Расмус

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Тема за фановите на Расмус. Ги има тука на форумот.
најново од нив новиот албум што ке излезе на крајот на септември. првиот хит од албумот living in a world without you.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Пиши некој информации за групата, стави слика, албум, хитови, членови, од која година и слични работи.
Така и други ќе се заинтересираат за нив:)

Инаку јас им ги знам само оние 2 песни што ги вртеа на телевизија, не се ништо посебно. Можеби во вожња би било добро тоа на радио да се чуе, ама ништо повеќе од тоа.
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
па не се некој тежок рок бенд ама мене ме расположуваат :)

инаку бендот е од Финска постои од 1994 година ама светски е познати со албумот дет летерс од 2004. членови: Лаури, Еро, Паули и Аки. Најпознати хитови (барем кај нас :) In the shadows, Guilty. Следниот албум е 2006г "Hide from the sun " хитови:No fear, Sail Away, Shot. Најновиот албум излегува на 24 септември за скандинавија и нешто подоцна за останатите држави. за првиот хит веке има спот и Лаури е со променет имич.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Mi se svigase "In the shadows" (kupiv duri i nivno CD na vremeto radi taa pesna), ama mislam deka se od onie bendovi na koi (bez hard feelings) retko koj se sekava.
Btw vo Finska se proslavija so pesnata "Liquid". Bila ogromen hit
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Тешко срање се во секој случај... Сестра ми ги слуша и тоа многу, а јас тогаш тампоните во уши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom