Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
а за полагање полигон и градска ,сеа дека е со камерче нели,врски се фаќаат?
btw ако некој му требаат тестовите за ''Ц '',да не ги купува,ја 150ден ги платив ако сака ќе му ги препратам ;)
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
sega pred skoro poloziv za C,stvarno treba da se pravi banket koa kje zemes vozacka,zasto teski idioti se u komisija na gradska
me butnaa na gradska po vtorpat iako izvozev bez greska,podnesov prigovor i posle dve nedeli,go dobiv slucajot deka ne sum napravil nikakva greska.da tuzam za stresovi i dusevna bolka 500 000e ? ili 5000e
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
sega pred skoro poloziv za C,stvarno treba da se pravi banket koa kje zemes vozacka,zasto teski idioti se u komisija na gradska
me butnaa na gradska po vtorpat iako izvozev bez greska,podnesov prigovor i posle dve nedeli,go dobiv slucajot deka ne sum napravil nikakva greska.da tuzam za stresovi i dusevna bolka 500 000e ? ili 5000e
Ако памтам убаво ама немој да ме фаќаш за збор другар исто така поднесе тужба пред некоја недела и ја доби тужбата и после тоа се вртеше гласини дека нешто комисијата била супер него не се давало возачка на секој мајмун нешто така да слободно да поднесеш и мислам дека е 5000...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
11
Денес полагав за возачки испит ( 2 пат) положив ама со 150 евра тоа е тарифата за ако сакаш да положиш од втора, за од прва е 200 евра од трета па натаму 50. Друго ми беше зборот. Колку и камери да има во колата ако си платиш ке си положиш. Одам кај еден пријател вработен во МВР да се посоветувам дали да пријавам пари што ми барат и човекот ми вели цитирам ,,Можеш да ги пријавеш и ке ти дадат бележани пари АМА шом излезеш низ вратата има некој кој ке им ѕвоене и ке им каже е у тај случај збогувај се со возачката,, Па каде да се обратиш у пм коа се е корумпирано КАДЕЕЕЕ никаде никаде само ке си собираш парички и ке си платеш. Нив не ги интересира колку и дали знаеш ти да возиш ги интересираат само парите кои ке ги земат. Страшно сум изреволтирана ама таква е нашата чудесна земја. Богами чудесна :mad:(n):mad:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
А зошто да му дајш пари? Положи на трет пат или четврт, нема потреба од пари давање.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
11
А зошто да му дајш пари? Положи на трет пат или четврт, нема потреба од пари давање.
Епа ке ме кутне и пак 3000 ке уплатам и ке се влечам со месеци нема овде сакаш неќеш мораш
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Епа ке ме кутне и пак 3000 ке уплатам и ке се влечам со месеци нема овде сакаш неќеш мораш
Јас се влечен од јули до октомври со полагањата па еве не ми е ништо ама барем не му го наполнав џебот на комисијата.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
11
Јас се влечен од јули до октомври со полагањата па еве не ми е ништо ама барем не му го наполнав џебот на комисијата.
Убаво за тебе јас од мај положив тестови и полигон за тоа не платив, ама мора нешто да се плате, а они ако сакат да земат ке земат (нема место на пример за полагање, квотата е исполета за овој месец, одиме на годишен одмор, полагањето се одложува итн.) ама ако платеш најдат место o_O
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Убаво за тебе јас од мај положив тестови и полигон за тоа не платив, ама мора нешто да се плате, а они ако сакат да земат ке земат (нема место на пример за полагање, квотата е исполета за овој месец, одиме на годишен одмор, полагањето се одложува итн.) ама ако платеш најдат место o_O
Нема да плаќаш :)
Дека попушта народот не ни чини држата и секаде барат мито (читај болница). Да се стегни народот друга приказна ќе биди :)
Како и да е, со среќа :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Дали знае некој колку пари е да се полага за А и Б категорија истовремено, т.е. се полага Б и се доплаќа уште некој динар за А колку што слушнав. Доколку знае некој точно колку ќе фати севкупно полагање со лекарско, прва помош и се што следи друго нека пиши.
Благодарам :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Jeс да ќе забегам малце у офф, ама ова мора да го споделам...
Денес сабајле си одам јас на работа, паркирам паралелно покрај тротоар, се тоа убаво...
Излегувам од колата, доаѓа една колешка на работа со Пунто... Исто треба паралелно да паркира, место има зад мојата кола, плус колата која е паркирана после беше оставила пола место... класичен пример за неправилно паркирање кога зафаќа две нацртани места. Место има значи ФАП 1314 да паркираш...
Колешкава се мачеше, се глупираше... и кога после 5 минути паркира ја прашав шо е проблемот... Бај д веј положи пред 2-3 месеца.
Рече дека во авто школата ги учеле да гледат исцртани црти или камења поставени на определено место. Така нешто, шема... која у риал трафик ја нема и треба да се научиш на ориентација имајќи предвид димензии на кола, оддалеченост од тротоари и сл.
Ужас...
И, на што ги и учат бе у тоа авто школите? А и тоа комисиите?
Само парите да им земат, па после у сообраќајот нека научат да возат.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.567
Поени од реакции
2.162
Jeс да ќе забегам малце у офф, ама ова мора да го споделам...
Денес сабајле си одам јас на работа, паркирам паралелно покрај тротоар, се тоа убаво...
Излегувам од колата, доаѓа една колешка на работа со Пунто... Исто треба паралелно да паркира, место има зад мојата кола, плус колата која е паркирана после беше оставила пола место... класичен пример за неправилно паркирање кога зафаќа две нацртани места. Место има значи ФАП 1314 да паркираш...
Колешкава се мачеше, се глупираше... и кога после 5 минути паркира ја прашав шо е проблемот... Бај д веј положи пред 2-3 месеца.
Рече дека во авто школата ги учеле да гледат исцртани црти или камења поставени на определено место. Така нешто, шема... која у риал трафик ја нема и треба да се научиш на ориентација имајќи предвид димензии на кола, оддалеченост од тротоари и сл.
Ужас...
И, на што ги и учат бе у тоа авто школите? А и тоа комисиите?
Само парите да им земат, па после у сообраќајот нека научат да возат.
Немаш појма колку си во право. И јас кога полагав инструкторот ме учеше по тие линиите, демек помини па после сам ќе се научиш да паркираш. И глеаш после му го обележал браникот некој од неговите ученици:pos:
 

Kajgana Shop

На врв