Секс на првата вечер

Секс на првата вечер?


  • Вкупно гласачи
    316
П

Пепси_

Гостин
ПРЕРАНО Е ! Со некој за кого незнаеш апсолутно ништо ..Странец, тотално ти е непознат и ништо не ти значи..И неможе да ти значи после неколку сати муабет и дружење ! Интимата не се дели со секого..
Но секој со своето тело нека прави што сака. За мене тоа е тотална глупост непотребна, што можеш да ја направиш ради хормони......;)


Секс си е секс,немаш инструмент доле на ваквото па да знае она дали е прва вечер или седма. Ако има хемија и ред други работи исто е. Е сеа се познава кај треба да падне одма кај не. Кај некоа и после 5 пати видувања нема такво нешто.....
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
ПРЕРАНО Е ! Со некој за кого незнаеш апсолутно ништо ..Странец, тотално ти е непознат и ништо не ти значи..И неможе да ти значи после неколку сати муабет и дружење ! Интимата не се дели со секого..
Но секој со своето тело нека прави што сака. За мене тоа е тотална глупост непотребна, што можеш да ја направиш ради хормони......;)
Можеш и 10год да бидеш во врска со некого,а сепак да ти е сосема непознат.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Која е поентата да се потисне таа желба ? кој ќе добие кој ќе изгубе ? сите губат
А што ќе добијат па ако се изебат на прва вечер? Машкото ќе добие зголемување на егото и ќе може да се фали пред другарите дека ете "успеал да ја легне од прва". А откако машкото тоа ќе го раскаже, женската ќе добие репутација на лесна женска.
 
П

Пепси_

Гостин
А што ќе добијат па ако се изебат на прва вечер? Машкото ќе добие зголемување на егото и ќе може да се фали пред другарите дека ете "успеал да ја легне од прва". А откако машкото тоа ќе го раскаже, женската ќе добие репутација на лесна женска.

типично македонското мора да се истакне......другите да не зборуват јас ќе патам.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ако помеѓу мене и типот, кој сум го запознала таа вечер, почуствувам дека има огномети и сексуална страст, why not. Колку да пробам, да видам како е да се плеснам со некој за една вечер. И нормално, повеќе да не го видам. :D Сабајлето си одам и исто како да не се ни случило. :P Е сега ако сексот ни се погоди ептен(мада тоа ептен ретко може да се погоди до толку од прв пат), уште од прва вечер, може и ќе размислам да го видам пак, на уште некоја партија. ;)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
типично македонското мора да се истакне......другите да не зборуват јас ќе патам.
Не, не патам. Никогаш не сум пател за секс на прва вечер. Ниту сум имал намера, ниту сум осетил потреба за тоа. За мене сексот претставува интимен чин кој го практикувам со личност на која и верувам, за која имам чувства. Секс без чувства (кои нели би ги немало со некоја што прв пат ја гледам) ми е исто ко да земам да го издркам. А боље да земам да го издркам у тој случај, помалку замарање е.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Можеш и 10год да бидеш во врска со некого,а сепак да ти е сосема непознат.
Не зборам за добро познавање..него за нормално дружење за да дознаеш кој/а е, па да се заљубиш и да таа заљубеност и хемија биде обострана...И треба да веруваш дека е правиот момент а не избрзано на сила.....Незнам каде има задовоство тука од задоволување НИСКИ СТРАСТИ !..Не сме животни да се водиме по инстинкт.....Имаме свест..Но ќе повторам не има различни, некој може одма прва вечер,некој не!
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Не зборам за добро познавање..него за нормално дружење за да дознаеш кој/а е, па да се заљубиш и да таа заљубеност и хемија биде обострана...И треба да веруваш дека е правиот момент а не избрзано на сила.....Незнам каде има задовоство тука од задоволување НИСКИ СТРАСТИ !..Не сме животни да се водиме по инстинкт.....Имаме свест..Но ќе повторам не има различни, некој може одма прва вечер,некој не!
Види,јас еве на пример досега не сум имала секс на прва вечер,но тоа не значи дека во иднина ако евентуално се појави некој тип кој со поглед би го соблекла не би спиела со него. Не дека јас не можам да се воздржам или нешто слично,само ете така-чисто од ќеиф би го направила тоа. После тоа не би го ни видела на пример,не би сакала пред очи да ми се појави можеби,а можеби и не.Кој знае,се е можно.
Него зошто ниски??
Зарем јас би личела на животно доколку ете на пример би се десило по некоја случајност да имам секс на прва вечер??
Некако не си ми јасна околу ова.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
зашто некои од вас викаат ке се плеснеме вечерта и веќе очи нејќам да му видам? што ако се симаптишете подолго време и се ќарите, се плеснете? зар би избегале од личноста?
ова му доаѓа ко да немате чиста совест веќе пред него да се појавите, а колку само тоа не е така :)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Види,јас еве на пример досега не сум имала секс на прва вечер,но тоа не значи дека во иднина ако евентуално се појави некој тип кој со поглед би го соблекла не би спиела со него. Не дека јас не можам да се воздржам или нешто слично,само ете така-чисто од ќеиф би го направила тоа. После тоа не би го ни видела на пример,не би сакала пред очи да ми се појави можеби,а можеби и не.Кој знае,се е можно.
Него зошто ниски??
Зарем јас би личела на животно до колку ете на пример би се десило по некоја случајност да имам секс на прва вечер??
Некако не си ми јасна околу ова.
Па сексуалните односи се за мене тесно поврзани со емоциите! Значи ако сум заљубена и се осеќам на 7мо небо и он ми ја возвраќа љубовта тогаш би се десило.И нема ништо поубавооо од тоа да водиш љубов кога сте двајцата заљубени...Кога си во врска нема правила кога би се десило тоа....Но тогаш веќе ти е дечко, заљубени сте и преубаво ви е..Тоа доаѓа спонтано....
Но со лик кој прв пат го гледам во некој клуб, опуштени поднапиени..се напалиме и завршиме во нечиј стан,кола..Тоа не е ништо друго него чиста моментална СТРАСТ ! А по мое - ниска страст зашто немаш ништо со тој дечко, ни муабает ништо! Само хормони, адреналин...Само физичка привлечност и толку!..И каква е користа од тоа? Дали ќе се чувствуваш поисполнета посреќна после таа ЛУДА ноќ? Нема ни да го видиш повеќе..Си се задоволила? И?? Што сега? Он се задооволил исто и секој на своја страна...Не разбирам кој бенифит имаш ако спиеш со некој со кого не градиш ништо?..Ниту си во врска ниту ти е пријател..
Но велам има и такви девојки ..Не ги судам секој со своето тело нека прави што сака...
Ако сакаш да пробаш, пробај види па јави какво е чувството и мислењето после:P
 
M

Muranyi

Гостин
Не разбирам кој бенифит имаш ако спиеш со некој со кого не градиш ништо?
Самата си го даде одговорот во истиот пост. Задоволство,чисто задоволство. Сексот без трошка емоции е празно задоволство, но од сите празни задоволства е најубавото.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Па сексуалните односи се за мене тесно поврзани со емоциите! Значи ако сум заљубена и се осеќам на 7мо небо и он ми ја возвраќа љубовта тогаш би се десило.И нема ништо поубавооо од тоа да водип љубов кога сте двајцата заљубени...Кога си во врска нема правила кога би се десило тоа....Но тогаш веќе ти е дечко, заљубени сте и преубаво ви е..Тоа доаѓа спонтано....
Но со лик кој прв пат го гледам во некој клуб, опуштени поднапиени..се напалиме и завршиме во нечиј стан,кола..Тоа не е ништо друго него чиста моментална СТРАСТ ! А по мое - ниска страст зашто немаш ништо со тој дечко, ни муабает ништо! Само хормони, адреналин...Само физичка привлечност и толку!..И каква е користа од тоа? Дали ќе се чувствуваш поисполнета посреќна после таа ЛУДА ноќ? Нема ни да го видиш повеќе..Си се задоволила? И?? Што сега? Он се задооволил исто и секој на своја страна...Не разбирам кој бенифит имаш ако спиеш со некој со кого не градиш ништо?..Ниту си во врска ниту ти е пријател..
Но велам има и такви девојки ..Не ги судам секој со своето тело нека прави што сака...
Ако сакаш да пробаш, пробај види па јави какво е чувството и мислењето после:P
Па и за мене се тесно поврзани со љубовта,не реков дека не се.И апсолутно не морам да бидам пијана за да се плеснам со некој на прв поглед,тоа би можела и сасвим трезна да го направам,доколку сакам.
Што се однесува на користа- би имала на пр совршено сеќавање на нешто што е подобро да остане само на тоа за да не се расипе. Верувам дека доколку би го видела потенцијалниот тип после тоа-би се изгубила убавината на првата вечер.А успат и би била далеку посмирена отколку некоја личност која после сексот со дечкото му го чепка телефонот или фб-кот и гледа случајно да не си пишал со некоја или да не и лајкнал некоја слика.
И не ги судам ни јас тие што имале секс или пак немале секс со некого на прва вечер,апсолутно не ме интересира тоа. Едноставно не тврдам дека не би го направила тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom