СОВЕТ: Како орално да се излуди маж (лично машко искуство пожелно, но и жени се добредојдени)

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Еј вака коа ќе прочитам... како можеш ти да знаеш што ги возбудува мажите кога не си еден од нив?! :)

Реков дека многу луѓе нема да се согласат, од едноставна причина дека генерализирам. Но, да се обработи еден пенис е рутина. Ситниците од типот дали сака да го држиш со рука додека работиш со уста или не, се небитни. Техниката и употребата на устата е идентична. Тоа доведи го до перфекција, секој маж ќе го задоволиш. Исто така, не биди убедена дека воопшто си добра во тоа. Како и вие што глумите оргазми, така и мажите понекогаш ќе ви речат дека сте добри, само за да не ве навредат, посебно ако сте им девојка.

Болдираното, напишав ли горе, девојките мислат дека менување на темптото е добро зашто тие го сакаат тоа па мислат дека и мажите го сакаат истото? Не се раководи по себе и тоа што ти сакаш. Не сака никој менување темпо освен ако тоа што го правиш не е добро. Ако си стручна во давање оралка и те бива, има само едно менување брзина... тоа е побрзо додека не сврши. :)

И на крај, кога некој, без разлика девојка или дечко, дава оралка, со тоа го задоволува партнерот и треба да ги прави работите кои што на партнерот му се убави. Од таму треба да дојде задоволството, да гледаш како тој/таа ужива. Не може тој што ја добива оралката да спие, а тој што ја дава да лиже/пуши и да биде испозапален до коска. Затоа, кога некој дава оралка, треба да го напраи тоа перфектно за тој што ја добива да биде максимално задоволен. А у тој случај, нема гадно ми е, ова не го праам, не голтам, невина сум.

Каков е тој секс кај што некој вика НЕ?! Никад нема да сфатам.
Па јас си кажав мое лично искуство, мислам, дека сепак не можеме да зборуваме за нешто што не го знаеме. Мене еднаш научената техника, не ми упали во друг случај. Инаку, фраеров мој не ми глуми тоа ти гарантирам, сепак, сме почнале многу искрено, и си стоиме до тоа, ако земеме во предвид дека двајцата бевме дудуци на почетокот и се гледавме како телиња :) А бидејќи сум му девојка, посебно што кога бевме на почетокот јас бев тапа неискусна, единствен начин за да не го осакатам беше многу искрено да си кажува што бива што не, а сега си добивам пофалби :p

Кога сме кај темпото, за другите девојки не знам, јас не сакам никакво менување. За кај мажите, како што кажав, од двајцата што сум ги имала, двајцата тоталка различни. Инаку, се подразбира дека во менување темпо, мислам кон побрзо :) Инаку, да, има и такви мажишта што мижат, сонуваат, гледаат во таван итн. Мене не ми се случило (а се случило на мои другарки) и добро е што не ми се случило зошто би ме навредило.

Инаку, може да се каже НЕ, во случај нешто да боли, освен ако болката не е тоа што го посакуваат двајцата. И јас не разбирам каков е тој секс ако не ти е пријатен.
А, инаку, тоа не голтам, не лижам, не фаќам, не пипкам....... ниту јас не го разбирам.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Епа јас не се согласувам. Сериозно, до мене е, или до маживе. Фраеров мој, низ годиниве, го научив добро што сака и како сака и зошто сака, ама ,,рецептот,, применет на него не ми успеа кај еден друг фраер
Busted!!!:eek:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
И сега што? :)
Хахахахаххахах.....
Можеш да одиш на Jerry Springer Show..заедно со двајцата (мислам дека животни е забрането во студио ако сакаш да го земиш и кучето):D;)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Можеш да одиш на Jerry Springer Show..заедно со двајцата (мислам дека животни е забрането во студио ако сакаш да го земиш и кучето):D;)
Нема потреба. :) Барам јавно осудување. Го скршив мразот :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не тролајте по темава... Признаваме Windfucker ја откри америка.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Нема потреба. :) Барам јавно осудување. Го скршив мразот :)
Појавно осудување од учество во Jerry Springer нема, освен ако не те стават во Бумбар на гласање.

Можам да ја замислам цицлестна од Сител со пискавиот глас
денеска ги имаме следните теми

1. Учеството на Фрчковски во протестит
2. Квалификација на македоснката ракоментна репрезентација на европското првенство во Србија
3. Аферата со оралниот секс на BooBoo's Lover на форум кајгана
4. Реконструкција на аеродромот Апостол Свети Павле во Охрид

Гласајте за кого би го дале белиот и црниот бумбар

Повелете телефоните се отворени
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Појавно осудување од учество во Jerry Springer нема, освен ако не те стават во Бумбар на гласање.

Можам да ја замислам цицлестна од Сител со пискавиот глас
денеска ги имаме следните теми

1. Учеството на Фрчковски во протестит
2. Квалификација на македоснката ракоментна репрезентација на европското првенство во Србија
3. Аферата со оралниот секс на BooBoo's Lover на форум кајгана
4. Реконструкција на аеродромот Апостол Свети Павле во Охрид

Гласајте за кого би го дале белиот и црниот бумбар

Повелете телефоните се отворени
Ме изнасмеа сабајлечки. Сега да се концентрираме на оралниот секс. Поинтересен е од мојот сексуален живот. Дај сподели некое искуство, и советувај луѓе наоколу :) Тоа се нарекува општествено корисна активност, поинаку.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
me zainteresira temava ama citajki gi komentarive glavata me zabole o_O praj zen o kako sto mislis kako sto mojs i ajt so zdravje.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
Значи вака, ти многу си укрутена, напната, неопуштена. Опушти се и не мора да мислиш на тоа, нека те поведе страста. Најпрвин ќе го оставиш во панталоните, во фармерки. Покажи му дека го посакуваш неговиот алат со тоа што ја положуваш раката врз него. Откако ќе почувствуваш набрекнатост, ќе ја положиш устата врз него со неоткопчани фармерки! Пази не му го откопчувај уште за да биде екстатврд. Потоа го мазиш со устата додека не почнат да ти течат лиги, потоа бавно го отвораш патентот и гаќите. Истата работа ја повторуваш преку гаќите и потоа бавно во вадиш и почнуваш да го милуваш и дудлаш. Дудлањето не е лесно, ти препорачувам да направиш фаца на штрба баба (усните доаѓаат врз заби), смешно звучи, но така треба да биде за да не го гребеш и гризеш. Отвори ја устата јако и земи го цел, навлажи го. Тоа му се допаѓа, плукни врз него. Пробај и на следиот начин, главата ја ставаш на работ на креветот за да паѓа надолу. Тој ти го вметнува целиот кур до врат! Преубаво...Ако не ти е лесно веднаш, почни со банана, вметнувај ја се“ додека не сфатиш како се зема целиот до врат.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
232
Поени од реакции
41
И уште еден совет: Со полна уста не се зборува, додека главата ти е навалена надолу, дишеш преку нос без паника и мирно. Освен тоа му дозволуваш да ги трие и гмечи твоите цицки и да го трие твојот веќе укрутен клиторис. Само така ќе доживееш целосно опуштање.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Прво лижање на главчето со врвот на јазик - да прета со нозите од нервоза, после вакумирај да го смириш. Кога ќе дојде ред да сврше претисни му ја кожичката, доколку не е обрежан и мачи го не му давај да сврше. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom