СП 2014 Бразил - генерална дискусија

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Суарез да кажеше дека играл кантер во подрумот , имаше добри шанси да му поверуваме.
Барем ние од Македонија де.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Finale: Germanija vs Belgija .... Cao prijatno !
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.045
Поени од реакции
25.428


Знам дека не е фер од мене, пример да беа најдобрите стрелци од Реал или Јунајтед немаше да објавам ама тоа е.

Па и без головите на Манџукич (кој нема да е повеќе играч на Баерн) да ги рачунаме пак имаат највеќе постигнати гола Баварците. :cool:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.733
@Uli Hoeneß Имате вака од прва рака информација каде ќе иде Марио ? За @Донев прашувам.


http://blog.foxsoccer.com/post/90187847332/lionel-messis-grandfather-slams-grandson-over-his?cmpid=tsmfb:fscom:foxsoccer

Дедо му на Меси не бил задоволен од тоа како внук му играл на светсково. Со право и покрај головите што ги даде имал он и подобри партии.
Ама сепак иако не сум му дедо, ако му значи нешто на Лео мене ми е ок, полека станува ептен битен фактор во репрезентацијата (демек не беше претходно), ама за негово добро се надевам дека нема сега пак да се префрли како Нејмар на давање голови само за репрезентација туку ќе си продолжи и во Барса против екипи што не се Челзи.
Ако Аргентина освои СП како што јас предвидувам ќе биде јако кој ќе освои златна копачка дали КР со ЛШ или Меси со СП.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.045
Поени од реакции
25.428
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Многу ми се праи мерак за Сако, а некои дури се чудат зашто стартува. 9.47. Ѕвер, ептен мерак ќе ми се напраи ако освои Франција ради него (y)
 
M

Mario Gómez

Гостин


Знам дека не е фер од мене, пример да беа најдобрите стрелци од Реал или Јунајтед немаше да објавам ама тоа е.

Па и без головите на Манџукич (кој нема да е повеќе играч на Баерн) да ги рачунаме пак имаат највеќе постигнати гола Баварците. :cool:
Да додадам дека исто и бундеслигата води по постигнати голови. :D

И дека тројца германски тренери има во нокаут фазата, за разлика нели од италијанските тренери кои се најдобри на светот. :D
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400


Знам дека не е фер од мене, пример да беа најдобрите стрелци од Реал или Јунајтед немаше да објавам ама тоа е.

Па и без головите на Манџукич (кој нема да е повеќе играч на Баерн) да ги рачунаме пак имаат највеќе постигнати гола Баварците. :cool:
Ништо лично, али смешки живи сте со гордеењево на фудбалери кои немаат чуено за вас.
Ова ми е рамно на крвавине расправии на фановине на Ноле - Надал. Поголем дебилизам здравје :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.594
Поени од реакции
52.421
Јас па се гордеам што ниеден од Челзи не направи нешто повеќе и сакам што е можно побрзо да се вратат сите :)
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Јас па се гордеам што ниеден од Челзи не направи нешто повеќе и сакам што е можно побрзо да се вратат сите :)
Џабе се гордееш, ниеден од нив нема слушнато за тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom