Светско првенство [мажи] - Египет 2021 [13-31 јануари]

Кој ќе биде нов светски првак?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.842
Поени од реакции
33.786
Добри сме во второво: за пола полувреме веќе имаме повеќе голови од првото полувреме. Што ли им кажал Дебакло Брестовац во соблекувалните, што ги мотивирал вака? :tapp:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.851
Поени од реакции
24.291
Изгледа и ти не сакаш да ме разбериш.

Пораз дали 10 дали 20 разлика е ист ...се што е над 7-8 е веќе убедлив пораз...јас пробвам да ви објаснам дека неможите на некој што е слаб да му се лутите зошто е слаб...убав пример ти дадов со ПЛ екипите .
Абе ти читаш што ти пишуваат?!
Кој им се лути дека се слаби? Им се лутиме дека не се залагаат, дека кур ги боли дали ќе изгубат 250 разлика.
Брееееееееееееј слеп човек човече, се фатил "не им се лутете зашто се слаби" и вергла едно исто.
Читај убаво што ти пишуваат ебате.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.164
Поени од реакции
28.944
Кире,Пандев и останатите легенди се исклучок...а не секојдневие...такви еднаш на 30 години се раѓаат и успеваат....спортисти на нивото на Талески и Кузмановски се нашата реалност.
Ја вртиш работата у круг цело време, сега до салите и условите ли е или до менталниот склоп на играчот, или до тоа шо мама и тато ќе платат синчето да игра.
Биелицки со едно око е подобар од сите наши...освен Кире.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Зарем е важно? o_O играта е за никаде
Автоматски споено мислење:

ај ќе разберев 20:10, ама 30:10
Проверив сега нешто, значи на Светско

Македонија-Куба 18:32

А на Европско
Македонија-Чешка 18:38

Така што, мириса најтежок пораз
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.064
Поени од реакции
55.741
Изгледа и ти не сакаш да ме разбериш.

Пораз дали 10 дали 20 разлика е ист ...се што е над 7-8 е веќе убедлив пораз...јас пробвам да ви објаснам дека неможите на некој што е слаб да му се лутите зошто е слаб...убав пример ти дадов со ПЛ екипите .
Не е исто. Пораз од 7-8 разлика е веќе израз на неквалитет. Пораз од 20 разлика е декласирање и израз на пичкарење и предавање.

Еве ти друг пример. ВБА е послаб од Ливерпул и Сити така? Објасни ми зошто не изгубија на утакмиците против нив?
Затоа што Сити и Пул во тие утакмици биле послаби од ВБА или затоа што ВБА на тие утакмици дадоа све од себе и останаа непоразени.

Да, неквалитетни сме, најверојатно веќе никад нема да играме на големо такмичење, јас те разбирам што сакаш да кажеш ама не можеш со тоа да им го правдаш ова куроболие и лабавење во моменти на државен срам што губат 20 разлика од ебени Египет.

Кире Лазаров светски признат ракометар со милион титули позади него, јаде прашина од некои бедуини што јавале камили до лани. Не замарај и не кур ми ги правдај умрени копилиња.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Тоа што се млади не е никакво оправдување.
Ја не можам да сварам кога играчи кои се по 24-25 години, а ми ги продаваат коментаториве ко млади. Тоа треба веќе да се созреани играчи.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Rusija im drzi cas po rakomet na Slovencite

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.959
Поени од реакции
84.395
Ама затоа со Чиле...со Чиле?
Лелелелел нема да знаат што ги снашло

Ќе се чиудат како тоа победиле 12 разлика, Чиле у живот не победиле против било кој на СП 12 разлика, у делириум ќе б идат!
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.064
Поени од реакции
55.741
Тоа што се млади не е никакво оправдување. Едно е искуство, а друго е правење почетнички грешки и немање желба за докажување. Немаат мотивација, целосно се изгубени.
Не постои млад или стар играч. Постои добар и лош играч.

Не знам чија беше оваа девиза ама точна е од почеток до крај.
Милион примери има за ова.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.831
Поени од реакции
15.760
Богами оној од Конго пикерот има јадено и тоа многу повеќе од еднаш. :D
јадел ќевапи од крокодил...
туку и ова сега нашиве што прават е пак друга крајност, Чиле добро ќе ги проучи младиве сега што играат а стариве ако само седат цело време ќе залојат, па со Чиле ќе бидат незагреани :eek:...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.964
Дечки, тие што коментирате дека тој е квалитетот бла бла, во ред е све, факт е дека немаме добри млади играчи, ама има една многу битна ствар кога се игра за репрезентација, а тоа е ценењето на ДРЕСОТ што го носат и гинењето за истиот. Спортот е најдобриот репрезент и амбасадор за државата, мал милион случаи сме имале кога репки ко Германија пример искачаат со аномимуси и држат егал против јак противник, само затоа што за нив е ОГРОМНА ЧЕСТ да го носат дресот и спремни се да погинат за истиот. Ова за во секој спорт зборам, не само за ракомет.
Дали вие гледате некој моментално што е спремен крв да плука на терен? Дали гледате некој на кој му значат утакмициве?
Дали гледате некој кој даде 110% од себе овие две утакмици?
Епа пошо не гледате/гледам, затоа губиме 30 разлика.

А треба да се свесни дека носат дрес кој има одредена тежина и поради настапов ќе бидат распнати и од медиуми и од публика. Лесно е да ги пречекаш кога ќе направат одреден успех, ама треба да знаеш како да се однесуваш и кога си во подредена улога како ние сега. На нас како народ ни треба уште од мали нозе всадување на менталитет, а не вака да ми се понашаат примадониве.


Срам, јад и резил, сите би ги избркал и би ја згаснал машката репрезентација за настапов.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Уште ја гледате утакмицава? Сериозно?
 
C

CoolIris

Гостин
Ја не можам да сварам кога играчи кои се по 24-25 години, а ми ги продаваат коментаториве ко млади. Тоа треба веќе да се созреани играчи.
Па тоа го зборам три дена уназад. Заедно почнаа да играат и Талески и Кузмановски и Пешевски.
Пешевски е неколку класи пред Талевски и Кузмановски.
Плус со годините што ги имаат треба да имаат желба за докажување, брзина и борбеност. Ништо од тоа немаат. И Гоце Георгиевски на почеток од својата кариера беше подобар од Талески и Кузмановски. Едноствано ништо не покажаа.

И на Танковски не му е прво големо натпреварување. Ништо и од него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom