Секс школо

Miss.Stelliossa

♥ ♥ ♥ Princess anytime ♥ ♥ ♥
Член од
29 ноември 2008
Мислења
50
Поени од реакции
7
Vo vrska so krvta pri kinenjeto,nemora odma da protece krv.Eve kako primer mojata devojka koja togas imase 17 godini,pri prviot odnos nemase ni tocka krv na pocetokot no drugoto utro(najverojatno pri spienje) se javilo:)Zatoa pocetnici ne krevajte panika ako pri kinenjeto ne vidite krv zosto ne se site isti:)

Искрено, кога првпат имав секс немаше крв.
Инаку хименот при било какви физички вежби, возење точак, вежбање јога , гимнастика, карате итн итн се проширува до тој степен да кога прв пат девојката ќе има секс , ќе изгледа како да е веќе скината ( иако нели не е! )


Поздрав
:pipi:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Искрено, кога првпат имав секс немаше крв.
Инаку хименот при било какви физички вежби, возење точак, вежбање јога , гимнастика, карате итн итн се проширува до тој степен да кога прв пат девојката ќе има секс , ќе изгледа како да е веќе скината ( иако нели не е! )


Поздрав
:pipi:
Нема врска дека кога ќе има прв пат секс ќе изгледа како да е скината, само заради гимнастиката или јогата. Убаво си се познава дали е невина или скината, уште така лесно да влегвеше првите пати...
 

Miss.Stelliossa

♥ ♥ ♥ Princess anytime ♥ ♥ ♥
Член од
29 ноември 2008
Мислења
50
Поени од реакции
7
Нема врска дека кога ќе има прв пат секс ќе изгледа како да е скината, само заради гимнастиката или јогата. Убаво си се познава дали е невина или скината, уште така лесно да влегвеше првите пати...
Па добро, освен што не влегува лесно, сакам да кажам нема да има крв и чувство дека ти се кине кожичката :kesa: Тоа сакав да кажам де!:pipi:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Искрено, кога првпат имав секс немаше крв.
Инаку хименот при било какви физички вежби, возење точак, вежбање јога , гимнастика, карате итн итн се проширува до тој степен да кога прв пат девојката ќе има секс , ќе изгледа како да е веќе скината ( иако нели не е! )


Поздрав
:pipi:
Pa ne e i taka kako da e veke skinata:wink:

Tipot treba da se pomaci malku,poveke da "turka" za da se skine:)No pak ke kazam ne e sekade isto
 
Член од
20 август 2008
Мислења
92
Поени од реакции
13
е сега читав нешто во еден весник

вака колку можеме да им веруваме на тестовите за бременост
ваше мислење
јас мислам дека се точни
девојки од искуство ако знаете или ...
Вака сеа ке приложам колку сум запознаена во врска со темата Тест за Бременост.Коха сперматозоидот ке ја оплоди јајце клетката онаа кесичка во која стоела незрелата јајце клетка во јајникот (графов фоликул) се претвора во Жолто тело (кашеста маса која служи за лачење на прогестерон-хормон кој помага да набубри ѕидот на матката и да има место каде да се вгнезди оплодената јајце клетка) доколку дојде до вгнездување на опл. јајце клетка тогас станува збор за бременост а тоа се случува после 4-5 дена од сексуалниот однос.Во текот на целата бременост тоа жолто тело за кое зборував претходно лачи Прогестерон во зголемени количини така да го има во мокрачата.Е сеа пак тестовите за бременост работат на тој принцип што се јавуваат таму тие 2 црти доколку има покачено ниво на прогестерон што значи дека доколку девојката нема некое пореметување на хормоните кое пак би резултирало со други симтоми како зацестена менструација и да не навлегувам во тие работи муабетот ми беше дека тестовите се скоро 100% точни ама сепак ова СКОРО значи дека во многу малку случаи може да се и неточни.така да по неколку дена девојката може повторни да направи тест и ако се покажи пак дека е бремена правец Гинеколог
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Искрено, кога првпат имав секс немаше крв.
Инаку хименот при било какви физички вежби, возење точак, вежбање јога , гимнастика, карате итн итн се проширува до тој степен да кога прв пат девојката ќе има секс , ќе изгледа како да е веќе скината ( иако нели не е! )


Поздрав
:pipi:
да бе
мене ми се има десено на првиот пат ич не и течеше
и почнав да и викам шо ме лажеш дека сум ти прв шо не си кажеш, ништо страшно
арно ама
на вториот пат беше ко тој филмот со дракула:vozbud:
 
Член од
19 јануари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
се извинувам што не е прашањево за на оваа тема ама слушнав дека имало некој апчиња кои ја спречувале бременоста и од како ке свршиш натре кај женското па ме интересираше ако можи некој да ми каже како се викаат.... поз и фала..
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
се извинувам што не е прашањево за на оваа тема ама слушнав дека имало некој апчиња кои ја спречувале бременоста и од како ке свршиш натре кај женското па ме интересираше ако можи некој да ми каже како се викаат.... поз и фала..
Анти-бејби пилули , меѓутоа не е само бременоста на женската проблем кој може да се јави...
Тука се и полово преносливите болести , така да кондом обавезно:)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
се извинувам што не е прашањево за на оваа тема ама слушнав дека имало некој апчиња кои ја спречувале бременоста и од како ке свршиш натре кај женското па ме интересираше ако можи некој да ми каже како се викаат.... поз и фала..
Искрено,
после је*ања кајања нема!
 
Член од
3 мај 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
dali moze da mi odgovorite na moevo prasanje?Edna drugarka sakala da ima odnosi so decko i ama ona e nevina.zapocnale so galenje ova ona ama na decko i ne mu se di*nal i ne bil navlaznet pa nekolku pati go doprel do vaginata bez da ja skine ili da proba nesto sl ednostavno nisto ne se desilo.Sega devojcevo e tolku isplaseno da ne e slucajno bremena.Dali ima sansi da se desi takvo nesto ili ne?nevina e sto e najbitnoto. pozdrav fala mnogu ke pisam so napravija
 
S

Sweet666

Гостин
dali moze da mi odgovorite na moevo prasanje?Edna drugarka sakala da ima odnosi so decko i ama ona e nevina.zapocnale so galenje ova ona ama na decko i ne mu se di*nal i ne bil navlaznet pa nekolku pati go doprel do vaginata bez da ja skine ili da proba nesto sl ednostavno nisto ne se desilo.Sega devojcevo e tolku isplaseno da ne e slucajno bremena.Dali ima sansi da se desi takvo nesto ili ne?nevina e sto e najbitnoto. pozdrav fala mnogu ke pisam so napravija
Не е бремена.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Za ovoj post mozam da te castam 100€,tipot pred sebe imal narodski kazano JUNFER a nemu ne mu se dignal pa so glavceto i ja galel mindzata...:vozbud::pos2: Toj neka zeme i neka si go presece na gilotina a devojceto neka ne se sekira,sigurno ne ostanala trudna...
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
dali moze da mi odgovorite na moevo prasanje?Edna drugarka sakala da ima odnosi so decko i ama ona e nevina.zapocnale so galenje ova ona ama na decko i ne mu se di*nal i ne bil navlaznet pa nekolku pati go doprel do vaginata bez da ja skine ili da proba nesto sl ednostavno nisto ne se desilo.Sega devojcevo e tolku isplaseno da ne e slucajno bremena.Dali ima sansi da se desi takvo nesto ili ne?nevina e sto e najbitnoto. pozdrav fala mnogu ke pisam so napravija
АМАН! Колку години сте??Се понашате како мали деца,како може да е бремена кога тие немале ни секс а камоли пак тој да свршил внатре... :uvo:.
Иначе малку ми е смешно што не му се дигнал :pos2::pos2: мора нешто да не било во ред:)
 
S

Sweet666

Гостин
АМАН! Колку години сте??Се понашате како мали деца,како може да е бремена кога тие немале ни секс а камоли пак тој да свршил внатре... :uvo:.
Иначе малку ми е смешно што не му се дигнал :pos2::pos2: мора нешто да не било во ред:)

Зошто смешно, тоа е честа појава кај неискусни машки..Или пак едноставно е проблем, немора да се неискусни..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom