Роди ме мајко во Швајцарија!

Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Тоа што во комунизмот сте учеле друга историја е веќе друга работа.Можеби си требал да го видиш декретот на Нацистичката партија на Германија со којашто се залагале за независна и обединета Македонија, ама тој документ комунистите не ти го покажаа.(y)

Светот се глобализира затоа што на некој му одговара да се глобализира преку исперени либерални и пацифистички мозоци.
Ај стај го на форум баш ме интересира дали има нешто такво зошто јас колку што знам Бугари не окупираа „во 2 светска војна а од Бугар да те окупира до независна и обединета Македонија има голмеа разлика. И зошто не сме станале за време на 2 светска војна Обединета Македонија?
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Затоа што Македонецот низ вековите бил мешан со нижи раси и примал култура од тие нижи раси.Скандинавците имаат чиста крв, култура со што највеќе покажуваат колку е белата раса супериорна врз другите.Чиста крв многу значи(y)
Чичко ти Хитлер ги сметал Македонците за нижа раса, генетски отпадок. И кога си ти во прашање бил потполно во право. Можеш до утре сабајле да се сметаш за супериорен, ама факт е дека си едно обично искомплексирано и исфрустрирано хејтерче кое не е во состојба да сфати најпрости причинско-последични односи. Делот од мозокот задолжен за логика и рационално размислување не постои кај тебе. Па ти бре со цел памет истреска дека економскиот подем на Русија се должел на религијата?!
Мене ми е мистерија како ти со тоа ниво на интелигенција вооппто успеваш да се логираш на Кајгана. Мојата лева чорапа има повеќе мозок од тебе, тоа е факт.
Тоа што ти и Швеѓаните делите иста раса ни најмалку не значи дека можеш да се поистоветуваш со нив, затоа не си ласкај, патетично делуваш. Напротив, со твоите затуцани ставови за седум деца и покорни и послушни жени што дремат дома со кутлача во рака, многу повеќе наликуваш на муслиманите кои толку многу ги презираш. Ист ментален склоп имате. A и омразата кон Евреите ви е заедничка, исто како и омразата кон хомосексуалците, кои инаку во Шведска ги уживаат сите права, па дури и правото на брак.
Се надевам дека си барем физички силен затоа што единствено можеш да растовараш камиони или да копаш во некој каменолом, а да победеше Хитлер тоа и ќе го правеше, ќе копаше во некој германски рудник и ќе и слугуваше на ариевската раса, во која ти НЕ припаѓаш, помири се со тоа.
Ајде сега доминантен алфа мажјаку побарај од мајка ти 50 денари, купи си родео меко оди у парк заедно со другите бричени глави и онанирајте групно на Хитлер. И никако не оди на флипери, Евреите ставаат дрога во жетоните. :icon_lol:
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Зошто темата скрена кон нацизмот и втора светска војна и раси?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Jews again .................. :facepalm:
Никој не спомна никакви Евреи тука така да не вадите муабет од контекст.Само кажав да не покажуваат сликовници од Швајцарија, Шведска само, туку да покажат и друга страна на тие земји.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Јапонија е убаво место за живот, ама оди насели им се да видиш колку ќе те примат Јапонците таму(y)
Не ми одговори зошто Германија се здружи со земјата на далечниот исток кога се смета дека само белецот е во право, а другите раси се шит.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Не ми одговори зошто Германија се здружи со земјата на далечниот исток кога се смета дека само белецот е во право, а другите раси се шит.
Национал -социјализмот не беше “расна војна“ тогаш, туку беше повеќе одговор спрема еврејскиот комунизам кој удираше во германската култура и вредности.


Јапонија само користеше да се спречи ширењето на JEWSA. и комунизмот кој се ширеше во Кина, Виетнам, Северна Кореја и други земји населени со жолто население за да може тој да удри со сета сила врз рускиот болшевизам.Се што може да ти користи на патот кон уништување на твојот непријател е добродојдено.

Јапонија беше, а и сеуште е националистичка држава така да немој да те чуди еден вид на пријателство од интереси.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Никој не спомна никакви Евреи тука така да не вадите муабет од контекст.Само кажав да не покажуваат сликовници од Швајцарија, Шведска само, туку да покажат и друга страна на тие земји.
Да но ако ја покажат и другата страна од приказната тогаш никој нема да плаче по ЕУ МЕУ НАТО ТАТО ........ :icon_mrgr:
Темава се однесува пред се на Економијата мислам, а не се однесува на тие популациони и демографски трендови, што ти знам раси маси и сл. !
Нашиов народ лесно се лаже, доволно е три розови слики да се покажат од Виена, Берлин, Минхен, Цирих, Париз, Лондон, Стокхолм и.т.н. и одма многумина ќе почнат да си ги пакуваат куферите, без притоа да размислат дека се што лета не се јаде, се што е убаво и розово има и опачина која не е баш толку убава и розова !
Уште кога некој ќе ми каже дека кога ќе сме влезеле во ЕУ платите ќе ни станеле уште преку ноќ по 1-2 000 евра, незнам дали да се смеам или да плачам, влезот во тие западни Евро-Атлантски организации(НАТО и ЕУ) не значи дека одеднаш и стандардот ќе скокне на нивото од постарите земји членки, а што се однесува до Швајцарија ......... смешно е да се споредува било која Балканска, па и било која јужно Европска држава со нејзе б.т.в. Швајцарија е неутрална држава(не е во НАТО ниту пак во ЕУ) никогаш не војувала со никого, не била во никакви пактови, во никакви сојузи, унии... а сепак е топ држава ............. инаку за ’’розовата‘‘ слика на ЕУ ............ доволно е да ги погледнеме Грциве, Италијанциве, Португалциве, Шпанциве...(све дужни ко Грци:icon_mrgr:) кои што секој ден протестираат и се тепаат, а никој од љубов и од задоволство не излегува на улица туку така од чиста мира да протестира и да пали пола град !
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Да но ако ја покажат и другата страна од приказната тогаш никој нема да плаче по ЕУ МЕУ НАТО ТАТО ........ :icon_mrgr:
Темава се однесува пред се на Економијата мислам, а не се однесува на тие популациони и демографски трендови, што ти знам раси маси и сл. !
Нашиов народ лесно се лаже, доволно е три розови слики да се покажат од Виена, Берлин, Минхен, Цирих, Париз, Лондон, Стокхолм и.т.н. и одма многумина ќе почнат да си ги пакуваат куферите, без притоа да размислат дека се што лета не се јаде, се што е убаво и розово има и опачина која не е баш толку убава и розова !
Уште кога некој ќе ми каже дека кога ќе сме влезеле во ЕУ платите ќе ни станеле уште преку ноќ по 1-2 000 евра, незнам дали да се смеам или да плачам, влезот во тие западни Евро-Атлантски организации(НАТО и ЕУ) не значи дека одеднаш и стандардот ќе скокне на нивото од постарите земји членки, а што се однесува до Швајцарија ......... смешно е да се споредува било која Балканска, па и било која јужно Европска држава со нејзе б.т.в. Швајцарија е неутрална држава(не е во НАТО ниту пак во ЕУ) никогаш не војувала со никого, не била во никакви пактови, во никакви сојузи, унии... а сепак е топ држава ............. инаку за ’’розовата‘‘ слика на ЕУ ............ доволно е да ги погледнеме Грциве, Италијанциве, Португалциве, Шпанциве...(све дужни ко Грци:icon_mrgr:) кои што секој ден протестираат и се тепаат, а никој од љубов и од задоволство не излегува на улица туку така од чиста мира да протестира и да пали пола град !
Јас само кажав дека Европа беше убаво место за живот пред 20-30 години, но денес е само гето на паразитски раси коишто го зголемија криминалот, силувањата 20 пати.Во многу европски градови е небезбедно да се движиш во многу зони од градот кадешто е населено со имигранти од Африка и Азија.Тоа ми беше целата поента, а не некакви Евреи, идеологии и слично.

Виена, од преубав град, од лулка на европската култура стана гето на забулени Турчинки, Курди, Косоварки и други.Таму не стапнува полиција, затоа што кога се апси Турчин цел кварт се собира исто како кај нас со Косовариве.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.172
Јас само кажав дека Европа беше убаво место за живот пред 20-30 години, но денес е само гето на паразитски раси коишто го зголемија криминалот, силувањата 20 пати.Во многу европски градови е небезбедно да се движиш во многу зони од градот кадешто е населено со имигранти од Африка и Азија.Тоа ми беше целата поента, а не некакви Евреи, идеологии и слично.

Виена, од преубав град, од лулка на европската култура стана гето на забулени Турчинки, Курди, Косоварки и други.Таму не стапнува полиција, затоа што кога се апси Турчин цел кварт се собира исто како кај нас со Косовариве.
Амстердам е чист пример за ова што го зборуваш.

Инаку во право е членот,иако некогаш била Швајцарија лулка на слободниот-говор и човековите права,веќе тоа не е случај,пренаселена е од Муслимани од блискиот исток,а и ние Балканците не заостануваме многу кога е во прашање населувањето во Швајцарија.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Амстердам е чист пример за ова што го зборуваш.

Инаку во право е членот,иако некогаш била Швајцарија лулка на слободниот-говор и човековите права,веќе тоа не е случај,пренаселена е од Муслимани од блискиот исток,а и ние Балканците не заостануваме многу кога е во прашање населувањето во Швајцарија.
Во Западна Европа намерно се прима “културолошко и расно компактибилно“ население од Русија, Белорусија, Полска, Украина за да се покрие дефицитот на белото население во тие земји од наездата на небелците и муслиманите.Незнам дали си прошетал во Брисел да видиш што е?Прв утисок ти е како во Гана да си или Нигерија.Страшно!!

Македонците секаде каде што живеат се на добар глас и важат исклучиво за мирни, чесни и вредни со низок степен на криминал.Секаде има исклучоци, но сме генерално многу чесен народ колку и да се деградираме себеси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom