Скутерчиња: Се за и околу нив

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Здраво....да не знае некој каде можам да најдам делови нови за YIYING во Скопје?
YIYING ти е кинеска марка на скутер и можеш во секоја можна продавница каде што имаат делови да купиш само треба да знаеш што точно бараш... мој совет најубаво купи си од кеко моторс делови што и да ти треба - ни под разно во тјунинг центар да не си отишол!

должам објаснување на темава за тјунинг центар - деновиве ке се потрудам да објаснам сликовито што ми се случи таму и како тоа се расипува мотор.... - пардон, НОВ мотор.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.151
Jас исто ја земав априлиата од тунинг, завчера на 300км ми го вадеа граничникот и уље ми дотури немав никаков проблем.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
YIYING ти е кинеска марка на скутер и можеш во секоја можна продавница каде што имаат делови да купиш само треба да знаеш што точно бараш... мој совет најубаво купи си од кеко моторс делови што и да ти треба - ни под разно во тјунинг центар да не си отишол!

должам објаснување на темава за тјунинг центар - деновиве ке се потрудам да објаснам сликовито што ми се случи таму и како тоа се расипува мотор.... - пардон, НОВ мотор.
Ајде отвори се ... те чекаме :)
не дека некад ќе отидам во тјунинг туку ме интересира прикаската[DOUBLEPOST=1438115827][/DOUBLEPOST]
Jас исто ја земав априлиата од тунинг, завчера на 300км ми го вадеа граничникот и уље ми дотури немав никаков проблем.
Ти си требал од динамикс да ја купиш ама си избрзал ... чисто ради што е генерален увозник и што имаат добар сервис и поддршка
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
26
Поени од реакции
3
Гуми 130/70 -13 и 120/70-12 на кој притисок да се пумпат кога се загреени?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Гуми 130/70 -13 и 120/70-12 на кој притисок да се пумпат кога се загреени?


Гума не се пумпа загреана, се пумпа ладна... А за притисок нек каже некој кој има такви гуми, инаку одприлика би требало да биде предна 2, задна 2,2 бара ако се возиш сам или предна 2,2, задна 2,4-2,5 бара ако си со сопатник...
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.151
@Torte Mobile Aprilia e Aprilia што е битно од каде е земена?
Гледам на документите пишува генерален застапник Хамачи од Штип.
Јас сум задоволен од Тунинг немам никаков проблем, и братучетми има земано Хамачи скутер исто без замерки.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
@Torte Mobile Aprilia e Aprilia што е битно од каде е земена?
Гледам на документите пишува генерален застапник Хамачи од Штип.
Јас сум задоволен од Тунинг немам никаков проблем, и братучетми има земано Хамачи скутер исто без замерки.
Чисто ради што е генерален увозник и што имаат добар сервис и поддршка, може и хамачи носат нејсе
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
26
Поени од реакции
3
Гума не се пумпа загреана, се пумпа ладна... А за притисок нек каже некој кој има такви гуми, инаку одприлика би требало да биде предна 2, задна 2,2 бара ако се возиш сам или предна 2,2, задна 2,4-2,5 бара ако си со сопатник...
Знам дека ладна се пумпа ама додека да стигнам до бензинската се загрева не ми е преку пат бензинската..
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Знам дека ладна се пумпа ама додека да стигнам до бензинската се загрева не ми е преку пат бензинската..


Ке си земеш едно барометарче од бензинска од 100-150 денари и ке си го имаш секогаш под седиште, па ке си пумпаш дома со пумпа и ке си мериш :D Инаку неможеш никогаш да ја напумпаш како што треба кога е загреана... Бројките треба да се тие што ти ги кажав, па натака пумпај;)
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Предлог за ново скутерче, 50кубика, четворотактно?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Па не сум нешо ограничен ама ете нека биде до 2000еур макс


Епа ете моја препорака како што ти кажав Kymco Agility City, не само Agility или Agility R, туку Agility City моделот, поскап е за некои 200-300 евра од обично Agility, ама има поголеми тркала и малку е поличен...
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Епа ете моја препорака како што ти кажав Kymco Agility City, не само Agility или Agility R, туку Agility City моделот, поскап е за некои 200-300 евра од обично Agility, ама има поголеми тркала и малку е поличен...
Искрено ми се допаѓа, ќе видиме.. Фала многу
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Искрено ми се допаѓа, ќе видиме.. Фала многу
Или kymco super 8, ако сакаш поспортски изглед
И двата имаат исти машини, доста се квалитетни и комотни, потрошувачка 2л низ град
Ако те интересира нешто повеќе слободно прашај јас имам супер 8
 

Kajgana Shop

На врв Bottom