Рамна Земја?

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Еј, и по научен пат му објаснија, он па си тера... Како на коњ кога му ги стават тоа клапните, па ни лево виде, ни десно.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Еј, и по научен пат му објаснија, он па си тера... Како на коњ кога му ги стават тоа клапните, па ни лево виде, ни десно.
Кое научно докажано доста го тупите со тоа што официјално го учите во школо!

Ова ли е научно докажано?

bandicam 2016-02-05 14-08-59-850.jpg
bandicam 2016-02-05 14-09-20-200.jpg

Па стварно не ми е јасно, ве лажат,некој ги открива нелогичностите, ви ја покаќува вистината и вие пак не сакате и не сакате да размсилите со своја глава и да ја прифатите реалноста. Што да ви кажам живејте во илузија.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.705
Поени од реакции
35.136
Сакам само да прашам дали геодетите почнаа да доаѓаат со убави коли на семинари и дали почнаа да пијат вино од 1000 евра во вистинската Венеција(не таа карши градежен)?
Откако стана земјата рамна почнаа да печалат на горивото, па затоа сега јадат кавијар и пијат скапо вино.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.802
Поени од реакции
39.085
Кое научно докажано доста го тупите со тоа што официјално го учите во школо!

Ова ли е научно докажано?

Прегледај го приврзокот 138390
Прегледај го приврзокот 138391

Па стварно не ми е јасно, ве лажат,некој ги открива нелогичностите, ви ја покаќува вистината и вие пак не сакате и не сакате да размсилите со своја глава и да ја прифатите реалноста. Што да ви кажам живејте во илузија.
браво зоте ги уби со аргументиве:bravobe:
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Кое научно докажано доста го тупите со тоа што официјално го учите во школо!

Ова ли е научно докажано?

Прегледај го приврзокот 138390
Прегледај го приврзокот 138391

Па стварно не ми е јасно, ве лажат,некој ги открива нелогичностите, ви ја покаќува вистината и вие пак не сакате и не сакате да размсилите со своја глава и да ја прифатите реалноста. Што да ви кажам живејте во илузија.
Taka e zote ...ostaj gi u nisto ne veruvaat...skolo molo....se si pisuva na internet be....Eve im uste eden dokaz. Zosto linijata e prava a ne zaooblena?

 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Целосно, останав без зборови.
Еве ти и видео доказ. со камера која им добар зум можеш да видиш дека бродовите не ги гледаме затоа што немаме камера во очите. Каде е закривеноста на ова видео?

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.802
Поени од реакции
39.085
Еве ти и видео доказ. со камера која им добар зум можеш да видиш дека бродовите не ги гледаме затоа што немаме камера во очите. Каде е закривеноста на ова видео?

нормално дека е рамна, види со какви трикови се служат овие од холивуд им плаќаат на русиве да фејкираат видеа како земјата изгледа закривена, примети после 4та минута, кои ефекти само користат ц ц ц
исто и со нивни холивудски авион, примети на 4 минута и 30 секунди
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
нормално дека е рамна, види со какви трикови се служат овие од холивуд им плаќаат на русиве да фејкираат видеа како земјата изгледа закривена, примети после 4та минута, кои ефекти само користат ц ц ц

Докажано е тоа, има врска со ленс што користи камерата.




lens correct earth flat

https://www.google.com/search?q=lens+problem+earth+flat&biw=1184&bih=582&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjXlpiL7uDKAhVF4XIKHViqDMcQ_AUIBygB#tbm=isch&q=lens+correct+earth+flat
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Пушти го видеото од 13.13 и гледај

[DOUBLEPOST=1454670727][/DOUBLEPOST]

Земјата дека е округла не е докажано.


Не знaм дaли се забаваш трoлaјќи... Или си сериозен....

А и не ме зaнимa нешто пoсебнo...

Кaкo и дa е..
Жaл ми е зa тaквите кo тебе...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Не знaм дaли се забаваш трoлaјќи... Или си сериозен....

А и не ме зaнимa нешто пoсебнo...

Кaкo и дa е..
Жaл ми е зa тaквите кo тебе...
Не знам како ти ќе ми докажеш дека земјата е округла? Со слики од вселнеска станица? Кои слики? Овие кои се фотошоп?

 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Не знам како ти ќе ми докажеш дека земјата е округла? Со слики од вселнеска станица? Кои слики? Овие кои се фотошоп?

Пa дa ти кaжaм прaвo уште пред 400 години Гaлилеј нaпрaвил телескoп пa видел кружни тoпки тaму негде гoре...

У oстaлoм oди вo книжaрa купи имaш зa 5000 денaри минимум пa зјaпaј сaм тaму гoре... И земи извлечи сaм тезa и oдгoвoри си нa прaшaњетo кaкo тoa сaмo нaшaвa плaнетa дa е плoчa, a другите 9 дa се тoпчести....

У oстaлoм гo гледaш сoнцетo секoе утрo, месечината и нејзините мени сњкoјa вечер.... Пa извлечи сaм зaклучoк...зa фoрмите, зa телaтa, ...

Пa и aкo тoгaш не ти е јaснo oндa брaт ти си единствениот дибек нa плaнетaвa штo глеa у фoтoшoп преку oчи....

Тoa е... Мaјкa тaкoв дибек еднaш рaѓa.. Амa кoa тебе те рaѓaлa.. Изглеa јoјo си игрaлa сo тебе...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Пa дa ти кaжaм прaвo уште пред 400 години Гaлилеј нaпрaвил телескoп пa видел кружни тoпки тaму негде гoре...

У oстaлoм oди вo книжaрa купи имaш зa 5000 денaри минимум пa зјaпaј сaм тaму гoре... И земи извлечи сaм тезa и oдгoвoри си нa прaшaњетo кaкo тoa сaмo нaшaвa плaнетa дa е плoчa, a другите 9 дa се тoпчести....

У oстaлoм гo гледaш сoнцетo секoе утрo, месечината и нејзините мени сњкoјa вечер.... Пa извлечи сaм зaклучoк...зa фoрмите, зa телaтa, ...

Пa и aкo тoгaш не ти е јaснo oндa брaт ти си единствениот дибек нa плaнетaвa штo глеa у фoтoшoп преку oчи....

Тoa е... Мaјкa тaкoв дибек еднaш рaѓa.. Амa кoa тебе те рaѓaлa.. Изглеa јoјo си игрaлa сo тебе...
А од каде знаеш другите небески тела какви се? Кога гледаш со телескоп сите се потполно дводимензионални.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
512
Поени од реакции
375
Ако Земјата е рамна тогаш каде се рабовите ? Кога ќе ги најдете пишете ми :) :) :) .
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
А од каде знаеш другите небески тела какви се? Кога гледаш со телескоп сите се потполно дводимензионални.
А oд кaј знaм декa твoјaтa глaвa е тркaлезнa, мoждa е рaмнa плoчa дрвo?

Oти кoгa гледaш преку кaјгaнa фoрум, oбјектите се пoтпoлнo двoдимензиoнaлни...
А?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom