Сакам да кажам...

Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Брату, а се појавиш на некоја тема настапуваш со плуканици и навреди... конструктивните дискусии се „ Х „ за тебе... а некој не мисли како тебе веднаш лепиш етикети „комуњар„ и слично, а за да биде трагедијата поголема другите ги нарекуваш партиски БОТ-ови.
Жално ама вистинито...секоја тема сакаш да ја укењаш.:toe:
ЛОЛ кај вреѓал братот жити се? Ај најди нешто да те видам :tapp:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
А што... да не планираш цензура да воведеш према твоите “непристрасни“ критериуми?

Ни сум плукал, ни сум вреѓал никого. Дури и оние кои заслужуваат.

Изгледа само вие си имате двојни стандарди.
Не без гајле... А и нема потреба, барем не за оние кои знаат до каде се границите на културно полемизирање и дискусија... Само сакав да ти кажам каков впечаток оставаш како „непристрасен„...:smir:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Не без гајле... А и нема потреба, барем не за оние кои знаат до каде се границите на културно полемизирање и дискусија... Само сакав да ти кажам каков впечаток оставаш како „непристрасен„...:smir:
Таков впечаток обично им оставам на оние кои се засегнати.
За разлика од културното лажење на истите поединци.

П.С. Јас сум секогаш пристрасен, кога се работи за Македонија.
 
Член од
25 март 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Луѓе дај бе жити се...
Темава беше отворена за ПРОТИВ овакви препукување како што вие правите моментално.
 
Член од
25 март 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
П.С. Јас сум секогаш пристрасен, кога се работи за Македонија.
Да.. како сите вмр-овци шо земаа бугарски пасоши па се прават патриоти и македонци...
Ај сега назад на темата.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Да.. како сите вмр-овци шо земаа бугарски пасоши па се прават патриоти и македонци...
Ај сега назад на темата.
``Луѓе дај бе жити се...
Темава беше отворена за ПРОТИВ овакви препукување како што вие/ti правите моментално.``
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Да.. како сите вмр-овци шо земаа бугарски пасоши па се прават патриоти и македонци...
Ај сега назад на темата.
Не не, кога посочуваш со обвинувања треба и да докажеш. Кога ќе ви одговара можеме да излеземе на едно кафе и да си приложиме сметките, кој какво државјанство има.

Доволно е да проследите што стои позади мене на форумов како пишани аргументи, доколку имате лице да си признаете.


Ова само 10 од 45 теми кои јас сум ги започнал, само како илустрација.

Членови на форумов ме познаваат и лично, а добар дел ми знаат и презиме. Така што нема основа да глумам лудило пред било кого.

Ја барем не глумам “неопределеност“ и јасно си истакнувам чива политика поддржувам, нормално до разумни граници.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Да.. како сите вмр-овци шо земаа бугарски пасоши па се прават патриоти и македонци...
Ај сега назад на темата.
Чудно како вие што се декларирате неопределени во прва прилика забивате нож во грб на Вмро. Што е проблемот? Срам вие е да се декларирате дека сте од сдс? Па и мене би ми било срам на ваше место.

ПС Ако стварно си неопределен, тоа не е нешто за да се гордееш. Тоа само значи дека немаш став.

Но ајде сега назад на темата. :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
211
Поени од реакции
12
Во сите развиени земји прекршувањето на изборите се казнува,судството е независно,медиумите се независни итн,сето ова е обврска на која било влада да се почитуваат. Дури и за поголеми проблеми во некоја развиена земја гласањето се одвива во најдобар ред бидејќи ниту еден проблем не се решава со создавање на друг проблем.
Искрено, во државава ДУИ се гледа како проблем па како "решение" и се прогледа малку низ прсти на ДПА кои пак претераа се до интервенција на меѓународната заедница и власта. За судството не може баш да се каже дека ни е независно а медиумите ни се пристрасни онолку колку партии имаме во државава,секоја партија која е на власт си има и "свои" медиуми.

Правата на човекот и граѓаните, независно судство и "четвртата власт", медиумите се над секоја партиска,владина политика. Кога која било влада ќе обезбедува да се почитуваат загарантираните права со Уставот и законите ќе се почитуваат ќе имаме и фер,демократски и мирни избори. Инаку таква влада која не може да обезбеди почитување на правната држава не е пожелна влада во ниедна високо развиена земја за што стремиме да станеме.
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Повиците на релевантниот (од аспект на стратегиските надворешно-политички определби на Р Македонија) меѓународен фактор за спроведување на фер и демократски избори, не беа охрабрувачки: очигледно, нашата држава сеуште се перцепира како незрела демократија. Поразително, не успеавме да го докажеме спротивното. Исклучок беше казнувањето (и тоа најчесто благо) на сторителите на инциденти во претходните изборни циклуси; ова, а и, меѓу другото, присуството (нелегално, во голема мера) на значителна количина на оружје во приватни раце, не придонесоа кон практичната реализација на внатрешно декларираните заложби за фер и демократски избори. Така, првите предвремени парламентарни избори во Р Македонија, не само што го одложија исполнувањето на приоритетните критериуми за добивање датум за преговори со ЕУ, туку и, во тој поглед, значат голем скок (не чекор) назад. Уште повеќе, вчерашен Дневник пренесе оценки во странски весници, според "постои ризик таа земја (Р Македонија) да го дестабилизира Балканот"; одлични оценки, ако се имаат предвид напорите на нашиот јужен сосед не' презентира како фактор на дестабилизација во регионот.

Воопшто не е пријатно сознанието дека, и по седумнаесет години независност и демократско живеење, регуларните избори во Р Македонија се исклучок - не само заради нашите евроатлантски аспирации, туки и заради нас самите. Македонија ќе победи единствено во целосно фер и демократски изборен процес.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Инаку таква влада која не може да обезбеди почитување на правната држава не е пожелна влада во ниедна високо развиена земја за што стремиме да станеме.
Точно. Токму тоа е една од главните причини за катастрофалниот пораз на СДСМ на овие избори.
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Toa bilo???? jas si mislev narodov ne ni e tolku sofisticiran......kakva greska :)
Потсмевај се со народот ама тој го направи вистинскиот чекор. Не дозволи пријателите на атина да ја земат власта. сдс треба да биде пресреќен со 230 илјади гласови.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Toa bilo???? jas si mislev narodov ne ni e tolku sofisticiran......kakva greska :)
Не грешиш, ама, чудни се патиштата божји. Мислам дека, како и многу други пати досега, и овој пат народот ни одеше на негативна селекција. Не за, туку против...
 
Член од
16 мај 2008
Мислења
452
Поени од реакции
2
Не грешиш, ама, чудни се патиштата божји. Мислам дека, како и многу други пати досега, и овој пат народот ни одеше на негативна селекција. Не за, туку против...
Ова што го кажа нема никаква смисла. Народот ја ре-избра Вмро која беше владејачка партија. Со огромно мнозинство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom