Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
24 декември 2008
Мислења
46
Поени од реакции
16
исто помош

кој има нешто на тема фалсификување??? се во врска со тоа???
 
S

smart ass

Гостин
Треба да правам семинарска по предметот Структурирано програмирање C, на тема VTune (алатка од Intel што служи за оптимизација на код).
Билокакви материјали, по можност да е на македонски, али не е проблем и на англиски би ми помогнале. Треба да е околу 20 страни, така да може и на англиски ако има некој нешто средено, издвоено, од некој сајт, нека ми прати па за превод ќе се снајдам.
http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=7877904

15 страни.
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
2
Nekoj da ne ima seminarska za karbonski vlakna "carbon fiber" mi treba za ponedelnik.
:salut:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Потребна ми е семинарска по Македонски јазик 1. Значит имам избор од појке теми, па ако имат некој нешто, пожелно би било да пишит. Поздрав
Историски развиток на македонскиот јазик???

 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.984
Итно ми треба по Англиски семинарска за PRESENTRING YOUR BUSINESS IDEA.
Ако има некој нешто за ова нека пише одма ми треба итно многу ќе ви бидам благодарен фала однапред. Поздрав.
 
Член од
8 март 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Имам за Платон, и аристотел.
Ако сакаш ќе ги дигнам на рапид шер и да ти дадам линкови да симнеш.
magde ke moze da mi gi prates linkovite za aristotel i platon ako imas nesto za retorika ... ti blagodaram mnogu ... mi treba obraboteno delo od ovie dva filozofi bilo koj za seminarska...
ako mozes prati mi gi pozz ti blagodaram ...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Znaci najveke sto mrazam e da pisuvam seminarski ccccc po sekoj bozji predmet seminarska za visoka ocena jaooo ubistvo:nesvest::nesvest::nesvest:
 
S

smart ass

Гостин
ili ako ima nekoj nesto za kompozitni materijali poz
Almost everything...basic... но доволно 60 страни и практична употреба на посебни композитни убаво објаснета.

http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=5403629

А би можел некако целата книга да ја најдеш? Извадоков не ми врши баш работа, едно делче е само од книгата.
http://www.intel.com/intelpress/sum_vtune.htm


ајде вака
,книгата е на делови, а и имаш втора книга како прирачник..

http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=5829968

ај ја кафе да си варам:vozbud:

Nekoj da ne ima seminarska za karbonski vlakna "carbon fiber" mi treba za ponedelnik.
:salut:
Карбонфибер има во линкот за композёитни материјални....
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Есеј за Сердарот? :back:
Ај види тука има нешто,не те кошта ништо :smir:

http://mislam.blogspot.com/2005/07/blog-post_02.html

Патувајки со мислата низ времето и просторот, во мугрите на последниот ноемвриски ден го сретнав...него...СТРАНЕЦОТ, со кого и ја започнавме конверзацијата за приоритетите на цивилизацијата во овој денешен вртлог на информации, знаења и напредок, но и страдања, војни и интервенции, т.е.светот на глобализација...нашиот свет. Разговорот течеше како музикатахн пишувана од ноти на позната синфонија околу аргументите за придонесот на секој народ и земја во светското наследство, културно и човеково.
Секое време го носеше и бремето на секојдневната тажна македонска историја. Предмене оживеа и „Сердарот“ со сите јунаци како силен повик и знак за мугрите на слободното утре. Скромноста на македонскиот човек е генерална карактеристика низ вековите. Низ мислите ја видо Неда седната на куќниот праг „на средна доба е; / и јадра, и сосема здрава / кршна и херојски силан“, со амазонска става, го очекува синот да се врати од бој. Таа е жена од народот, несреќна „достојна мајка на Кузман“, полна со нежност и љубов спрема саканиот син кој излегол во борба да ги брани луѓето. Седеше замислена од сонот во кој „огнооки змејови, страшни“ целата куќа и ја уриваат, сред пискотниците го „почувствував нивниот растеж како да се разнесуваат и како да се шират околу мене. Тоа беше гласот на несреќата што ги втрешти бедните луѓе и им ја урна надежта за миртен, тих живот:
По плачот општ се сети дека веста беше болна,
И танок таа пушти крик.“
Таа е пред се мајка и тоа го оправдува нејзиниот грев спрема „малодушните земјоделци“. Таа неможе да биде задоволна од албанскиот збор дека само нејзината куќа ќе биде почитувана:
„За повтор со злосторни ужасни мисли сте полни,
скитници, грабливи страчки?“
Храбра, справедлива, таа е решена да крене оружје против непријателина на нејзиниот народ, дава клетва дека ќе ја брани татковината и ќе го продолжи започнатото дело: „Но и други борци ќе воскрсне Река и водач, нивни ќе излезам в гора“, бидејки е свесна дека злото е општо , па затоа не бара олеснување само за себе.
Неда е мајка која во себе ја чувствува гордоста на слободољубивата личност, мајка што не може да ја придуши својата тага, но кој авлева дух на слободарството и несреќата ја соединува со силната жед за слобода и борба за неа.
Оркестарот веќе ги свиреше последните ноти и музиката стивнуваше кога јас на Странецот ја докажав мојата приказна...Видно возбуден само спомна дека и малите земји и малите народи имаат значаен придонес во глобалните трендови на цивилизацијата, како литературата што е мост на спојување на различните култури и народи.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Ми треба опис на ликот на владиката Данило од Горски венец
 

Kajgana Shop

На врв Bottom