Скопје calling... асална Архитектура needed!

Дали ви се допаѓа архитектурата во Скопје?


  • Вкупно гласачи
    236

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Епа ај кажи ми дека има владата пари, буџетот е преполн, немаме никакви долгови, економијата ни цвета, здравството и образованието се совршени, па ќе работиме сега на развој на архитектурата на главниот град :tapp:
Не викам да не го прават, не викам дека е лошо, ниту дека сега имаме па не треба, само сум реална.
полека друже многу се залета бе
ај кажи ми само дали не се гледа и на сите други работи паралелно
и плус ова е прокција која јасно вели Скопје до 2014,ке се направат уште многу ребаланси на буџетот до тогаш
иначе ова шознам некако пренатрупано ми изгледа...али не е лошо само што Скопје не е само центарот на градот ...
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
полека друже многу се залета бе
ај кажи ми само дали не се гледа и на сите други работи паралелно
и плус ова е прокција која јасно вели Скопје до 2014,ке се направат уште многу ребаланси на буџетот до тогаш
иначе ова шознам некако пренатрупано ми изгледа...али не е лошо само што Скопје не е само центарот на градот ...
Да, да, ајде да видиме :smir:
Иначе, да, не е само центарот на градот.
И малце е пренатрупано, ама да не искочи само дека мрчам, добро е што има барем некаква иницијатива и желба, па што и да искочи од ова, макар и дел само да се оствари, ќе биде добро.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Ова изгледа прекрасно како проектите во Дубаи супер ако се изгради.Но друго ми е ова се плаќа од Буџет на РМ а не на град Скопје.На пример нашиот плоштад во Струмица здравје боже ако го направат велат 2012 е финансиран од буџет на општината.
Јас сум да се осамостојат повеќе општините да им се дадат поголеми финансии и кој што сака нека си прави.
И ние од Струмица,Битола,Прилеп итн сакаме убави плоштади владата да ни прави но за жал ние треба сами општината или самопридонес најчесто.
па и онака скоро 30% од "провинција" е населена во Скопје,така да сметај го тоа како национален проект;)(без навреда само):smir:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
:vozbud::vozbud::vozbud:

Супер ке биде ако се направи ова до 2014
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Вакаљ ако изгледа скопје ќе биде супер само што кај нас секогаш 50% се завршува работата :helou:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Убо е само без цркви, џамии. Малце пренатрупано.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Со еден кадар кога ќе се сликаме ќе фатиме 15-16 споменици :vozbud:

Пренатрупано е бе алооо, уште и џамијата да се вметне и после некоја година ќе треба и плоштад да се гради некаде... се прашувам што ќе се срамни со земја тогаш
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Абе ајде ќе градиш статуи пикни си ги парите у џеб и ич да не те боли уво за Македонија. Што би рекол еден наш политичар.:pipi:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
зошто пренатрупано .. баш плоштадот не е пренатрупан и прекрасно изгледа .. :toe:
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Можебио единствено уште некоја џамија да се изгради во Скопје, има делови каде не се слушаат молитвите. Иначе споменициве ,проекти други ова нека си го носат надвор, тука не ни треба. :pipi:
п.с. Ако ставиме џамија на плоштад и официјално ќе имаме повеќе џамии од Исламабад. Не сум бил али така ќе му изгледа на секој што ќе дојде во државава.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Со еден кадар кога ќе се сликаме ќе фатиме 15-16 споменици :vozbud:

Пренатрупано е бе алооо, уште и џамијата да се вметне и после некоја година ќе треба и плоштад да се гради некаде... се прашувам што ќе се срамни со земја тогаш
нема логика да се гради џамијата според оваа замисла>>ќе ги покрие тетарот,музејот и Калето т.е. овие објекти нема да се гледаат
инаку убава замисла е згради околу и помеѓу нив улици кои те водат до плоштадот
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Мора да се почне не викам не, ама не се да биде забутано во толку мал простор.
Со некои мали исклучоци на „збутани“ работи океј е.
Патем логично е да се работи околу центарот како и во секоја метропола, најработите се во центар и околу центар и од таму се почнува. А и Скопје не е нешто многу голем :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
2014?? :pos2::pos2::pos2::pos2:

+ 20-30 години, може :tapp::tapp::tapp:
Хаха. Зошто овака викаш? Мислиш дека не е возможно? Возможно е и тоа како, не се секирај ќе не донесат на просјачки СТАП и ке го направат , тоа сум 100% сигурен.

Инаку ако го напраат сето ова треба да стават и обезбедување или војници за да се чува, иначе третата ден ке има учк потписи, име на луда налази се свуда и слични лајна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom