Семинарски, состави, есеи, задачи

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Би требало да напишам есеј на тема: „Дали секогаш значи дека со развојот на техниката и технологијата во модерните општества се унапредува и развива светот“
значи одприлика треба да пишуваме за техничко-технолошкиот развој кој достигнува не само неочекувано ниво туку и влијание за врвниот развој на науката така што на нејзиниот развоен пат речиси нема веќе никакви објективни бариери и ограничувања, како и за последиците од сево ова. Доколку на некој му се наваѓа било каков есеј поврзано со ова од голема помош ќе ми биди пошо сум претрупана со писмени теми и тестови ...и то однапред фала се знаи:smir:
 
S

smart ass

Гостин
Би требало да напишам есеј на тема: „Дали секогаш значи дека со развојот на техниката и технологијата во модерните општества се унапредува и развива светот“
значи одприлика треба да пишуваме за техничко-технолошкиот развој кој достигнува не само неочекувано ниво туку и влијание за врвниот развој на науката така што на нејзиниот развоен пат речиси нема веќе никакви објективни бариери и ограничувања, како и за последиците од сево ова. Доколку на некој му се наваѓа било каков есеј поврзано со ова од голема помош ќе ми биди пошо сум претрупана со писмени теми и тестови ...и то однапред фала се знаи:smir:
http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=945994
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Dow Jones... Има некој? :smir:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
ако има некој материјали или семинарска уште подобро за темата
слобода на говор и говор на омраза

фала :smir:
еве пак да прашам

ако им некој ваков материјал нека помага
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Нешто за “Претприемништво и профит“
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Ај на некој ако му се наоѓа нешто за ГУЛИВЕРОВИТЕ ПАТУВАЊА...соджина такви работи...нека пише:vozbud:
 
S

smart ass

Гостин
Да замолам некој ако има семинарска нешо за : Хиерархија на податоците во компјутерските системи ?
Ај ова...имаш 26 страни нешто е вишок.

http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=6075887

Нешто за “Претприемништво и профит“


http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=6194571

Запази ги формулите,како и начинот на отварање нов хоризонт....потрошувачи.
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Ако може некој да ми предложи тема за матура по англиски,ништо конкретно не ми текнува...Фала ондапред...
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ако може некој да ми предложи тема за матура по англиски,ништо конкретно не ми текнува...Фала ондапред...
Пиши за кока кола компанијата, развојот итн.....има еден куп инфорамции, можеш copy-paste да си играш, така да избегнувап граматички грешки...
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Пиши за кока кола компанијата, развојот итн.....има еден куп инфорамции, можеш copy-paste да си играш, така да избегнувап граматички грешки...
Ја мислев да пишувам за астрологија,влијание на планетите и нели нормално хороскопски знаци,ми изгледа доста интересно,а и знам вака многу работи така да нема да ми биде многу тешко да ја научам презентацијата?Што велиш?:D:je::pipi::helou:
 
G

Giggles

Гостин
Дечки ако има некој нешто од областа на патологија, било што, би Ви била благодарна, ептен не измасираа со овие семинарскиве. Поздравв:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom