Се гадите ли од орален секс?

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Баш алфа.
Инаку , не би го сватил како гадење и гадно меѓутоа многу почесто (читај: скоро секогаш) оралниот секс ми служел како предигра. Искрено , мене ми е проблем да ја терам типката да „голта“ прибидејќи знам што се содржи спермата и знам дека не е баш највкусната ствар во светот. Да бидеме реално - не постои девојка која би голтала/дозволила да и се сврши во уста ако партнерот и го немаше наметнато мислењето дека така ќе му биде нему поубаво.
Макар да знам дека некој ќе ми се фрли сеа што ќе ми каже дека има чоколадна сперма и ќе ми објасни , о колку е тоа прекрасно , партнерката да ги голта твоите полови течности.
Малку е надвор од темата, ама смешни ми се статиите како спермата е корисна, ги штити забите, го подобрува тенот, ги уништува мозолчињата,ги спречува брчките, подмладува, нискокалорична е, помага во слабеење и што уште не...Во ред е, немам ништо против голтањето, доколку е обострана желба,ама да имаше толку лековити својства ваљда ќе се точеше во шишенца и ќе се продаваше по аптеки :D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Малку е надвор од темата, ама смешни ми се статиите како спермата е корисна, ги штити забите, го подобрува тенот, ги уништува мозолчињата,ги спречува брчките, подмладува, нискокалорична е, помага во слабеење и што уште не...Во ред е, немам ништо против голтањето, доколку е обострана желба,ама да имаше толку лековити својства ваљда ќе се точеше во шишенца и ќе се продаваше по аптеки :D
Е да бе, тоа е бунар па вади колку сакаш :D
 
V

Vollstandig

Гостин
Малку е надвор од темата, ама смешни ми се статиите како спермата е корисна, ги штити забите, го подобрува тенот, ги уништува мозолчињата,ги спречува брчките, подмладува, нискокалорична е, помага во слабеење и што уште не...Во ред е, немам ништо против голтањето, доколку е обострана желба,ама да имаше толку лековити својства ваљда ќе се точеше во шишенца и ќе се продаваше по аптеки :D
Има банки за сперма и дури ја откупуваат:)
--- надополнето: Jun 15, 2011 4:15 PM ---
ама сепак ти голтај си, па од кај знаеш што ќе фати кај тебе:)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Има банки за сперма и дури ја откупуваат:)
--- надополнето: Jun 15, 2011 4:15 PM ---
ама сепак ти голтај си, па од кај знаеш што ќе фати кај тебе:)
Абе ја откупуваат за репродуктивни цели, не за лечење бубулици;)Ама ти за што сакаш користи си ја, и така не мора ни да ја купуваш, си имаш стално, па кога ќе имаш проблем само ќе си наточиш;)
 
V

Vollstandig

Гостин
Абе ја откупуваат за репродуктивни цели, не за лечење бубулици;)Ама ти за што сакаш користи си ја, и така не мора ни да ја купуваш, си имаш стално, па кога ќе имаш проблем само ќе си наточиш;)
Не фала, коа ќе туриш вино во бочвата, таа не го пие виното само го точи:)
Ако сакаш, изрази желба ќе ти наточат членовите една кајганџиска лута и миризлива.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Не фала, коа ќе туриш вино во бочвата, таа не го пие виното само го точи:)
Ако сакаш, изрази желба ќе ти наточат членовите една кајганџиска лута и миризлива.
Не фала, мене ми помина периодот, треба да чекам до наредниот фебруари.Ама тебе може да ти наточат кајганџиите,кога веќе не сакаш од сопствената бочва да пиеш.А и би било себично од нас женските само ние да уживаме во благодетите на лековитата напивка. ;)Go for it
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
koga ke go najdete vistinskiot partner,so koj ke imate seks za da si gi zadovolite i vashite i negovite seksualni potrebi ,i koga navistina ke uzhivate vo seksot,a nma toa da go pravite samo kako obvrska za da go zadovolite nego....e togash nema da vi se gadi...bash naprotiv ke vi bide ubavo zashto znaete deka i nemu mu e ubavo
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не фала, мене ми помина периодот, треба да чекам до наредниот фебруари.Ама тебе може да ти наточат кајганџиите,кога веќе не сакаш од сопствената бочва да пиеш.А и би било себично од нас женските само ние да уживаме во благодетите на лековитата напивка. ;)Go for it
Јас дојдов до една дилема.
Како вегетеријанка, не смеам да консумирам ништо со животинско потекло...
Мислам дека ќе морам да се откажам од благодетите на чудесната напивка :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Баш алфа.
Инаку , не би го сватил како гадење и гадно меѓутоа многу почесто (читај: скоро секогаш) оралниот секс ми служел како предигра. Искрено , мене ми е проблем да ја терам типката да „голта“ прибидејќи знам што се содржи спермата и знам дека не е баш највкусната ствар во светот. Да бидеме реални - не постои девојка која би голтала/дозволила да и се сврши во уста ако партнерот и го немаше наметнато мислењето дека така ќе му биде нему поубаво.
Макар да знам дека некој ќе ми се фрли сеа што ќе ми каже дека има чоколадна сперма и ќе ми објасни , о колку е тоа прекрасно , партнерката да ги голта твоите полови течности.
Чисто информативно, за голтањето се дискутира тука. Може да се изјасниш подетално на таа тема.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ако имаат двајцата убав мирис и вкус нема што да се гадат. Спермата може да биде од многу пријатна до одвратна во зависност колку машкото пази на исхраната и какво му е општото здравје. Со правилна (здрава) исхрана и добар хормонски систем спермата ќе има пријатен вкус.

Исто и кај девојката. Здрава и негувана девојка ќе биде ќеиф да ја обработиш а и нејзе ќе и биде ќеиф да те обработи тебе :).
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Сексот е задоволство! :) Оралниот секс му причинува големо задоволство на партнерот и мене не ми е гадно да имам орален секс......
 

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Јас дојдов до една дилема.
Како вегетеријанка, не смеам да консумирам ништо со животинско потекло...
Мислам дека ќе морам да се откажам од благодетите на чудесната напивка :)
Вегетаријанците конзумираат храна од животинско потекло, само што не јадат животни. Веганите се тие кои не внесуваат храна од животинско потекло.
А ти ако си веганка, немораш со животни, пробај со луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom