Рамна Земја?

Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Тие содржини да се намалуваат, а не да се зголемуваат. Секогаш во даден момент има можност нешто вредно да се направи. Губењето време на оваа тема е целосен срам за дарот на единствениот живот кој го имате.
учиме нешто ново и тука, ако ништо друго се потсетивме на некои работи што сме ги учеле.

All-work-and-no-play.jpg
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Има и втор?
Moжеби овој е втор па прашањето би било има ли прв. Зависи од која просторно-временска дистанца се гледа. Така да не можам да ти одговорам....ти што викаш?
 
Т

Триптико

Гостин
Moжеби овој е втор па прашањето би било има ли прв. Зависи од која просторно-временска дистанца се гледа. Така да не можам да ти одговорам....ти што викаш?
Искрено...прв не сум имал. Да имав, ќе бирав дали овде ќе се родам. А, ако имало, ама финтата е да не можам да бирам што/како во следниот... Доста ми е еден. Дури и овој премногу дојде.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Искрено...прв не сум имал. Да имав, ќе бирав дали овде ќе се родам. А, ако имало, ама финтата е да не можам да бирам што/како во следниот... Доста ми е еден. Дури и овој премногу дојде.
Од каде желба(евентуално воља) да пишуваш на форумов ако ти е доста од овој живот?
 
Т

Триптико

Гостин
Од каде желба(евентуално воља) да пишуваш на форумов ако ти е доста од овој живот?
Не ми се умира одма. Само, не ми треба уште еден ист живот. Не сакам репризи. А, за форум...да му докажам на Зоте и таквите дека Земјата не е плоча.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.716
Поени од реакции
6.919
Не ми се умира одма. Само, не ми треба уште еден ист живот. Не сакам репризи. А, за форум...да му докажам на Зоте и таквите дека Земјата не е плоча.
Mislam deka Zote veke sfati, zatoa go nema. A i takvite ke sfatat, kaj i da e

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Mislam deka Zote veke sfati, zatoa go nema. A i takvite ke sfatat, kaj i da e

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
зоте е сега главна ѕвезда на фејсбук и твитер.

едитЧ
што станало бе, сите постови за рамна ги избришал од фејсбук
или се усрамил нешто или сватил колку е саатот
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.716
Поени од реакции
6.919
зоте е сега главна ѕвезда на фејсбук и твитер.

едитЧ
што станало бе, сите постови за рамна ги зибришал од фејсбук
или се усрамил нешто или сватил колку е саатот
Pojma nemam. Pa so cekame, ajde site tamu. Davajte adresi, toptan mu ideme

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.029
Поени од реакции
14.908
Немам читано ни една страна на оваа тема, ама после 10 минути на емисијата на Миленко ми се сповраќа. Па оној моронон што гостуваше не е ни писмен бре човече. Остај за плочата настрана, за обични работи појма нема од секојдневниот живот. И тој е сега некоја си реалити ѕвезда:facepalm:

Изгледа дошол крајот на свето штом вакви корачаат по земјава:popce:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.179
Поени од реакции
20.767
Pojma nemam. Pa so cekame, ajde site tamu. Davajte adresi, toptan mu ideme

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
Јас предлагам да му појдеме со шатори пред зграда, како што прават комуњариве. Нема мрдање од таму додека не се врати на форум. :D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom