Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Изгледај го видеово ... https://www.youtube.com/watch?v=WYjIDvSdzHQ

инаку цената е околу 2000-3000 денари, се вози само со нив, не и со ланци, ако сака некој да ти украде нешто ќе ти ја украдат колата, крадат тркала, све не па чорапи :)
Аха, интересно делуваат, многу лесни за монтирање, ама кој знајт дали се корисни.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Аха, интересно делуваат, многу лесни за монтирање, ама кој знајт дали се корисни.
Корисни се, материјалот е таков да не лизга, распространет е низ цела површина на тркалото, не е како ланците ... секако поново и подобро од класичните ланци
во еуростил мислам прашав 2000 денари ми рекоа, сега може зависи и димензија ама 2-3к се движат
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Корисни се, материјалот е таков да не лизга, распространет е низ цела површина на тркалото, не е како ланците ... секако поново и подобро од класичните ланци
во еуростил мислам прашав 2000 денари ми рекоа, сега може зависи и димензија ама 2-3к се движат
Па и не се така ефтини со оглед на то шо невервам дека се многу издржливи, сепак не е синџир ќе запнат на нешто ќе се скинат, али после то ќе си ги скројш на сите патики и кондури и немаш гајле :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.990
Поени од реакции
14.787
мене ми се има скинато синџир на фиат1300 во возење и ми направи лом-крило,фар....не се ланците баш најсигурна работа
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Дечки вака сега, имам SEAT... бев вечерва на бензинска... и му реков на другаров FULL да наполни. Пред тоа имав околу 10 литра... и плус наполнивме уште 42 литра = вкупно 52. И му реков на дечково, толку собира а?

И ми рече, ова дека под volkswagen се и собира повеќе... демек се испуштало воздух... и ја наполни до горе, се гледаше дури и нафтата. Поточно наполнивме 52 литра (И плус што имав 10 останато)... Вкупно: 62 литра.

Ме занима малце повеќе инфо, каде се сместени плус тие 10 литра? Штетно ли е, или пак шо уствари се дешава со резерваров?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.990
Поени од реакции
14.787
нема проблем со тоа,турај додека може.сепак тоа е резервоар(т.е. канта).воздухот значи што е избиен е тој од врвот на резервоарот кога се става гориво.

пробај со шише со вода,стави го во хоризонтална положба и ќе видиш воздушен меур на средината.ако можиш тој воздух да го истисниш,ќе можиш да ставиш уште малку течност во шишето.

горивото во цревото од капакот до резервоарот е плус
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Дечки вака сега, имам SEAT... бев вечерва на бензинска... и му реков на другаров FULL да наполни. Пред тоа имав околу 10 литра... и плус наполнивме уште 42 литра = вкупно 52. И му реков на дечково, толку собира а?

И ми рече, ова дека под volkswagen се и собира повеќе... демек се испуштало воздух... и ја наполни до горе, се гледаше дури и нафтата. Поточно наполнивме 52 литра (И плус што имав 10 останато)... Вкупно: 62 литра.

Ме занима малце повеќе инфо, каде се сместени плус тие 10 литра? Штетно ли е, или пак шо уствари се дешава со резерваров?
Кај живееш?[DOUBLEPOST=1419987572][/DOUBLEPOST]
Изгледај го видеово ... https://www.youtube.com/watch?v=WYjIDvSdzHQ

инаку цената е околу 2000-3000 денари, се вози само со нив, не и со ланци, ако сака некој да ти украде нешто ќе ти ја украдат колата, крадат тркала, све не па чорапи :)
На такво место само со кумплуг се излегува плус гољфот е со ASR ама жена го вози
 
Последно уредено:
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Некој да е менил дихтунг на карбуратор на ауди а3 1.9тди да каже шо париии...?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Некој да е менил дихтунг на карбуратор на ауди а3 1.9тди да каже шо париии...?
Кој мајстор те дрибла или ти сакаш да се праиш паметен?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Несам бил на мајстор,сабајле приметив дека капе улје па моја проценка беше ова горе прашање..
Ако е карбуратор не може да биде инџексион и обратно
Отвори хауба и види поубаво од каде прокапува
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798

Attachments

Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Дечки имaм Пунтo 1.9 јтд 85кс oд 2003 и нејке дa пaли зa живa глaвa :D Kaj се нaoгaaт греaчите зa нaфтaтa и кaкo дa ги прoверaм?Инaче кoлaтa е сo нoв aкoмулaтoр и тoa не е прoблем.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Дечки имaм Пунтo 1.9 јтд 85кс oд 2003 и нејке дa пaли зa живa глaвa :D Kaj се нaoгaaт греaчите зa нaфтaтa и кaкo дa ги прoверaм?Инaче кoлaтa е сo нoв aкoмулaтoр и тoa не е прoблем.
Не си единствен, од кај си? Преги во Берово, едно добро Audi исто не можеше да запали, цело беше замрзнато.

Мојава (SEAT), запали на втора... ама греачиве ги чекав едно 10 секунди -.- Сабалје било околу -17 ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom