Светско првенство во Ракомет на плажа Кадиз (Шпанија)

  • Креатор на темата Ајсшутер
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
А

Ајсшутер

Гостин
Македонската женска репрезентација во ракомет на песок денеска ја победи селекцијата на Кина со 2:0 во премиерниот меч од третото Светско првенство во ракомет на плажа кое задопочна денеска во Кадиз, Шпанија, а ќе трае до 13-ти месецов.
Првиот дел и припаднал на македонската селекција со 18:14, а вториот со 18:13. Најзабележителен настап во нашата репрезентација имала Пецевска со 18 поени, а капитенот Радуловиќ зад своето име запишала 10.
Утре репрезентацијата на Македонија во ракомет на песок ќе игра два натпревари и тоа со почеток од 12:30 часот против Уругвај и во 18:30 часот против Русија. Во петок нашите ракометарки во 11:30 часот го стартуваат мечот против Хрватска, а истиот ден од 19:30 ќе ги одмерат силте со селекцијата на домаќинот на Мундијалот во ракомет на песок Шпанија.

Да им посакаме среќа на нашите ракометарки :vozbud:
Повеќе информации како табели и распоред тука
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво за премиерната победа денеска. Со среќа девојки и да не израдувате со уште успеси:helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Утре од
(12:30) Уругвај - Македонија
(18:30) Русија - Македонија
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Браво добра тема
Честитки за нашите репрезентативки :nesvest:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
тука може да земаме медал...:vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Изгубивне :nesum: URU-MKD 2:1(16:14,16:20,4:3)

Во 18:30 Русија - Македонија
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Од Уругвај бе изгубија :tapp::tapp:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ај само за убаво нека е, сега Русија да ја победиме е најважно:helou:
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Lele a bas se nadevav na site pobedi samo kako dobro pocnaa steta sto izgubija od urigvaj ama izlgeda pa ovie ne se mnogu slabi stom gi pobedija i Rusija ajde poveke sreka so Rusija za nasive i ocekuvam vtora pobeda!Inaku od kade gi gledate rezultatite i dali ima oficijalen sajt kade sto mozi da se gledaat rezultatite vo zivo?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Lele a bas se nadevav na site pobedi samo kako dobro pocnaa steta sto izgubija od urigvaj ama izlgeda pa ovie ne se mnogu slabi stom gi pobedija i Rusija ajde poveke sreka so Rusija za nasive i ocekuvam vtora pobeda!Inaku od kade gi gledate rezultatite i dali ima oficijalen sajt kade sto mozi da se gledaat rezultatite vo zivo?
Еве ти тука јас одтука ги гледам има табели,распоред.
 
А

Ајсшутер

Гостин
И од Русија изгубивне јбг :coffee:
RUS-MKD 2:0(14:10,12:11)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Jaз'к, а баш си мислев дека имаме шанси за победа!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Еј. Многу ни е се убави тоа ракометарките. Знае ли некој каде може да гледам слики од турнирот???:tv::helou::helou::helou::helou::helou::helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom