Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
До последно беше дека 8-мо треба... Највероватно тоа со средното ќе почека дури да напрај законо за задолжително средно 4 години нели првата генерација од средно задолжително ќе излезе, па и сите после неа ќе го имаат и ќе биде услов.

Мада доколку не го фаќа законот за средно задолжително (пример има 23-25 или повеќе години) ќе може да полага со основно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислам дека за Ц категорија треба средно, ама за Б само основно треба, сто посто :)
 
Член од
4 ноември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
здраво на сите

Јас полагам тестови во петок, сакав да ве прашам дали учевте од тестовите само или од книгата, или од двете :D Книгата не е упдејтувана морав да го читам законот и сите измени на законот на пр дека на автопат сеа е дозволено 130 наместо поранешното 120 итн.
 
Z

ziko bt

Гостин
здраво на сите

Јас полагам тестови во петок, сакав да ве прашам дали учевте од тестовите само или од книгата, или од двете :D Книгата не е упдејтувана морав да го читам законот и сите измени на законот на пр дека на автопат сеа е дозволено 130 наместо поранешното 120 итн.
купи си тестој има по книжарници 20теста се и тие паѓат со исклучок на 11,14,17
 
Z

ziko bt

Гостин
Како со исклучок на 11,14,17 не ми е јасно објасни ако можеш.?
значи ко ми ги даде инструкторот тестојте ми рече тие да не ги учам пошто не паѓале(ми падна 2от)а и на други му имат речено дека тие не паѓат
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Научи си ги ти сите за секој случај, нишо не се 3 теста се учат за 20 минути.
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Едно прашање имам другар ми нема средно дали може да се полага без средно или не ?? Иначе ја мислам дека не може ваше мислење?

другар.. трета година сум средна школа.. положив пред 2 недели.. кога требаше да однесам да уплатам за тестови и тоа.. ми тражеа свидетелство од завршено 8мо одд. заверено кај нотар и тиа другите документи шо требат.. значи немам завршено средно .. а веќе имам возачка.. и едно прашање до некој што веќе ја земал.. за колку време ќе можам да си земам возачката.. мислам откако ќе се сликам.. дали има застој и у правењето на возачките у МВР .. некој .. ??? иначе .. сума сумарум.. ме кошташе некаде околу 28-9000 илјадарки.
 
Z

ziko bt

Гостин
другар.. трета година сум средна школа.. положив пред 2 недели.. кога требаше да однесам да уплатам за тестови и тоа.. ми тражеа свидетелство од завршено 8мо одд. заверено кај нотар и тиа другите документи шо требат.. значи немам завршено средно .. а веќе имам возачка.. и едно прашање до некој што веќе ја земал.. за колку време ќе можам да си земам возачката.. мислам откако ќе се сликам.. дали има застој и у правењето на возачките у МВР .. некој .. ??? иначе .. сума сумарум.. ме кошташе некаде околу 28-9000 илјадарки.
10-15 работни деној отприлика ти е за возачка земање иначе како шо кажаја погоре иако имате завршено средна сколија поарно дајте го на нотар сведителството од 8одд поевтино ке помините:wink:
 
B

BooBojan

Гостин
Ако ги имате во електронска верзија тестовите или некој прирачник пратете.
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки ке може ли и мене некој да ми ги прати тестовите во електронска форма ако може? ;) и да ве прашам дали тие се новите тестови или не? фала и поздрав :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Дали има некаде да видам кој прекршо колку казнени поени има??
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Дали некој знае колку кошта комплет полагањето тестови, градска и гаражи за Б категорија?
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
За Б-категорија се полага тестови,полигон и градска и се на ќе те фати 6060 денари + одредена сума за изнајмување на возилото за полагање која ја плаќаш на авто-школата во која се обучуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom