Скопје добива „морнаричка фаланга“

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.377
Морнаричка фаланга, во река полна со гомна. Не знам како да не издржам, а да не се изнасмеам на ова. Очигледно излегувањето на „Ленинова“ е премногу клише, па мораше да се промени нешто во градот. И воала, бродови во Вардар! :)

Градот Скопје одбра 2 решенија од распишаните 4 на конкурсот за поставување угостителски објекти покрај кејот на Вардар во центарот на градот



Град Скопје по Одлуката донесена од Советот, спроведе јавен повик за доделување на право и издавање на одобрение за поставување на урбана опрема за вршење на угостителска дејност на Кејот на реката Вардар.

По огласот, пристигнале понуди за деловите 1 и 4, додека за деловите 2 и 3 не пристигнаа понуди за идејни решенија.

Идејните решенија за деловите 1 и 4 се на друштвото за промет со стоки и услуги “Фаланга Дим“ ДООЕЛ-Скопје.

За деловите 2 и 3 јавниот повик се поништува и Град Скопје наскоро ќе реши дали ќе ја повтори постапката со нов јавен повик.







виа Кирилица

 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
So what better than something nice to organize opposition protests for anything
 
I

Iblis

Гостин
Веќе 3 саати хистерично се смеам на ова, па толку тренинг за стомачни сум немал никогаш во животов.
Ќе го биде Дизниленд, Скопјено.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Уште фаланга да маршира низ плоштад.Да,тоа ни фали ! :pos:

Пс.Се надевам никој од влада нема да прочита,пошто може идејава да се оствари.:eek:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас сеуште не сфатив зошто да не. Ако може некој да објасни.

П.С. ,,грдо,, не се прифаќа. Работа на вкус е тоа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Еве нова намена за Илинден, да не оди фира.
--- надополнето: 2 март 2012 во 15:33 ---
Идејните решенија за деловите 1 и 4 се на друштвото за промет со стоки и услуги “Фаланга Дим“ ДООЕЛ-Скопје.
Се прашувам само чиво е фирмичево :pos:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Јас сеуште не сфатив зошто да не. Ако може некој да објасни.

П.С. ,,грдо,, не се прифаќа. Работа на вкус е тоа.
во моменти кога 90% од народот вели дека нечини тогаш не се работи за вкус туку за лудост
 

Kajgana Shop

На врв Bottom