Симптоми of being a сељак

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
А она, избричена главата од страните па само горе коса, или избричена па реп оставен само,ко татар некој? :pos:

И црни маици со циркони или некои сељачки бели принтови со булдог,костури и сл. И чевла! Шпицурајки лаковани или бели со црн ѓон.
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Auuuuuuu pa bez bela spic cipela od doma ne se izleguva:pos2: kosicenceto fino zalizano so nekoe ulje, smrdi na pot od eden kilometar t.e. ne slusnal za antiperspirant a ne daj boze dezedorans i najvaznoto odi kako John Travolta vo Sathurday Night Feaver:tapp:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Еве баш вечерва го заприметив најдобриот пример во Струмица,значи црна лакована шпица,лакован бел каиш со огромна тока напред и бела прилепена кошула со раскопчани копчиња до влакната на стомакот,значи црн како темното,со налскани кратки кадрици со едно кило гел,занесен во То ми није требало и во цицките на девојките
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Еве баш вечерва го заприметив најдобриот пример во Струмица,значи црна лакована шпица,лакован бел каиш со огромна тока напред и бела прилепена кошула со раскопчани копчиња до влакната на стомакот,значи црн како темното,со налскани кратки кадрици со едно кило гел,занесен во То ми није требало и во цицките на девојките
Тешка пинца:bummm:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Донт пуш ми фелааз :)

Симптоми, симптоми....
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Постар човек на автобуска во Центар пушеше цигара, и му текна ја збрца во едната ноздрва а со прстот ја затна другата и потоа пак ја врати во уста. -Виртуоз. Уште што ли не држи земјава на неа. :pos:
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
Постар човек на автобуска во Центар пушеше цигара, и му текна ја збрца во едната ноздрва а со прстот ја затна другата и потоа пак ја врати во уста. -Виртуоз. Уште што ли не држи земјава на неа. :pos:
smasher toj ne e obichen seljak toj e extra lud seljak
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Еве баш вечерва го заприметив најдобриот пример во Струмица,значи црна лакована шпица,лакован бел каиш со огромна тока напред и бела прилепена кошула со раскопчани копчиња до влакната на стомакот,значи црн како темното,со налскани кратки кадрици со едно кило гел,занесен во То ми није требало и во цицките на девојките
And the little girls from Sweden that dream of silver screen quotations, have fallen in love with them yet... :toe:

едит: Фала Lady :)
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Еден симптом открив пред некое време....
"Знаеш ли маче кој сум јас во Битола?!"
Само го опулив со поглед како да треба палка од глава да му искршам и му реков "Не знам, а ти знаеш која сум?!" ...И толку селјакот се спакува:bip:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...imashe eden tip mislam deka go vikava Burda...obezbeduvanje u Holidej Inn beshe sea neznam dal raboti tamu ushte, go poznavam aonaka od pominuenje tamu, tipot beshe seljachina nevidena bez shkolo i bez akl, ali so alat zdrav-hihiiihihi...imashe edna devojka za stalno, mislam deka ona beshe megu najobazovanite curi u Makedonija-neshto u New York zavrshila nekoj univerzitet, za koj sto mozat samo da sonuvaat drugite curi ...vrska nema sto, koa zboruesh so nejze mislish deka ke se zaljubish za sekund, a koa ke go viite nejzinion...leleeeeeeeeeeeee...brate mili...hahahaa...stoi na vrata i na site curi skoro im vika..."macheeeeee...a da ne sum te pominal tebe ja sluchajno, neshto si mi poznata odnekade"...car...Burda-razbijach...ama odi kazi mu neshto-odma mava ne prashue ich ni kako ni zasto...hahahahaaaaa

...epa ne e do fraerot do alatot e valjda...???:pos2:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
...imashe eden tip mislam deka go vikava Burda...obezbeduvanje u Holidej Inn beshe sea neznam dal raboti tamu ushte, go poznavam aonaka od pominuenje tamu, tipot beshe seljachina nevidena bez shkolo i bez akl, ali so alat zdrav-hihiiihihi...imashe edna devojka za stalno, mislam deka ona beshe megu najobazovanite curi u Makedonija-neshto u New York zavrshila nekoj univerzitet, za koj sto mozat samo da sonuvaat drugite curi ...vrska nema sto, koa zboruesh so nejze mislish deka ke se zaljubish za sekund, a koa ke go viite nejzinion...leleeeeeeeeeeeee...brate mili...hahahaa...stoi na vrata i na site curi skoro im vika..."macheeeeee...a da ne sum te pominal tebe ja sluchajno, neshto si mi poznata odnekade"...car...Burda-razbijach...ama odi kazi mu neshto-odma mava ne prashue ich ni kako ni zasto...hahahahaaaaa

...epa ne e do fraerot do alatot e valjda...???:pos2:
До женската е. :pos:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
До женската е. :pos:

...pa ti dzelate...zasto mislish ja deka go napishav ova...heheheee

...ajde curi sea eve vi dobar materijal za iskushenie, u Ponedelnik site u najlepshe i pravec na vrata u Holidej In ili u Best Western garant e nekade na vrata...bash mushko - Balkanac...toa ve pali navaite...hahahaaaaa


...oooo i pozdravite go obavezno od mene...:)
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Абе од источна македонија се најголеми шупаци!Немаат ни јазик чист ни култура ни однесување најголеми сељаци од таму излегуваат посебно куманово,штип,прилеп и велес таму има и највеќе убиства и други глупости поради глупи причини!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Абе од источна македонија се најголеми шупаци!Немаат ни јазик чист ни култура ни однесување најголеми сељаци од таму излегуваат посебно куманово,штип,прилеп и велес таму има и највеќе убиства и други глупости поради глупи причини!
А вчера еден тип се рчна со другар ми... и му вика... Дечко, абе пази како ми се обраќаш, ја сум од Кичево... :uvo: :zid:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Абе од источна македонија се најголеми шупаци!Немаат ни јазик чист ни култура ни однесување најголеми сељаци од таму излегуваат посебно куманово,штип,прилеп и велес таму има и највеќе убиства и други глупости поради глупи причини!
Teбе по ник ти се познава дека си сељак... богами и по аватар, а со постов си ја запечати сортата дегенска.

Браво бе баче, успешно си заврши работа.

Ај сеа кажи ми 3 работи зашо ти не си сељак и уште 3 зашо најголемите сељаци идат од источна Македонија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom