата,и ќе светне малку..
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Има ли некоја боја што може да покрие изгребаници на копчиња во ауди А6(2003), значи копчињата за прозорците, се црни, но се гребнати и гребнатините се бели, ама не е како боја повеќе е како некои струганици, како гумени, тоа што падне кога ќе се гребне. Па сакам да ги покријам некако, ако некој знае начин...
Нема начин... точно знам на што мислиш. Единствено нови да си купиш.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
некој да знае повеке за новото Митсубиши што го рекламираат за 7.900 еур?

Видов сега дури оти го произведува Данска.
некој искуство со тие коли.?
Фала
Друже ако ги имаш парите, без размислување купувај. Јас купив Колт од салон пред година и пол, стар дизајн на истава кола, немам буквално никаква замерка за колата, за парите е перфектна. Ќе ти пишам приватна порака утре со повеќе детали :)
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Друже ако ги имаш парите, без размислување купувај. Јас купив Колт од салон пред година и пол, стар дизајн на истава кола, немам буквално никаква замерка за колата, за парите е перфектна. Ќе ти пишам приватна порака утре со повеќе детали :)
Само едно имај на УМ не трпат плин ! Јапонец после 1999 година скоро 90 посто не трпат плински уреди.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Само едно имај на УМ не трпат плин ! Јапонец после 1999 година скоро 90 посто не трпат плински уреди.
Корола од 2004 год, плин со 900000 илјади во такси компанија во Битола, без ремонт.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Само едно имај на УМ не трпат плин ! Јапонец после 1999 година скоро 90 посто не трпат плински уреди.
Не ни планирам плин да и ставам, баш е штедлива и не ми прави голем проблем со трошоци за гориво:).
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Колку би трошело ауди а6 2.5 2000г
совети, искуства?
Ne ni pomisluvaj na 2.5tdi, potrosuvackata e zadna rabota na sto treba da se sekiras. sekoja godina ke repariras bos pumpa ili ke menjas bregasti. Znaci kratko i jasno gjubre od motor. Zatoa se upola poeftini od limuzinkite so 1.9tdi
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
На што да внимавам кога купувам половна ц3 цитроен 1.4 хди ?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
На што да внимавам кога купувам половна ц3 цитроен 1.4 хди ?
Dali ke pali od prva koga e ubavo zagrean motorot na rabotna temperatura. Ako ne pali od prva togas se slabi diznite i CR pumpata. Inaku druga maana nemaat, normalno za ovie motori e po malce da duvaat ama nisto strasno. takva im e konstrukcijata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom