СУГС "Лазар Танев" (Угостителско)

Член од
17 декември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ја више завршив, од сите професори најјака ми беше Зоки БС хемија. :cuc: Таа со црна коса и шишки. Женските многу и ги сакаа ташните.:)

Иначе за мене хемја беше шпанско село али имав секад двојче:vozbud:

А да си ја поздравам и профорка Аница(y)
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Катастрофа школо нема никакви мерки за таму див Запад е ако сакаш да поминеш со 2војче таман е инаку полно е со блек пипл и оние лепотанине од планините од Албанија и Косово.

За професија е тотална утка ако немаш врски за такво работно место.


Инаку гледам стара е темава која година си и кој ти е класен?
 
Член од
6 март 2013
Мислења
11
Поени од реакции
9
да прашам нешто,сестра ми сака да оди таму,хотелско туристички техничар....ме интересира дали има работа тука,или не?мислам на работа по завршување на средно/факултет???
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.946
Поени од реакции
10.587
да прашам нешто,сестра ми сака да оди таму,хотелско туристички техничар....ме интересира дали има работа тука,или не?мислам на работа по завршување на средно/факултет???
без врски работа? :D па техничари има со лопата да ги ринеш за било која струка да се работи :)
само врски, врски и врски па сестра ти ако сака нека заврши и за авијатичар ако има врски ке ја направат економиста :)
 
Член од
6 март 2013
Мислења
11
Поени од реакции
9
без врски работа? :D па техничари има со лопата да ги ринеш за било која струка да се работи :)
само врски, врски и врски па сестра ти ако сака нека заврши и за авијатичар ако има врски ке ја направат економиста :)
го знам јас сето тоа,но ете и викаат за тоа нема работа,ова,она па ме интересираше што мислите вие :P
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.946
Поени од реакции
10.587
го знам јас сето тоа,но ете и викаат за тоа нема работа,ова,она па ме интересираше што мислите вие :P
а бе нека иде у Влахов за маникир, педикир за тоа повеќе ке најде работа, крај краиштата може и дома да си работи :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.946
Поени од реакции
10.587
не сака,запнала ќе оди во лазар танев..и нема друго....
ауууууууу нејќе :cautious:
кажи и ако и дојдам таму ке види убаво :sneaky:

а бе ваше е да ја советувате али ако веќе има желба за тоа нека се запише во Угостителско, јбг нејзин живот :)
 
Член од
6 март 2013
Мислења
11
Поени од реакции
9
ауууууууу нејќе :cautious:
кажи и ако и дојдам таму ке види убаво :sneaky:

а бе ваше е да ја советувате али ако веќе има желба за тоа нека се запише во Угостителско, јбг нејзин живот :)
хахааххахххахахха ме насмеа....да ние ја советувавме дома...но таа запнала...па затоа ме интересираше дали има работа или не за професијава....
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Знае некој кое е наставното време за учениците од четврта година во ова школо ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom