Ресторани - генерална дискусија

Член од
9 јануари 2024
Мислења
12
Поени од реакции
9
Дали сеуште работи Паста Феличе или некое друго кое специјализира во паста?
Доколку нема некое кое специјализира, во кој ресторан може да се јаде добра паста?
Јес паста
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Некој ресторан во Скопје да препорачате за мала прослава за 20тина души?
По можност да има жива музика петок вечер, и да се почовечни цените.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.554
Поени од реакции
9.116
Дали сеуште работи Паста Феличе или некое друго кое специјализира во паста?
Доколку нема некое кое специјализира, во кој ресторан може да се јаде добра паста?
Енрико
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Дали сеуште работи Паста Феличе или некое друго кое специјализира во паста?
Доколку нема некое кое специјализира, во кој ресторан може да се јаде добра паста?
Тоскана исто
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Некој ресторан во Скопје да препорачате за мала прослава за 20тина души?
По можност да има жива музика петок вечер, и да се почовечни цените.
Дион Аеродром, ако ти одговара локацијата. Пристапни цени и солидна храна, на форумов прочитав многу лоши рецензии за храната, али бар за делот со месото (пошто само тоа и јадам) мене ми беа стварно ОК. Негативни страни се што местото за викенди е скоро секогаш преполно и нема одвоено дел за пушачи и непушачи кога е затворено, така што ќе мирисаш на чад од цигари после тоа. А да, и за бенд не сум сигурен дали секоја недела имаат.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
543
Поени од реакции
1.858
Некој ресторан во Скопје да препорачате за мала прослава за 20тина души?
По можност да има жива музика петок вечер, и да се почовечни цените.
За музика не сум сигурен.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.274
Поени од реакции
2.141
Вчера ќе приповратев у една “еминентна” биртија кога чув: еј кажи и на Сејфула (салатерката) со голи раце да ми ја изгмечи зелката салата пред да стави оцет.

Зашто викам бе гад? Вика после неа ко со ворчестер да е зачинета, има нешто у кожата после цел ден у кујна.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.007
na tema RESTORANI VO SKOPJE mi smetaat komentari za restorani u vranje ili prilep. na tema za kompromis u brak postavena od clenka sto zivee na zapad i dadov sosema soodveten odgovor kako toa se resava na zapad. sigurno nema da i kazam baba i dedo ke ti gi cuvaat decata koga nejzinite baba i dedo se 5000km od nea.

ps. filipincite se prilicno golema zaednica na island. gi ima mnogu poveke od makedoncite na primer. u drzava od 300K okulu 2000 se filipinci i da povekete bas toa rabotat. ;)
Автоматски споено мислење:



ovoj pa... ok ako si operiran od humor valjda do sega ti kazale deka nitu mozes da kupis majmun u mkd nitu pak smees da cuvas. ima zakon za zabrana za cuvanje na egzoticni zivotni a najtragicno e sto voopsto mislis deka mozes i da se grizis za majmun u domasni uslovi.
Дојди исчади го по еднаш на сите ако ти смета, госпо да чува, со пола луѓе се испокара на темава оти не се дискутира стриктно само за ресторани во Скопје, па мрсул еден Скопје е 25% од државава, другите 75% што правиме?

Никој не ти забрани тебе да не пишуваш за Скопје и храната таму, па една скара што ќе пробаш Скопје лиги да ти теча (350 денари за скара со коњски мадиња?), пак да не се повторувам, просечното месо што го користат во сендвичари во Прилеп за тебе ќе биде премија.

Немаш мрднато подалеку во животот па толку си ствараш комлекс?

Скара ? Прилеп. Риба ? Охрид. Месо со соја, пилешки остатоци и коњски мадиња? Скопје.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.630
Додји исчади го по еднаш на сите ако ти смета, госпо да чува, со пола луѓе се испокара на темава оти не се дискутира стриктно само за ресторани во Скопје, па мрсул еден Скопје е 25% од државава, другите 75% што правиме?

Никој не ти забрани тебе да не пишуваш за Скопје и храната таму, па една скара што ќе пробаш Скопје лиги да ти теча (350 денари за скара со коњски мадиња?), пак да не се повторувам, просечното месо што го користат во сендвичари во Прилеп за тебе ќе биде премија.

Немаш мрднато подалеку во животот па толку си ствараш комлекс?

Скара ? Прилеп. Риба ? Охрид. Месо со соја, пилешки остатоци и коњски мадиња? Скопје.
kopito edno procitaj go vovoedot na temata i zosto bese taka postavena od nekoj clen pred dvaeset godini. temata bese edna od najstarite aktivni temi na forumot dodeka ne ja usravte so gluposti. neka se otvori use edna za ostatokot na mkd. totalno nebitna mi e skarata u pp. koga ides u restoran sigurno po 2 saati vozis u eden pravec lol...glup si ti da sfatis zosto LOKACIJATA i samata postavenost na temata e bitna ama ok slobodno proseri i ovde ocigledno uste ziveam rent free u tvojata glava...
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.007
kopito edno procitaj go vovoedot na temata i zosto bese taka postavena od nekoj clen pred dvaeset godini. temata bese edna od najstarite aktivni temi na forumot dodeka ne ja usravte so gluposti. neka se otvori use edna za ostatokot na mkd. totalno nebitna mi e skarata u pp. koga ides u restoran sigurno po 2 saati vozis u eden pravec lol...glup si ti da sfatis zosto LOKACIJATA i samata postavenost na temata e bitna ama ok slobodno proseri i ovde ocigledno uste ziveam rent free u tvojata glava...
Уживај во канцерогениот воздух и во вештачки напумпаното его, се освен Скопје според тебе е провинција и очигледно не заслужува да се зборува, сељак еден последен, пола форум те сери на темава, не зборувај повеќе. Оди побарај од мајкати 150 денари за на кафе појди си и исчади го таму.

Мирисаш на токсична енергија и имаш способност секаква тема и разговор да претвориш во негативност, сигурен сум дека последен пат кога си имал допир до пичица било кога си се родил, мочко еден.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.630
Уживај во канцерогениот воздух и во вештачки напумпаното его, се освен Скопје според тебе е провинција и очигледно не заслужува да се зборува, сељак еден последен, пола форум те сери на темава, не зборувај повеќе. Оди побарај од мајкати 150 денари за на кафе појди си и исчади го таму.
si zasluzuva posebna tema be glup... dzabe ti se crta tebe ocigledno 2 grama mozok nemas
 
Член од
29 март 2024
Мислења
230
Поени од реакции
368
si zasluzuva posebna tema be glup... dzabe ti se crta tebe ocigledno 2 grama mozok nemas
абе оди гласај не туку тролај на други теми или како по обичај вие патриотите од 3,000 км кога треба ве нема нигде а на други теми јајцата ми ги поду
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.630
абе оди гласај не туку тролај на други теми или како по обичај вие патриотите од 3,000 км кога треба ве нема нигде а на други теми јајцата ми ги поду
daj bre odjebete i ti onaa drugava budala ako tolku vi e do karanje i jadenje gomna slobodno imate pvt ne zamarajte za dzabe drugi luge so notifikacii...

diktatorkata na temata neka zacisti, ete godina dena podocna sto stana od dobra tema sto ja unisti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom