Собиранка во Охрид (впечатоци тука - слики во галерија!)

Статус
Затворена за нови мислења.

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Четврток 15-ти март ќе правиме мини собиранка во Охрид. Заинтересираните нека се пријават на темава, па накнадно ќе договориме саат и место.

п.с. Го одбравме четврток како ден затоа што немаме идеја каде ќе не собере петок или сабота, а недела имаме повеќе зафатени луѓе.
Па повелеле пријавете се Охриѓани, Стружани, а и сите други кои сакате и сте во можност да дојдете.

п.п.с. Редно беше да го повториме ова, со оглед на тоа што си поминавме најекстра прошлиот пат ... мх, мх, мх!:dance: :igra: :vozbud:

Едит:
Дојде до промени, значи собиранката е во Сабота на 31-ви Март во ТАБАНА!
Почетокот е во 21:30 ... :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Е кај го најдовте четврток...ај ќе гледам да дојдам :vozbud:

BTW ЗШ НЕ Е СТРУГА!!! ПРЕТХОДНИОТ ПАТ БЕШЕ ОХРИД А БЕВМЕ 90% СТРУЖАНИ!
Ај озбилно ако може овој пат Струга!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
deXterche напиша:
Е кај го најдовте четврток...ај ќе гледам да дојдам :vozbud:

BTW ЗШ НЕ Е СТРУГА!!! ПРЕТХОДНИОТ ПАТ БЕШЕ ОХРИД А БЕВМЕ 90% СТРУЖАНИ!
Ај озбилно ако може овој пат Струга!
Море брат шо ќе прајме Струга,Охрид си е Охрид така да идамеееее,мислам таму сум :vozbud:

а ќе се знае што каде
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Joey напиша:
Море брат шо ќе прајме Струга,Охрид си е Охрид така да идамеееее,мислам таму сум :vozbud:

а ќе се знае што каде
Да, да, само да видиме кој отприлика ќе се пријави, па заеднички да одлучиме.
Декстерче, не се буни, или идај или не ... го нејќам и јас Охрид, ама па пубави места има!:pos2: :smir:

п.с. Башка може да видиш како возам, нали?
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Пиши ме во дефтерот.

Иначе процерударлно како стружанец морам да реплицирам, Охрид си е океј..... ние како прави стужани не ги сакаме охриѓаните :toe: :pos2:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
З'ш што и фалит на Струга?! Ќе појме Аквариус на вечера...мераци. Или Бонаца...тууу, градов не си го сакате, ме разочаравте!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
deXterche напиша:
З'ш што и фалит на Струга?! Ќе појме Аквариус на вечера...мераци. Или Бонаца...тууу, градов не си го сакате, ме разочаравте!
Аквариус бе да!!!
Абе златен, Охриѓанкиве се тешки шмизли и ќе почнат да мрчат дека немаат превоз бла бла бла ... дури се натегаме, подобро вака ... ју ноу ват ај мин?:pos2:
А Аквариус ... ах кај ме потсети, мамата! Ќе си договориме само ние за таму некој друг ден!:igra:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
И за таму пишете ме :salut:

Иначе може од сега да кажам што ке јадам или не?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Да беше за викенд, јас и госпоѓата ќе ве дружевме :(
Сигурно не постои никаква можност да се ревидира терминот за собиранката? :vozbud:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
Да беше за викенд, јас и госпоѓата ќе ве дружевме :(
Сигурно не постои никаква можност да се ревидира терминот за собиранката? :vozbud:
Абе, да кажете сигурно дека ќе доаѓате, ние ќе одложиме па ќе правиме фешти, ќе излезиме некаде да се журкаме ... ништо не е сигурно договорено, така да, мислете, кажувајте!:vozbud:
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
Acid напиша:
Да беше за викенд, јас и госпоѓата ќе ве дружевме :(
Сигурно не постои никаква можност да се ревидира терминот за собиранката? :vozbud:
шо се секираш ко ќе одам сеа кон крајов на месецов ќе одам за викенд и ќе ве соберам со госпоѓата и се наоѓаме со драгиве и мили охриѓани и стружани и таму и таму ќе им ојме ама вас после ќе ве пуштам да си бегате со автобус јас останвам најмалку 5 дена зш од 2005 не сум била .............ааааааххххххх убајни охрид....................
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И јас Би требало да сум крајов на месецов во Охрид,па може ќе се погодиме за уште некоја вечера мх мх мх
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас бескрајно би сакал да присуствувам, но единствениот ден кога би можел е сабота.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Јас бескрајно би сакал да присуствувам, но единствениот ден кога би можел е сабота.
Можеш оваа сабота? Ајде пресечете некој од страна ... ако можете, менуваме ден, не е проблем ... мх, мх, мх!

п.с. За Кока кола и леандра, ќе правиме уште една журка на крај на месец ... најмал проблем е тоа.:kiss:
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
мистичен ќе се караме ја и ти не оваа сабота туку другата морам да одам да патам оваа сабота на жељко јоксимовиќ, ми треба такво нешто и ти знаеш дека морам да го пројдам тој издувен вентил :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom