Своерачно

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Доаѓа зимо, живееме претерано скап живот. Мора малку да штедиме и да импровизираме :). Како да ја стоплиш собата со една свеќа?
Ви требаат неколку глинени саксии (цwепови :D) еден подолg штраф и повеќе шајбни и мутери.

Направете дупки до сите саксии (ВНИМАВАЈТЕ, ЛЕСНО СЕ РОНЛИВИ И КРШЛИВИ!)во средината доволно да минува штрафот низ нив.
Подредете ги и заштрафете ги на овој начин:

Направете и триножник за да има каде да стои ,,шпоретот'' :). Можете да импровизирате со олд скул тел :D или со метални парчиња во ГЕ. Во ге? Во ГЕ!
:pos:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Доаѓа зимо, живееме претерано скап живот. Мора малку да штедиме и да импровизираме :). Како да ја стоплиш собата со една свеќа?
:pos::pos:(y)
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Toa so saksijata go praese KGB Survivalist i kaza so 1 takvo 30 metri kvadratni mozelo da se gree. Mozno e tolku silno da gree?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
да не мислеше случајно на оваа финска печка?
http://forum.kajgana.com/threads/Скара-во-природа.690/page-3[DOUBLEPOST=1407958924][/DOUBLEPOST]еве уште нешто, само неможам да ја разберам суштината на истава:confused: камења, тел...па уште и преносна:eek:










Да на таа скара мислев:)


Иначе темава не се поклопува со онаа Направи сам?:)
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Toa so saksijata go praese KGB Survivalist i kaza so 1 takvo 30 metri kvadratni mozelo da se gree. Mozno e tolku silno da gree?
Зависи, летно време да :). Зависи до многу работи. Димензиите на просторијата (висина должина и ширина) термалната изолација од надворешните услови, провев на воздух. Инаку 30м кватратни и не е којзнае колку голема просторија, ама пак за една свеќа и голема е. Ајде ќе ја испробаме за некој месец па ќе видиме колку е точно.[DOUBLEPOST=1407964330][/DOUBLEPOST]
Temava treba da ja prekrstime u domasno napraveni sporeti i pecki :D
Па како што тргнавме, само на оган мислиме :D. Сега гледав стапици за глуФци, ама некако ме мрзи да ставам :P.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Sea opet me napraevte zavisen od forumov :) davajte predlog za vakvi temi. Ja po ovja raboti sum najvise. FB radi vakvi stranici koristim samo xD
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Sea opet me napraevte zavisen od forumov :) davajte predlog za vakvi temi. Ja po ovja raboti sum najvise. FB radi vakvi stranici koristim samo xD
Јас само заради вакви работи НЕМАМ фејсбук :D. Барем јас така гледам, дека има многу попаметни работи од него. И како бараш предлог за вакви теми? Овие работи се потреба во тесна ситуација кога се нема многу избор на материјали, а нема пари или време да се купи нешто ново. Предлог...Кажи што зорт имаш моментално и може ќе ти помогнеме некако :).
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Јас само заради вакви работи НЕМАМ фејсбук :D. Барем јас така гледам, дека има многу попаметни работи од него. И како бараш предлог за вакви теми? Овие работи се потреба во тесна ситуација кога се нема многу избор на материјали, а нема пари или време да се купи нешто ново. Предлог...Кажи што зорт имаш моментално и може ќе ти помогнеме некако :).

Cisto od dosada gi sledim ovie temi se naogaat razni pametni stvari :) who knows moze ke ne fati zombie apocalypsa pa vakvi pecki ke mora da praeme :D
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Cisto od dosada gi sledim ovie temi se naogaat razni pametni stvari :) who knows moze ke ne fati zombie apocalypsa pa vakvi pecki ke mora da praeme :D
Само не кажувај дека си сериозен и веруваш во тие американски глупости.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Интересно за оние кои имаат проблеми со шутирање на мобилните телефони додека се полнат :D.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
A za onie sto se celodnevno na telefoni?
:D ^
 

Kajgana Shop

На врв Bottom