Семинарски, состави, есеи, задачи

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Ако може некој за пазар на капитал или за трошоци ? Фала
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Ми треба по англиски една задача...на пример: b-be-bee-beer. Значи со додавање на една буква да се добива збор што значи нешто...
Ако некој знае, има, или пак знае некоја страна (нека прати линк) нека пиши... Благодарам однапред.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
39
Поени од реакции
1
Ве молам што побрзо!

Ве молам што побрзо, кој има СОСТАВЕНО песна со градација нека ми прати ПП или нека ја написи овде. Ве молам побрзо! Благодарам однапред!
 
Член од
18 декември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Ми треба ваша помош :D

доколку има некој од вас кој можи да ми помогни а се надева дека има че ви бидам благодарна.А се работи за следниве дела:
„парадоксот на диоген“
„Диво месо“
...доколку ги имате раскажано овие дела ве замолувам да ми испратите линк.ФАлА :smir:
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
snow girl напиша:
Здраво на сите кајгана корисници :pipi:
Ве замолувам долколку имате напишан материјал за следниве дела:,,Црнила“ „Парадоксот на диоген“ и „диво месо“
да ми пратите линк :smir: ви се заблагодарувам од напред
.
Снежна девојко,ќе идам малце офтопик ама немораше да пишеш со толкав фонт па и со црвени букви.
Туку види дали ова че ти помогне:
За првото:Клик
За второто:клик
За третото:Клик

Love,Light Bringer.
 
Член од
18 декември 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
хехех фала :back: за линковите че ми помогнат во секој случај.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
доколку има некој од вас кој можи да ми помогни а се надева дека има че ви бидам благодарна.А се работи за следниве дела:
„парадоксот на диоген“
„Диво месо“
...доколку ги имате раскажано овие дела ве замолувам да ми испратите линк.ФАлА :smir:
Да ги прочиташе книгите немаше да бидеш вака полуписмена и да викаш дека Че ни бидеш благодарна. За интерпункција не ни зборам, мисловна именка е тоа за тебе.
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
ИТНО!!! Ако може нешто за Физиономски и функционални одлики на градовите и селата. ИТНО!!!! Ми треба за вторник.

Благодарам однапред.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
ај некој ако има нешто за црно семе без разлика дали е ликон да Доне,прераскажување на црно семе ,бруталноста во црно семе нека пише.
Ми треба за утре или за во четврток
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
ako mozi sostav pls na ovie temi Црнилата на Мекедонецот низ драмата „Црнила“, Парадоксот на Драшко Каровски низ драмата „Парадоксот на Диоген“, „Диво Месо“ од Горан Стефановски - Драма на Идеа
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
ми треба проектна за бизнис на тема амортизација на основни средства. ќе ми помогне ли некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom