Слика на ќерката на Пит и Џоли продадена за 4,1 милион долари

Член од
30 декември 2005
Мислења
1.190
Поени од реакции
5
МИА



07.06.2006

Весникот Њујорк Пост пишува дека уредниците на сите водечки американски неделници во саботата навечер биле повикани во канцеларијата на фотографската агенција Гети, на кои Бред Пит и Анџелина Џоли им дале ексклузивни права да ја дистрибуираат сликата на нивната неодамна родена ќерка Шилох Нувел Џоли Пит.

Секој од уредниците, како што се наведува, бил сместен во одделна канцеларија без климатски уреди. Фотографиите се прикажани околу 22 часот, а до 6 изутрината морало да се даде конечната понуда.

Никој од нас таа ноќ не спиеше ниту во еден момент. Цело време дежуравме на мобилните телефони и се обидувавме да ги собориме понудите на конкурентите, изјави еден од уредниците.

На крај најдобра понуда дало списанието Пипл кое за објавување на сликата на ќерката на Пит и Џоли ќе мора да плати 4,1 милион долари.

Собраните пари ќе бидат ставени на сметка на една се уште анонимна хуманитарна задруга.



:lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud: :lud:
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Епа тоа е. Живот....
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Тоа е глупост,а не живот.Знаеш ли колку ми се присра.Гледам ја така СNN и доле течат NEWS и иде вака нешто (слободен превод :) )15 мртви од бомбашки напад во Багдад,Судењето на Садам се одложува,Брет Пит и Анџелина Џоли имаат ќерка...
Па добро бе да му е*ам матер,до толку ли :nerv: :nerv: :pishtoldz
Па ме боли мене к*рот што имале и како имале:nerv: :nerv:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Cekajte be lugje pa neli parite odat za humanitarni zadrugi? Toa i ne e taka loso...???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абееееее...продавам слика од мене ко мал за 10 тисуча еура...:)
Не се нормални бре 4 милиони за слика
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
pa luge ko ke vidime stvarno ima pravo emma ako idat parite za humanitarna organizacija vredi togas slikata,ama "ako" odat!inace ubavo za niv so imaat dete a mac daj poise info za da se dogovorime za slikata:))))):icon_lol: :icon_lol:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
abe zivi gluposti gi molele bret i angelina za sto za da slikaat kerkamu pa oni ne znaela na kogo da ja dadat da ja slikaat i resile na"pipl" i toa za 4,1 milion dolari
uzasna rabota :ne::ne::ne::turn::turn::turn::lud::lud::lud:
NaDiCa
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ama vaka,ne mi e jasno so ke mi e slika,bebe ko bebe,aj eve i da e na slavni,pa nema vrednost ne moe,ne mi e jasno kako,sto zasto,ma dinar ne davam...
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Џоли & Пит заработуваат и имаат заработено повеќе банкноти отколку што вие сте кажале "да" у целиот живот, освен ако сте 2 годишно детенце.
Така да, до некаде верувам дека парите одат у хуманитарни организации.
Weee.
 
N

NeMiRnA

Гостин
c cc uste malo a vise zarabotue ma ne e vazno dali e za humanitarni celi,tap 4 milioni tuuuuuuu majkata jaka rabota,glupi raboti!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Аман веќе, не е ни прво ни последно бебе шо се родило. Со 4,1 милион долари полојна жители на Македонија ќе имаат убав живот.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако, ако ... и јас би играла така да има редица мутави новинари кои толку лакомо чекаат слика од бебе хелоу!!! И зошто да не си играат курташак Анџелина и Бред, кога успеале да земат толку пари со наддавање? Екстра ... башка за хуманитарни цели парите, што верувам дека е така ... закон бе, алал да им е.
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
Нека му е живо и здраво детето и алал му вера на тоа дека сите пари ќе ги дадат во хуманитарна цел
АМА СЕТО ОВА Е КАТАСТРОФА НЕ ГО ОПРАВДУВАМ!!!!
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
ako za nas se mn.4 milioni dolari za nekoj ne se!
bravo za niv dvajca i bravo za toa deka pak parite se nameneti za humanitarni celi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom