СЗО прогласи пандемија на свински грип! [Швајцарците пронајдоа вакцина!]

Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Cekaj cekaj kaj si cul ti deka vo Germanija ne ja dozvoluvaat vakcinata?Ima ovde luge koi si dobivaat vakcina po svoja volja nikoj ne im zabranil.
Сум чул на вести на Идивиди,Точка и уште едно 10 страни кои се небитни пошто според вас секој може да каже што сака или дека се некои страни кои само лупаат глупости...
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Знаете ли дека свинскиот грип е христијански, а птичјиот муслимански:pos2:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Ај сеа за сите што читате и пишувате тука,да не речам се правите паметни...
Братучедка ми се вакцинира од свински грип,исто и маж ми(мораа да се заштитат заради работата)и фала богу ете,добри се здрави и прави,ништо не им фали:back:

И пред да лупате било што,прво значи треба да имате некакво искуство а не да ставате се и сешто сите да читаме и да се плашиме.
Значи нсите што сакаат да се вакцинираат,што мислат дека не се спремни да ја издржат болеста...слободно вакцинирајте се:back:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Сум чул на вести на Идивиди,Точка и уште едно 10 страни кои се небитни пошто според вас секој може да каже што сака или дека се некои страни кои само лупаат глупости...
Prvo ne napagaj odma bidejki nisto ne ti rekov loso.A vtoro jas ziveam vo Germanija pa zatoa i te prasav kaj si cul,ne bese nisto licno.A deka covek ne treba se da veruva sto ke cue ili procita stojam seuste pozadi toa.:smir:
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
А
Братучедка ми се вакцинира од свински грип,исто и маж ми(мораа да се заштитат заради работата)и фала богу ете,добри се здрави и прави,ништо не им фали:back:
А пред да се вакцинираат, требало ли да потпишат некој документ(као во случај да ти се деси нешо бла бла)? Пошто и ова се збори па не знам дали е точно.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.741
Леле вика сеа на локална телевизија заврши вакцинирањето во Велес, а никој не знае дека имало:tapp:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Ахм, да. Ние се прифаќаме здраво за готово додека светот дебатира и мисли
Лековите против новиот грип ги зголемија профитите на фарцевтските компании
17.11.2009 14:02
Од новиот грип најмногу ќе профитираат европските производители на лекови Глаксо Смит Клајн, Новартис, Санофи- Авентис и Астра Зенека кои ја добија лиценцата за вакцини против вирусот.
Во Хрватска дебата дали вакцината против новиот грип е безбедна


Грција со поделено мислење околу вакцината за новиот грип Х1Н1

http://tvotr.blogspot.com/2009/11/ex-finnish-health-minister-admits-swine.html
The ex-health MinisterChief Medical Officer of Finland, Dr Rauni Kilde, admits that swine flu is a hoax designed to kill off as much of the population as possible, while making billions for Big Pharma.

She says that the scheme was derived by the Bilderberg group (14th/15th May 2009), the idea originating from Henry Kissinger. A near split occurred at the meeting.

What stance do you think Britain's 'representative' to that Bilderberg meeting might've taken? What are their incentives?

Are there any high-powered lawyers in the house who will hunt these criminals down and try them for attempted mass murder and treason?
Ова видео одеше на тв...интересно, се повеќе вакви стручни лица, високи личности ја побиваат пандемијата и вакцината. Што од сета оваа папазјанија е точно? Нашите доктори сето ова го кажуваат како тие да ја измислиле вакцината и како да го испитале грипот? Чудно.
 
S

smart ass

Гостин
Пааа тоа е нонсенс...ПАРАНОЈА,на фејсбук ставиле не се вакцинирајте во вакцината има свински вирус:tapp::tapp::pos2:

Кутрите:pos2:

Луѓе,не паничете и остајте вестите,па гледате се собрале лекари на конференции и кажуваат оваа болест толку убива-дијагнозата е касно поставена,не пушете...канцер,срцето...абе...:toe:

Сите ќе умреме,Полека НО СИГУРНО.

Што од сета оваа папазјанија е точно?
НИШТО!!

Чим имаш конспираси-губиш време,и да разјасниме приходот е зголемен што по автоматизам не значи зголемување на профит или делење дивиденда.

Многу лажат ова...цц
 
S

smart ass

Гостин
Кој од овие мислиш дека лаже?
The ex-health MinisterChief Medical Officer of Finland, Dr Rauni Kilde, admits that swine flu is a hoax designed to kill off as much of the population as possible, while making billions for Big Pharma.

She says that the scheme was derived by the Bilderberg group (14th/15th May 2009), the idea originating from Henry Kissinger. A near split occurred at the meeting.

What stance do you think Britain's 'representative' to that Bilderberg meeting might've taken? What are their incentives?

Are there any high-powered lawyers in the house who will hunt these criminals down and try them for attempted mass murder and treason?
Еве ова...па финец е хаха..

Велат од една страна,ќе има депопулација ама фактот е дека смртноста е мала...ПФФФ:toe:

Ама повеќе гинат и од маларија,и од глад-ете во африка....ама фактот што вирусот лесно се пренесува,нарочито во високоразвиените земји каде флуктуацијата на населението е честа,мора да се преземат соодветни мерки,и не есента...туку пролетта ќе биде ударот.....здравје.

Треба малце да се разбирате во работите,остајте ги алекс џонс и смигл настрана...кога имаме пандемија,се евидентираат местата,периодот на траење на инфекцијата,се прави план за можно ширење,понатаму се планира превентива...тоа се се мерки за да се спречи нешто што би можело да има далекусежни последици...врз еконмиите,иако смртноста е мала..тоа не е важно,важно е да не се рашири,а понатаму ако се рашири и со текот на третманот остануваат опции за понатамошна мутација на грипот што е потенцијален ризик.

Сега треба да ви бидат некои работи јасни околу овие ствари...само да се плукало оти ова,оти она без ни тронка интерес...хехх па кои изговори фрчат еејјј

демек ако примите вакцина ај кју ќе ти се намали за 10%:pos2:
кој ова го утврдил жити се...и остај тоа не само за оваа,туку СИТЕ вакцини ги ставаат во еден кош....абе тоа е дијагнозата:smir:
Еве гледај...намалување на ајкју од вакцините...ами бебињата...цццц
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Еве ова...па финец е хаха..

Велат од една страна,ќе има депопулација ама фактот е дека смртноста е мала...ПФФФ
Висока личност, доктор. Полската министерка, исто...грците поделени, хрватите дебатираат (најверојатно низ светот и други држави), а ние знаеме се за ова и сме сигурни...не ми се верува какви стручни лица ние имаме, поголеми стручњаци од било која држава...квалитетно здравство :)
Да додадам,
- на livefox news доктор признава дека е посмртоносна од самиот грип и не сака да им даде вакцина на своите деца.
- на RT Otawa, makers of vaccine refuse to take H1N1???
Видеата ги имате на линкот кај што го постирав видеото, кај related videos

Even scientists who helped develop the Smallpox vaccine say THEY ARE NOT GOING TO TAKE IT AND URGE THEIR FRIENDS AND FAMILY NOT TO TAKE IT EITHER, says Wayne Madsen, an investigative journalist and RT contributor.
Yahoo StumbleUpon Google Live Technorati
Scoop del.icio.us Digg Sphinn Furl Reddit
Meanwhile, it has been reported that vets have found traces of the swine flu virus in birds. It was detected in turkeys at farms in Chile.
Read more
So far swine flu has proved to be very contagious, but not more deadly than the common flu.
However, scientists fear it may combine with avian flu, which is currently very dangerous but hard to pass on.
 
S

smart ass

Гостин
ti koj prasuvas za vistinata ? :)

kako da go prasuvas gavolot dali e ubavo vo pekolot ? :pos2:

pa ovoj e platen za da ve ubedi da se vakcinirate :smir:
Леле колку ве сакам само:vozbud:

ахх интересни тест сабџектс би биле:zlo::zlo:

МЕЛ ГИБСОН!!!



Висока личност, доктор. исто...грците поделени, , а ние знаеме се за ова и сме сигурни...не ми се верува какви стручни лица ние имаме, поголеми стручњаци од било која држава...квалитетно здравство :)
Имаме и н ие кадри,но не реков нигде најстручни.Сега ако нешто не ви чини во здравството пријавете,образложено со факти и аргументи,а не во вакцината има вирус!!!

Висока личност...доктор:toe:

Полската министерка,
Политика и собирање поени,а кога ќе ги удри...тогаш само...

хрватите дебатираат
Нека продолжат
(најверојатно низ светот и други држави)
да,од зајтгејс мувмент и рептилите на дејвид ајк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom