Сања Лефкова

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Незнаев кај да ја ставам типкава, дали у ЧДА или у Музика ....



 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
нема нешто лошо во оаја пеачкава или пак смешно,незнам зашто сте ја ставиле овде
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Гласот не и е ништо посебно. Сепак си има луѓе кои и компонираат интересни песни како Животот е твој, Лијат години или пак најновава Пауза па плеј, кои колку толку умее да ги пее коректно, без многу гракање и врескање.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.466
Ах, Сања, девојчица која што ја симпатишам од првата потрага по ѕвезда на М2 продукција.

Во меѓувреме се сменија некои работи, ама пак ја сакам.
Спотот на животот е твој е :pos:
Мислам на моментот со превртување на колата.

Новиов спот и е сосема коректен. Кореографка е Весна од Ултра балетското студио :) А и фина е песната, на радио често ја вртат во последно време и ми влезе во уво :)

Имаше на времето еден оптимистички обид на еден сајт (кој за жал пропадна) во кој имаше рубрика 24 часа со. Ја имаше и Сања, ама јас не зачував ниту една од фотографиите, мислејќи дека ќе стојат на нет уште дооолго.

Енивејз, thums up 4 this girl.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Зашто би ја ставил ЧДА????
Сања повремено знае да изненади со некоја нова песна. Оваа последнава "Пауза па плеј" е баш интересна а и спотот баш ми се свиѓа.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Наравно дека ја знам...
*Пауза па плеј* Им ја пратив на сите ДЈ-и другари шо ги знам на шитбук и форуми :)
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
баш интересна??? ... нз ти како глеаш на песната, али за мене текстот е КАТАСТРОФА!!! :smir: (и башка на 80% од спотот ја прикажуваат само од вратот па надоле, ко оние пејачкине до пинк ТВ)
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Има некој глас девојкава,ама што со тоа,не е доволно..нема харизма..
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
баш интересна??? ... нз ти како глеаш на песната, али за мене текстот е КАТАСТРОФА!!! :smir: (и башка на 80% од спотот ја прикажуваат само од вратот па надоле, ко оние пејачкине до пинк ТВ)
Па јас лично повеќе ја слушам песната отколку што ја гледам:).
Текстот и не е некое ремек дело ама затоа ритамот е добар па некако се компензира. Спотот ми се свиѓа. Кога можат светски ѕвезди да снимаат такви спотови (тука не мислам на оние од Пинк, туку на Мараја Кери, Леона Луис, Рајана, Шакира и други) не гледам зошто не би можела и Сања.
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Па јас лично повеќе ја слушам песната отколку што ја гледам:).
Текстот и не е некое ремек дело ама затоа ритамот е добар па некако се компензира. Спотот ми се свиѓа. Кога можат светски ѕвезди да снимаат такви спотови (тука не мислам на оние од Пинк, туку на Мараја Кери, Леона Луис, Рајана, Шакира и други) не гледам зошто не би можела и Сања.
aј ако не ти е тешко постирај го тој спот на Leona Lewis :)
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Држи нога девојчето нема збор
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
ни песна ни клип од пауза за плеј. ПРобано нешто да се ископира нешто да се додаде сето тоа заедно - каша попара. Песната има еден ист монотон ритам и зборовите се да се замисли човек... се шо сакаш сакаш неќеш сакаш да земаш, го земаш... каде е креативата. Вокал не сакам да коментирам но сепак мислам дека на една композиција за да биде комплетна и фали динамика и мелодичност, или со инструменталката како аранжман или со вокал... овде нема од ништо воопшто и затоа ми е досадна песна.
Пак велам, вокал не коментирам, све е до вкус и тоналитет на песна. Сања како перформер, тоест како естрадна личност е ладна ледена, не шири енергија ни преку својата појава ни преку песна. А лијат години... како и да е, ми се допаѓа... можеби и треба време и оригиналност(тоест да си изгради свој стил) и ќе ја биде, ја има физиономијата.
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
симпатична е девојкава, единствено и ја имам слушнато пауза па плеј..
не е којзнае шо ама онака влегва во уво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom