Сите се крадци!

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ти велам НИВА со куќарка.
Моја нива сега треба да ја платам.
Демек да ја префрлам нивата,заради тоа што тие згрешиле таму!
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
ХЕХЕ Ова мие најпознато,адвокатот зеде голема пара од оштетата моја а ми вика дека немозе да му земе пари на осигуранјето,а сигурен сум со живот дека осигуранјето му ја плати оштетата.помина долго време и тоа е тоа.Затоа треба мн да се пази со правниците дека тие ке те имаат на рака.Најубо е човек да учи од туѓа грешка.
Па сигурно дека државата е крива. Адвокатот не ти е крив, а ти најмалце...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.173
Поени од реакции
25.792
Ти велам НИВА со куќарка.
Моја нива сега треба да ја платам.
Демек да ја префрлам нивата,заради тоа што тие згрешиле таму!
Направи дедо ти трансформација на земјиштето навреме?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.173
Поени од реакции
25.792
Како мислиш трансформација?
Имаше во катастар задолжителна трансформација на земјиште. Без тоа не можеш да го префрлиш на друго име. Рокот истече пред околу година дена. Сега се наплаќа.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Имаше во катастар задолжителна трансформација на земјиште. Без тоа не можеш да го префрлиш на друго име. Рокот истече пред околу година дена. Сега се наплаќа.
Изгледа немал... :/
 
Член од
1 септември 2011
Мислења
177
Поени од реакции
113
Инаку за бројот од Катастар, невозможно е Катастар до го згреши. Катастар го дава бројот...
можно е верувај, и можно е да не координираат општината со катастарот, ти имаш имотен лист издаден од катастар а од општина ти го враќаат елаборатот за истиот предмет дека не им одговарал размерот :tapp:
и после ти се чуди све живо и диво, како е можно веке завршен предмет да се враќа назад, ама типката од општина кога ги спореди на прозор на дневна светлина скиците...не биле исти... ( исти биле де, ама размерот различен- НЕ ЗНАЕЛА ДА ЧИТА ПО КООРДИНАТИ). ууууууф се неписмено се собра у администрација!:mad:
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Е баш ме охрабривте со коментариве :eek: Не дека јас не знаев дека е вака ама имав пак некоја надеж....а јас пак се спремам да го тужам Фондот за здравствено осигурување и дотичната г-ѓа Маја Змејкова :sick: Има да биде забавно да се гледа по телевизииве :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom