Рамна Земја?

D

dARK_ElementaL

Гостин
Не те исмејувам тебе туку затуцаната организација ватикан која во средниот век убиваше паметни научници поради оваа теорија.
Ако беше земјата рамна немаше Тихиот океан да ги поврзува Азија и Америка и немаше со брод да се оди директно од Америка во Кина преку овој океан и обратно. Туку ќе вртеа цел круг од Европа и Африка преку Атлантски и Индиски океан за да стигнат до Кина.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.957
Поени од реакции
9.994
Абе ова е чиста глупост xD Изгледа има луѓе што не знаат што да прават со своето слободно време па сеа да се истакнат со вакви безмислици....
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
земјата е рамна, онаква каква што господ ја создал.
а вас наса и американците ве лажат дека е топка за да ве контролираат.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
земјата е рамна, онаква каква што господ ја создал.
а вас наса и американците ве лажат дека е топка за да ве контролираат.
Aj,ne tropaj.Im veruvash na glupaci. Sto pati e dokazano deka Zemjata e elipsoid.[DOUBLEPOST=1504088154][/DOUBLEPOST]
Не те исмејувам тебе туку затуцаната организација ватикан која во средниот век убиваше паметни научници поради оваа теорија.
Ако беше земјата рамна немаше Тихиот океан да ги поврзува Азија и Америка и немаше со брод да се оди директно од Америка во Кина преку овој океан и обратно. Туку ќе вртеа цел круг од Европа и Африка преку Атлантски и Индиски океан за да стигнат до Кина.
Nekoi lugje se premnogu mrzlivi da napravat podetalno istrazuvanje i da najdat statii od renomirani naucnici koi sto pati i nad sto pati dokazale deka Zemjava ima elipsoidna forma.
 
Последно уредено:

Zassin

Star Platinum
Член од
30 август 2017
Мислења
45
Поени од реакции
23
земјата е рамна, онаква каква што господ ја создал.
а вас наса и американците ве лажат дека е топка за да ве контролираат.
Abe ne znam sho e posmesno, to sho to veruvas deka Bog postoi, ili deka zemjata e ramna. Se nadevam deka trollash, bidejki ne e vozmozno nekoj da e volku zatucan.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
I jas veruvam deka Gospod postoi,ama povtornojas so taa ubedenost deka e ramna,epten e :brlav::blablab:,takvite kako nego/nea covek treba da gi fati i da im dade :boksix:,bidejki e verojatno glavite da im se i ramni i shuplivi,shtom i pokraj iljadnici izvori na dokazi ne mozat da sfatat deka Zemjata e elipsoid.Im veruvaat na nekoi pogreshni. :facepalm: :mad: Mozebi im treba vakov :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: ili vakov :uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:tretman. :pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
како може да веруваш во нешто што си го видел само на тв
на америчките филмови
и убеден си дека тоа е вистина
земјата е топка, таква е на телевизорот, така ни кажаа и во училиште. а штом така ни кажаа тогаш мора да е вистина
масовно перење мозок, тотална контрола на населението
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
како може да веруваш во нешто што си го видел само на тв
на америчките филмови
и убеден си дека тоа е вистина
земјата е топка, таква е на телевизорот, така ни кажаа и во училиште. а штом така ни кажаа тогаш мора да е вистина
масовно перење мозок, тотална контрола на населението
Alo,bre,cel svet ima dokazi deka e elipsoid.Nemash obrnuvano dovolno vnimanie na ucilishte.Razlistaj povekje knigi i vidi kolku narodi pred Amerikancite znaele deka ne e ramna.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Alo,bre,cel svet ima dokazi deka e elipsoid.Nemash obrnuvano dovolno vnimanie na ucilishte.Razlistaj povekje knigi i vidi kolku narodi pred Amerikancite znaele deka ne e ramna.
и ова истото во школо и на тв го кажаа? значи сите информации за земјата ти се од тоа што си слушнал на тв и во школо?
трагајте по вистината, сами дознајте ја вистинската форма на светот. не ги слушајте повеќе лагите на другите.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
и ова истото во школо и на тв го кажаа? значи сите информации за земјата ти се од тоа што си слушнал на тв и во школо?
трагајте по вистината, сами дознајте ја вистинската форма на светот. не ги слушајте повеќе лагите на другите.
Slushnala-jas sum zensko.Amerikancite mozebi go laziraa sletuvanjeto na Mesecinata,no ne i formata na Zemjata-vidi gi ubavo snimkine,proveri istoriski i geografski fakti,i razlistaj ucebnik po fizika.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom