САД, Франција и Британија ја нападнаа Либија!

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
хахахахах:pos2: сега Поларис ќе го запали форумот, ахх бе Поларисе, и Турција е пичка на САД, заради нафтата, и турците се продадоа како италјаните....:tapp:
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
Се ова го прават за нафтата, у Америка 1 барел=4 литри е 1.22$,а кај нас е 79 денари(сега по новата цена),а они ако сакаат војна ќе ја завршат за 2-3 дена,зашто имаат такви оружја што ние си немаме претстава.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
хахахахах:pos2: сега Поларис ќе го запали форумот, ахх бе Поларисе, и Турција е пичка на САД, заради нафтата, и турците се продадоа како италјаните....:tapp:
Кога веќе сме кај пичките и курвите , без конкуренција.......наследниците на тие што фрлаа напалм бомби во Беломорска Македонија врз Македонците ....имаш коментар ???
http://kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=73116
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
Еее па токму тука е работата,зошто Американците не интервенираат сами??? Па морало сите земји членки на НАТО да се замешат,така беше и во Југославија, така беше и во Авганистан, така беше и во Ирак, и сега истата песна е и со Либија, американците ако се толку супериорни,едноставно нека одат сами, а не да ги влечкат и другите земјии од НАТО што се, тука е поентата, јас незнам у опште до кога ќе треае ова надворешна политика на САД??

Империјата на САД со вакви исти потези, не верувам дека ќе трае стално вака..
Тоа е само ПР стратегија. Сигурно не мислиш дека на САД им треба Турција за да ја окупира Либија.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Тоа е само ПР стратегија. Сигурно не мислиш дека на САД им треба Турција за да ја окупира Либија.
Јасно е дека Америка секоја поддршка од муслиманска земја ке ја користи за перење на усраните гаки..
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Што тие тебе бе??:tapp:
Па ти кажуваш за турците дека се пички а турците се наши пријатели ,пошто ти знаеш какви емоции имаш за педерите грчки ти поставив прашање ама немој одма со глава во зид ,немој да го скршиш зидот ....гревота е :icon_lol:
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Па ти кажуваш за турците дека се пички а турците се наши пријатели ,пошто ти знаеш какви емоции имаш за педерите грчки ти поставив прашање ама немој одма со глава во зид ,немој да го скршиш зидот ....гревота е :icon_lol:
Кој те научи тебе вака да пишуваш?? А ? Груевчето од ВМРО или тој турчето Поларис ??

Колку лесно се манипулирате:tapp:

--- надополнето ---

Поларис, колку милиони курди има во Турција ????

ООН, Поларис ќе се налути, немој со вакви прашања..:tv:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Кој те научи тебе вака да пишуваш?? А ? Груевчето од ВМРО или тој турчето Поларис ??

Колку лесно се манипулирате:tapp:

--- надополнето ---



ООН, Поларис ќе се налути, немој со вакви прашања..:tv:
Павле ме научи ,го знаеш ???
За Грујо не ме заболе што сакаш кажи за него ,ама за Поларис сега ке јадеш заушка...
Поларис ми е драг колега член на форумов за кој имам високо мислење како припадник на турската националност ,на нација која ни ја признава вистината за нашето име МАКЕДОНСКО потекло МАКЕДОНСКО и јазик МАКЕДОНСКИ .За разлика од него искрено да ти кажам ,пошто ми отече патлакот од гузење бугарофилчиња многу убаво би му дошла една промена а тоа е педерасто гркоманче...

п.с. знам дека си напален ама каде и кога ке се договориме на пп..

и бриши дупли постови знам дека ти се тресе рачето ама..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.900
Поени од реакции
7.309


--- надополнето ---

:shok: значи и на CNN до чекавме некој против да збора :jaj:

--- надополнето ---


Ова е малку :eek:ftopic: повеќе е за ирак афганистан ама има интересна изјава рушење(на владите) и напад на 7 земји за 5 години прво со ирак сирија либан либија сомалоја судан и иран на видеото 2:25

Но нај чешеит е што изјавата е дедена на 3 Ноември 2007... :salut:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ако не друго барем знам со сигурност кој ќе биде личност на годината на TIME. И овој пат нема да го саботираат како Асанж, зашто им одговара на америте да го влечат мистер бед гај Гадафи по весници, произведувајќи дополнително одобрување за нивната ослободителна битка.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Pozdravni cestitki za Grkofilite i Bugarofilite na forumot:tapp::drk:




Greece,Albania,Macedonia,Turkey Map









Grkot Solomu,pred nekolku godini bese zastrelan vo Severen Kipar od strana na Turskiot asker,, pricinata bese,sto Grkot sakase da go svali Turskoto zname, i na kraj bese zastrelan,i toa pred Unprofor


:drk:

FUCK GREECE
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Кина со остар демарш до Франција - кризата во Либија мора да се реши со дијалог.

Некако доцна им текна да реагираат, но подобро отколку воопшто да не реагираа.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Кина со остар демарш до Франција - кризата во Либија мора да се реши со дијалог.

Некако доцна им текна да реагираат, но подобро отколку воопшто да не реагираа.
Ако видиш дека Путин и Медведев се зајадени и се гачкаат околу Либија ,тогаш и не е чудно ,Кинезите секогаш имаат координирани ставови со Русија која е крајно контрадикторна во овој случај.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Ако видиш дека Путин и Медведев се зајадени и се гачкаат околу Либија ,тогаш и не е чудно ,Кинезите секогаш имаат координирани ставови со Русија која е крајно контрадикторна во овој случај.
Мене што ми е чудно за Русија и Кина, е што двете имаат право на вето во Совет за безбедност, и двете не го искористија, и гласаа воздржано. И после 2 дена од нападите на демократоносциве, излегуваат и од двете држави изјавуваат дека не се согласуваат, дека требало вака требало онака. Па што ќутеа ко пи*ки во СБ? Јасно ми е мене дека се чуваат за идни проблеми што ќе си имаат по дома, да не им се мешаат другиве, ама па ќути тогаш, што туку објаснуваш дека не се согласуваш коа на сите им е јасно какви политики си тераат. Да му се гади на човек во каков свет живееме!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom