Сакам да знам!

zxcv

tu ti tu rum tu
Член од
23 октомври 2010
Мислења
133
Поени од реакции
139
10 години сум во телекомуникации и уште немам добиено логично објаснување од каде е заклучоков дека ако се дуплира гласот - се работи за прислушкување.
Pa ako rabotish na shalter.. Glavni znaci deka si preslushkuvan se dupliranje na glasot i zagrevanje na mobilniot.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Pa ako rabotish na shalter.. Glavni znaci deka si preslushkuvan se dupliranje na glasot i zagrevanje na mobilniot.
Не, со џогерката сум. Над 15,000 броја биле прислушувани, никој не приметил дека телефонот му загрева или се дуплира гласот, како бе така. Може било така пред 30 години, исто како она, држи го повикот 45 секунди да лоцираме кој ти врти а тоа во секундата се лоцира, многу филмови гледате. Ехо и загревање на батеријата може да се јават од лош сигнал, random interference, секакви разно разни проблеми кои нашиве оператори ги имаат со конекцијата. Тие софтвери за тракинг кои влијаат на температурата на батеријата се од пред Мојсеј ерата и треба некој да ти го земе телефонот и да ти ги инсталира како прво. Не паничете за џабе и не играјте толку Кенди Краш Сага да загрева батеријата. Откако испаднаа бомбиве секој втор ехо слуша на телефонот. :tapp:
Какви софтвери постојат, нема ни да приметиш дека те слуша некој...
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Имам приметено дека по некогаш кога зборам на телефон со некој, гласот се дуплира или се слуша како некое крцкање, шуштење....., иако вообичајно нема такво нешто. Дали тоа значи дека телефонот се прислушкува или нешто е проблем со мрежата или што и да е?
Прислушуван си дефинитивно. Ако возиш кола, не вози поќе зш может да те наместет јабана да ојш.
Внимавај кај движиш и со кого и немој после 22 часот да излегвиш надвор.
Обрати и внимание шо храна конзумираш, ак ти е сомнителна не ја јади.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Имам приметено дека по некогаш кога зборам на телефон со некој, гласот се дуплира или се слуша како некое крцкање, шуштење....., иако вообичајно нема такво нешто. Дали тоа значи дека телефонот се прислушкува или нешто е проблем со мрежата или што и да е?
Прислушуван ти е и имаш право за тужба против циашот Џес Бејли


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Kolku vreme trae dobivanje pasos po brza postapka i kolku se doplakja?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Kolku vreme trae dobivanje pasos po brza postapka i kolku se doplakja?
http://uslugi.gov.mk/Nalog.aspx?NalogID=d2003d8e-6015-4e35-9248-c1ff97ce11c3

Еве ја уплатницата, 4500 е и не се добива за повеќе од 72 часа, мислам дека 48 беа во прашање. Мада за итна постапка треба пократко да е, имам пишувано и на форумов, ми го заебаа еднаш новиот пасош, бројките на пасошот со црно не беа исти со тие изгравираните бројки на секоја страна и ми рекоа оди напиј се кафе и добив нов пасош за 15 мин.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
http://uslugi.gov.mk/Nalog.aspx?NalogID=d2003d8e-6015-4e35-9248-c1ff97ce11c3

Еве ја уплатницата, 4500 е и не се добива за повеќе од 72 часа, мислам дека 48 беа во прашање. Мада за итна постапка треба пократко да е, имам пишувано и на форумов, ми го заебаа еднаш новиот пасош, бројките на пасошот со црно не беа исти со тие изгравираните бројки на секоја страна и ми рекоа оди напиј се кафе и добив нов пасош за 15 мин.
Fala ti. Im znaes rabotno vreme? Sabota ne rabotat neli? Imam ogranicen broj denovi a moram da go smenam pa da ne zaebat mi e.[DOUBLEPOST=1483991229][/DOUBLEPOST]
http://uslugi.gov.mk/Nalog.aspx?NalogID=d2003d8e-6015-4e35-9248-c1ff97ce11c3

Еве ја уплатницата, 4500 е и не се добива за повеќе од 72 часа, мислам дека 48 беа во прашање. Мада за итна постапка треба пократко да е, имам пишувано и на форумов, ми го заебаа еднаш новиот пасош, бројките на пасошот со црно не беа исти со тие изгравираните бројки на секоја страна и ми рекоа оди напиј се кафе и добив нов пасош за 15 мин.
Fala ti. Im znaes rabotno vreme? Sabota ne rabotat neli? Imam ogranicen broj denovi a moram da go smenam pa da ne zaebat mi e.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Fala ti. Im znaes rabotno vreme? Sabota ne rabotat neli? Imam ogranicen broj denovi a moram da go smenam pa da ne zaebat mi e.[DOUBLEPOST=1483991229][/DOUBLEPOST]

Fala ti. Im znaes rabotno vreme? Sabota ne rabotat neli? Imam ogranicen broj denovi a moram da go smenam pa da ne zaebat mi e.
Од 8.30-9 до 18.00 а колку што знам јас, работеа во сабота само првата во месецот, ако грешам нека ме поправи некој.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Колку би земале од Каргото за испраќање на плејстејшн од Струмица до Струга?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Колку би земале од Каргото за испраќање на плејстејшн од Струмица до Струга?
Од база до база ти е 60 денари преку Карго Експрес + трошоци за откуп доколку парите ги земаш преку нив. Тука може да има варијации, во зависност од висината на откупот. Мислам им беше 1% над одредена сума, минимум сума им е 10 денари.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Дали жичарата на водно работи утре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom