Свирки и Maк Meтал

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346



Комунална Хигена - Охрид
The Author - Охрид
Контра - Скопје
Прв Ред - Пробиштип
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.248
Поени од реакции
41.609
unearth bile u mk, sea prv pat citam za ova. :facepalm:
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346


Влез: 100 мкд.



МКМЕТАЛ ви ги презентира Space Eater и Alitor од Србија кои моментално се на нивната заедничка европска турнеја "Passing Through The Fire To Europe". Како локална подршка ќе се појават домашните Skullcrush и Gargoyles.

05.12.2014. Хавана.
Влез: 200 мкд.



По четири годишна „хибернација“, најстарата организирана рок-манифстација во Македонија, РОК ФЕСТ повторно се активира.
Оваа година фестивалот ќе ја одбележи 30-годишнината од своето постоење и ќе се одржи на 17 и на 18 декември 2014 година во МКЦ.

Сите заинтересиран групи може да се пријават на следниот e-mail: rockfest.mk@gmail.com.
Огласот трае до 5 декември 2014.

Апликацијата за пријава треба да содржи:
- Име на групата
- Град од кој потекнуваат
- Број на членови, име и презиме на членовите
- Три песни во MP3-формат
- Стил на музика
- Контакт телефон, e-mail, фејсбук профил

 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
https://www.facebook.com/gigpatrol?ref=notif&notif_t=fbpage_fan_invite

Момци и девојки ја стартуваме странава првенствено за промовирање на домашни бендови и свирки и за полесно договарање за одење на свирки и дружба пред и после свирка. Секој кој организира свирка, секој кој бара друштво да оди на свирка и секој кој има информации поврзани со свирките што се случуваат слободно нека ја користи странава. Љубов и почит.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.487
РОДЕНДЕН НА МКЦ



По четврти пат (по една година пауза) ви го најавуваме првиот настан во МКЦ за 2015 - Роденденот!

Изложба, концерт, поетско-сценски перформанс, филмски маратон, музика...да тргне годината.
Ве очекуваме во сабота на 17.01 во МКЦ, - вратите се ширум отворени за сите добронамерни посетители.

*
Ви ја најавуваме изложбата насловена “Простор, Човек, Симбол” на Александар Станкоски

**
Повеќе од 20 учесници, вклучително и поети од Република Србија ќе земат учество во големиот поетско-сценски перформанс ПЕСНИЛО.

***
Имаме 5 домашни бендови на програмата + 3 музички селектори:
SIZ, KNNT, AUTMIND, SUSIJAT, FIGHTING WINDMILLS,

****
Во бифе МКЦ музика ќе селектираат Саша Павловиќ, Соња Исмаил и Шурбе(ира)...

*****
Во Кино Милениум, најавуваме бесплатен 24 часовен филмски маратон (програмата на маратонот ќе биде објавена во текот на неделата).


Се гледаме на „Роденден“, оваа сабота на добро позната адреса Кеј Димитар Влахов 15 (до МАНУ).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom