Се бара бебиситерка во Виена

Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Baram bebisiterka za 2 godishno dete vo Viena za tri meseci(tolku smee da ostane). Po moznost nekoj koj znae ili studira germanski ama toa ne e presudno. Najbitno e da znae da cuva i da se igra so deca. Sekoja sabota i nedela se slobodni denovi. Prevoz, spienje i jadenje e obezbedeno. Nikako pushaci, zatoa sto sme nepushacka familija. Za drugite detali moze naknadno da se dogovorime. Zainteresiranite neka ispratat privatna poraka.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Сака детето да збори македонски со македонски навики :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Девојката нуди работа во Виена, ако сакате пишете и пп, ако не сакате исто како да не сте ја виделе темава :)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Sakam nekoj od Makedonija zatoa sto tuka samo poljakinji i cehinji se javuvaat, ic nema da se razberes so niv a i jas so deteto zboruvam makedonski a maz mi germanski. Taka da bi bilo ubavo nekoj od mk, ke si poraboti i ke si proseta malku i ke se razbereme kako lugje.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Uste ednas da pojasnam: baram bebisiterka isklucivo za maliot, a ne domasna pomosnicka, germanski ne mora da znae i mi treba za najmalku dve godini (samo so mak. pasos moze da ostane tri meseci pa da se vrati vo mk tri meseci pa pak da dojde vo viena). platata e 250 evra so ogled na toa deka hranata, pat i spienje e obezbedeno. I koga jas i maz sme doma onda nie go cuvame maliot. I kako sto gore spomnav sabota i nedela se slobodni denovi. Se nadevam deka so ova gi odgovoriv site prasanja, no ako ima uste nesto slobodno pisete :)
--- надополнето: Nov 18, 2011 7:54 PM ---
A uste nesto, mi treba nekoj od april mesec
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
имате избрано некој? Ако не, да поразговараме, сум чувала деца (3, 7 и 9 годишни девојки, доказ со фотографии и видео) и знам германски. Поздрав
 
Член од
7 мај 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
...BARAM RABOTA VO VIENNA...(((cuvanje deca vo makedonska familija)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom