Рита Ора

Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Срцката:love: е родена во 1990 во Косово но целиот живот има живеено во Лондон.Сеуште нема издадено албум но тоа ќе се случи во текот на оваа година и ќе се вика О.Р.А .Веќе е позната во Велика Британија, нејзиниот сингл RIP помина неколку недели на британската топ листа а полека но сигурно се пробива и на американската Билборд листа со синглот How We Do(Party and Bullshit).Oфицијално има издадено три сингла, горе споменатите и Hot Right Now а на настапите ги изведува и Roc The Life,Shine Your Light и Facemelt.Многу ја споредуваат со Ријана а башка има и потпишано со Jay Z ама јас предвидувам дека набргу ќе ја помине башка има и одличен глас. :) Овој месец е MTV Push артист а летото 2012 ќе го помине отварајќи ги концертите на Колдплеј.





FileRita_Ora.jpg

ritaora.jpg

Се надевам ќе ви се допадне. :)
 

Peterson15

A TryHard
Член од
20 мај 2012
Мислења
169
Поени од реакции
188
RIP е преработка. Еве го оригиналот:

И незаменливиот ремикс (боље и од оригиналот според мене...)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
че пишиш САП Косово и Метохија, СР Србија, СФРЈ
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Џупка бе! Ја имитира Ријана! (n)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
ти смета што албанка постигнала толку или навистина мислиш дека ја имитира рихана:confused:
Не чини да се става "Х" кај што не му е место. 'иперкорекција не е на арно.
Инаку, да, ја имитира Ријана. Погледај некој спот на Ријана и спореди ја со девојкава.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
12
Поени од реакции
7
Инаку, да, ја имитира Ријана. Погледај некој спот на Ријана и спореди ја со девојкава.[/quote]
да беше така немаше да добие толкава популарност не се глупи луѓето да не приметат дека копира некого.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
The same shit како и поголемите изведувачи на таа поп сцена, странска..........Koја новина ја внесува на пример, освен што има друга фаца и тело, различни од останатите, во музиката?!
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
RIP е преработка. Еве го оригиналот:
Хмм освен тој еден дел не гледам ништо исто...

Џупка бе! Ја имитира Ријана! (n)
Кога Ријана ќе има ваков глас јави ми се.Што мислиш зошто објави вакви слики
tumblr_m4m5orAs0k1rph6soo1_500.jpg
За сите да мислат дека Рита Ора ја копира неа, а Ријана ако продолжи вака набргу ќе ја снема. ;)
И незнам зошто луѓето од Албанија ги сметате за исти со овие гом*ата од Македонија, ме е баш ми изгледаат фини посебно оие цивилизираните. ;) Ама да не збориме сега за нив(иако знаев дека ќе се отвори оваа тема ;) )
 
P

puppete dolly

Гостин
ја обожавам Рита.Сигурно далеку ќе стигне.А и поубава е од Ријана.Ме потсеќа на неа само во косата кога Ријана беше плава.Поинаков стил на облека,поинаква музика.Интересна појава е плус не се базира само на силикони и голотија.Инаку таа изјавила дека нејзин идол од детството и жена која ја почитува е Гвен Стефани.Потсеќа на нејзе во црвениот кармин и плавата коса
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Нема да зборам која е поубава. Кога се работи за талент, можам да кажам (мое мислење) дека Рита е подобра и повеќе квалитет нуди од Ријана (а слушам музика и од Ријана, да си кажам на време, да не ме нападнат Ријана фанови).

Нејзиното потекло и етникум не треба да ви бидат мерило за тоа дали е добра пејачка или воопшто човек (тоа повеќе покажува какви луѓе сте вие, и вашите недостатоци).

Да ве поздравам со две нејзини изведби :


 

Kajgana Shop

На врв Bottom