СУГС гимназија "Орце Николов"

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Сите. :)

Јас имав ликови од „Злосторство и казна“, вие веројатно кај Снежана сте, друга колешка била кај вас. :)
Е Вокерке,Вокерке,најубавите дела-тебе :pipi:
Честито!
Методика ви беше последен испит така?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.964
Е Вокерке,Вокерке,најубавите дела-тебе :pipi:
Честито!
Методика ви беше последен испит така?
Камо да беше последен. Прв беше. :D
Најубавото дело да, ама класот кај што предавав незаинтересиран тоталка. :/
 
Член од
27 март 2012
Мислења
44
Поени од реакции
14
Sto prosek mi treba za vo Orce Nikolov? Jas sega sum osmo i dosega i site mi se 5 se nadevam deka i godinava taka ke bide :D
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
:) Ја еве сум 3та година (генерација 09-13') и за орце имам само пофални зборови. Не реклама, туку мое лично искуство...

Одлично, “андерграунд“ школо лоцирано на Илинденска ББ, кај бивша американска амбасада. Исполнето со многу паметни и културни ученици...Искрено, кога дојдов прва година тука многу тешко ми беше. Повеќето се знаеа, јас никого незнаев и многу ми беше тешко да се уклопам...Али едно нешто е сигурно: Доколку професорите видат дека сакаш да се ангажираш, искрен си со нив и сакаш нешто повеќе да направиш - ќе ти допуштат...
Во Орце имаш шанса да се докажеш, без некој да те оспорува, исмејува и да те посрами пред другите...Доста е старо школото, но сепак е обновено со ПВЦ прозори, врати и венецијанер завеси (за завесите од класовите се даваше пари).
Како и да е, во Орце има толеранција дури и за единиците...Никој не е поинакво третиран и секој има еднакви шанси...Со кецовите највеќе се работи и “кецовите“ никогаш не се исфрлени од друштво. Муабетите се навистина од поозбилен карактер и децата (сепак се деца, со исклучок на некои од 4та кои се 18 години :D ) имаат поинакви перспективи и дефинитивно имаат понакви идеи...
Кога сме веќе кај идеите, самото училиште иницира учениците повеќе да размислуваат, да создаваат нови и поинакви работи - да се иновативни...

Можеби повеќето го знаат Џеј-Зи директорот, но знаат и дека (мислам во 2009-та година, ако не 2010-та) дојде директорката Сунчица Поповска. Повеќето одпрвин имаа негативни мислења, па дури и јас. Но одпосле дознав дека она многу се залага за учениците и секогаш гледа да е у нивен корист...Така веќе орце нема кабинетска настава, само заради тоа што учениците така бараа (ја не искрено), но сепак директорката и тука влезе во пресрет...Разговорот со неа може да ви е сосема опуштен, но почитта кон неа секој ја држи на високо ниво...Директорката не само што ги сослушува и помага на учениците, туку и ги наградува, проследете:

Мојот клас, со класен раководител Снежана Димитрова, беше најредовен во втора година (броејќи вкупно само околу 300 изостаноци цела година, не ме фаќајте за збор) и побара од директорката еден слободен ден. Денот се искористи да се оди во Албанија (во градот Корча) и во општина Пустец, со цел да им се помогне на децата во тоа место. Дури и сега продолжуваме (полугодие 120 вкупни изостаноци). Верувајте, ова е училиште во кое може да се просперира...
 
Член од
27 март 2012
Мислења
44
Поени од реакции
14
Osmo sum dosega mi bea site petki ama izgleda godinava ke imam i edna cetvorka.Ke me primat vo Orce Nikolov so edna cetvorka?
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
и јас сум од орце, најдобрата гимназија во Скопје ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Стварно мица физика била мис југославија или се заебава народов?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Стварно мица физика била мис југославија или се заебава народов?
Нема да поверувам во тоа па да ми покажеш снимка како и доделуваат награда :D Иначе да тоа се муабетите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Нема да поверувам во тоа па да ми покажеш снимка како и доделуваат награда :D Иначе да тоа се муабетите.
И јас тоа викам, ме набедуваа прееска од нигде, викам што ви е бе болни да не сте :tapp: ти предавала тебе? :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Обожавам коа сум у право :P
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Мица била манекенка некоја порано, многу убава жена викаат била.

Иначе по муабети а и по луѓето вака што ги гледам од овие генерации во Орце што се сега ми се некако извинете ако ве навредам ама идиоти тешки. Исто слушам муабети од деца од другиве гимназии во околината дека Орце и Корчагин ги смениле местата, орцашите станале бубалици а корчагинците the cool kids. WTF?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom