Се гнасите ли од другите?

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Хах.. па понекогаш... ! Мн ми е гадно коа некој ми џвака додека јадам со отворена устаа.. :pov:
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Ne deka se gnasam, ama ne pijam od ista casa, i ne jadam od ista lazica, posle nikoj.
Тоа и по правило не би требало да се прави иако има многу ситуации во кои се имам напиено од туѓа чаша али со ист прибор да јадам нема шанси....
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
За пиење вода од исто шише не , ама за јадење од исти прибор ........... не фала
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Абе до толку да ме фаќа гнаса-не. Чисто онака не практикувам да јадам од иста лажица-освен од дечко ми и од мајка ми. А за шише... :pos2::pos2::pos2:. Повеке сок имам испиено директно од шише отколку од чаша...:kesa:
Сестра ми е ужасна на таа тема... Од гадни зборови на маса...некој да јаде со раце...да дели лажица или шише со било кој...Ако треба нема да јаде :pos2: Затоа кога бевме мали на секое јадење и правев по нешто...
Само колку чоколади и имам ќарено така :kesa:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Се гнасам да од прљави луѓе зашто мразам нечистотија.
 
Член од
29 јануари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Ne Deka Se Gnasam ama ednas bev bolnica i vleguvam vo eden odel i tamu lezea skoro site albanci i tolku mi zamarisa na ovcetina sto pocna da mi se losi i povrakja posle toa me bolese stomak od samata mirazba uffffff.
 

Сталин

Висарионович
Член од
24 декември 2008
Мислења
239
Поени од реакции
11
Не е главното дали се гадиш од другите или не, не е хигиенски да да пиеш од иста чаша со некого или било што, што има допир помеѓу телесните течности, во случајов плунка. Али во секој случај се гадам.
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Се гадам итекако...никад не им давам да ми пијат од шишето или да ми гризаат од храната. Сите ми се чудат али кој ги врти, не ми иде некако и готово...:icon_mrgr
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Од такво негнасење денеска се соочуваме со заушки и некои други болести. Стварно треба да пазиме и да не се опуштаме премногу да зимаме да јадеме работи врз кои претходно некој друг се лигавел и слично. Уште една работа што не ја сакам е по продавнициве. Ај за овошје кога си бираат луѓето па некое го враќаат ама тоа може да се испере ама за леб кога ќе фати еден па друг се додека не се најде тој леб што им одговара тие ќе направат лом. Уште еден пример со продавнициве е кога продавачот без ракавици ти сече месо или нешто слично, притоа со истите немиени раце зима пари па и за крај да ја умрси работата си чепка нос. Затоа и многу ми се допаѓа овој новиов закон со што веќе не се толерираат такви работи. Дај боже да е ефективен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom